U Srbiji će danas u toku dana u većem delu biti promenljivo oblačno i nestabilno, povremeno s kišom, pljuskovima i grmljavinom, koji će u krajevima južno od Save i Dunava lokalno biti obilniji.
Vetar će biti slab, severni i severozapadni. Na severu Vojvodine očekuje se pretežno sunčano uz pojačan severoistočni vetar.
Najniža temperatura od 12 do 16, a najviša od 23 do 26 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
U Zaječaru danas oblačno sa kišom. Najviša dnevna 20 stepeni. U nedelju oblačno sa kišom. Minimalna temperatura 9, najviša dnevna 13 stepeni. Od ponedeljka takođe nestabilno.
Prema prognozi za narednih sedam dana, u Srbiji će se zadržati promenljivo i nestabilno vreme sa čestom pojavom kiše, pljuskova i grmljavina.
Od nedelje do srede, u košavskom području duvaće umeren, a na jugu Banata povremeno jak jugoistočni vetar. Najviša dnevna temperatura u većini mesta od 23 do 27 stepeni, samo će u nedelju 4. juna u Negotinskoj Krajini biti malo svežije.
Kamioni na prelazu Šid čekaju ŠEST SATI
Prema informacijama Uprave granične policije, teretna vozila jutros najduže čekaju na graničnom prelazu Šid, na izlazu iz Srbije, i to šest sati, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Na putničkim terminalima graničnih prelaza nema zadržavanja a zadržavanje na teretnim terminalima je posledica organizacije rada susednog graničnog organa, prenosi AMSS.
Na Batrovcima teretnjaci čekaju četiri sata, na Horgošu dva, a na Kelebiji jedan sat.