U nižim predelima Srbije ujutro slab mraz, magla i niska oblačnost koja će se mestimično zadržati veći deo dana. Vetar slab, promenljiv.
Najniža temperatura od -4 do 0, a najviša od 2 u maglovitim područjima do 11 stepeni u mestima sa dužim sunčanim intervalima.
Prema podacima sa Meteorološke stanice, u Zaječaru je jutros na pet centimetara iznad tla izmereno -11 stepeni, dok je na dva metra iznad tla zabeleženo -7. Tokom dana sunčano. Vetar slab promenljivog pravca. Najviša temperatura oko 11 stepeni.
U subotu ujutro mestimično slab mraz, magla i niska oblačnost, koja će se po kotlinama i dolinama reka ponegde zadržati veći deo dana. Posle podne naoblačenje sa severa, uveče i tokom noći mestimično sa kišom. Vetar slab do umeren, severozapadni. Najniža temperatura od -4 do 0, a najviša od 4 na severozapadu do 12 stepeni u mestima sa dužim sunčanim intervalima.
Drugog dana vikenda umereno i potpuno oblačno, mestimično sa kišom, na planinama sa snegom uz formiranje snežnog pokrivača. Tokom noći ponegde sa snegom i u nižim krajevima. Vetar slab i umeren, severozapadni. Najniža temperatura od -4 do 1, a najviša od 3 do 7 stepeni.
U ponedeljak na severu suvo, u planinskim predelima i na jugoistoku mestimično sa slabim snegom. Vetar slab i umeren, severozapadni. Najniža temperatura od -4 do 1, a najviša od 2 do 5 stepeni.
Od 01. do 05. decembra u Srbiji će biti pretežno oblačno, povremeno sa padavinama – u nižim predelima uglavnom kiša, a u brdsko-planinskim sneg.
Vidljivost je od jutros smanjena na 200 metara na području Kragujevca, Negotina, Požege, Kraljeva, Niša i Vranja, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Zbog sumaglice, vlažnih kolovoza i niske temperature AMSS upozorava na opasnost od poledice.
Na naplatnim stanicama i na putničkim terminalima graničnih prelaza nema zadržavanja.
Na teretnim terminalima graničnih prelaza kamioni na izlazu na prelazu Batrovci čekaju 180 minuta, a na prelazu Kelebija oko 120 minuta.