Home / Sport / ZAJEČARSKI KABLARI POD VISOKIM NAPONOM POTOPILI ALASE IZ KLADOVA
ZAJEČARSKI KABLARI POD VISOKIM NAPONOM POTOPILI ALASE IZ KLADOVA

FUDBAL – ZONA ISTOK – ZAJEČARSKI KABLARI POD VISOKIM NAPONOM POTOPILI ALASE IZ KLADOVA (3:0), U NEDELJU DERBI SA HAJDUK VELJKOM U NEGOTINU (15,30)

KABLOVI – ĐERDAP 3 : 0 ( 1 : 0 )

ZAJEČAR. Stadion: Sportski centar Kablova. Gledalaca: 300. Sudija: Stefan Toroglanović (Boljevac) 8. Pomoćnici: Mario Toroglanović (Boljevac) 7 i Mladen Todorović (Boljevac) 7. Delegat: Dragan Janković (Pirot). Strelci: Lazar Konić u 43, Trifunov u 76, Bućin u 84. minutu. Žuti kartoni: Cokić, Ramadani (Kablovi), Arežina, Babić, Dragišić (Đerdap).

KABLOVI: Trailović -, Cokić 7, Nikolić 7, Mladenović 7,5, Trifunov 7,5, Đoševski 7, Konić 7,5, Čaurević 7 (od 84. Andrejević -), Jovanović 7 (od 77. Bućin -), Stanisavljević 7, Ramadani 7 (od 79. Stefanović -).

ĐERDAP: Jovanović 7, Arežina 7, Marjanović 6, Babucić 6, Tmušić 7, Lekić 6, Grabović 7 (od 50. Dragišić 6), Babić 6, Novčić 6, N. Čokanjelović 7 (od 60. Bjelica 6), Mihajlović 6 (od 63. Zarić 6)

Igrač utakmice: Petar Mladenović (Kablovi)

Fudbaleri Kablova su u duelu sa Đerdapom iz Kladova pružili najbolju igru u novoj sezoni, a rezultat kvalitetne i efikasne partije je zaslužena pobeda od 3:0, koja je mogla biti i ubedljivija. Dunavski „alasi“ za 90 minuta igre nisu uputili ni jedan ozbiljniji udarac ka golu Nikole Trailovića, iskusnog golmana „kablara“, koji je opravdano ostao neocenjen.

Posle tri propuštene prilike (Nemanja Jovanović i u dva navrata Lazar Konić), Kablovi pod „visokim naponom“ stekli su prednost dva minuta pre odlaska na odmor. Vezista Miloš Đoševski je dubinskom loptom kao na tacni uposlio brzonogog napadača Lazara Konića, koji je lako nadmudrio svog čuvara, a potom snažnim i preciznim udarcem sa 17 metara, u engleskom stilu, poslao je loptu pod samu prečku u mrežu – 1:0.

-Nakon dva promašaja u prvom delu prvog poluvremena, u 43. minutu, posle odlične asistencije veziste Miloša Đoševskog, pretrčao sam odbranu gostiju, a potom iz sve snage, sa 17 – 18 metara, raspalio sam po lopti, koja je kao metak okrznula prečku i završila iza leđa golmana gostiju Jovice Jovanovića. Zaista prelep pogodak, za evro špicu – kaže Lazar Konić.

I u nastavku susreta „kablari“ su diktirali tempo igre. Stvorili su čak pet zrelih prilika, ali bez pravog i preciznog završnog udarca.

-Baš sam se na ovom meču propisno ispromašivao. Tek sam se nedavno oporavio od povrede noge, nisam trenirao punom snagom, pa još nisam u golgeterskoj formi, što od mene očekuju svi u klubu. Ali iz kola u kolo sve sam u boljoj formi, pa očekujem da u narednim kolima budem na visini zadatka i golgeterski raspoložem – obećava snažni centarfor Nemanja Jovanović.

Igrao se 76. minut susreta kada je sve bolji napadač Davor Čaurević izveo majstorski korner sa desne strane, u šesnaestercu „alasa“ korpulentni štoper Aca Trifunov je skočio nebu pod oblake, više od svih ostalihi trzajem glavom poslao je loptu u mrežu i udvostručio prednost Kablova – 2:0.

-Napadač Davor Čaurević, moji klubski drug u prošloj sezoni u srpskoligašu Rtnju, visoko je nabacio loptu u šesnaesterac gostiju, uzeo sam kratak zalet i skočio za glavu više od ostalih, potom sam punom snagom udario loptu glavom koja je po drugi put zatresla mrežu Kladovljana – kaže Aca Trifunov, perjanica Kablova i dodaje:

- Sada već kujemo planove za naredni susret – sa Hajduk Veljkom u Negotinu. Nadam se da ćemo da nastavimo sa uspesima.

Davor Čaurević

Konačan rezultat ovog susreta u kome su Kablovi dominirali tokom celog susreta, postavio je u 84. minutu, rezervista Martin Bućin, preciznim udarcem iz blizine- 3:0.

-U ja sam se oporavio od povrede i posle duže pauze vraćam se na velika vrata u startnoj postavi Kablova. Kod našeg trećeg pogotka, u gužvi, najbolje sam se snašao i sa nekoliko metara zatresao sam, po treći put, mrežu dunavskih „alasa“ – rekao je iskusni Martin Bućin.

Posle utakmice sa momcima sa lepog plavog Dunava, ugledni zaječarski arhihekta Branko Konić i sa grupom prijatelja veliki navijač „kablara“, u zaječarskom restoranu „Beba“ priredio je za igrače Kablova večeru, gde su uz iće i piće zajedno gledali utakmicu između Partizana i Crvene Zvezde (2:0).

U nedelju Kablovi sa optimizmom putuju na susret sa Hajduk Veljkom u Negotinu (15,30), sa željom da i posle sedam odigranih kola nove sezone ostanu neporaženi. Trener Igor Slović može za derbi da računa na sve prvotimce. N. P.