Home / Sport / Rukometašice Zaječara pobedile na gostovanju u Vrbasu
Rukometašice Zaječara pobedile na gostovanju u Vrbasu

RUKOMET Superliga – Dame

* Vrbas – Zaječar 29:30 (16:13)
* U subotu  igraju u Bukovičkoj Banji

Rukometašice Zaječara odigrale su u četvrtak veče svoju utakmicu 3. kola na gostovanju u Vrbasu. Dobro su otvorile meč i povele 1:0 i u 5. minutu 2:2, a potom su domaće igračice preuzele inicijativu i na momente vodile i sa pet golova razlike. Izjednačenje na 20:20 donela je u 45. minutu kapiten Elena Šaronjić i nagovestila neizvesnu završnicu u kojoj se rezultat klackao na obe strane. Pobedu Zaječarkama, golovima u 59. i 60. minutu, doneli su golovi Jelene Zečević i Aleksandre Stamenić.

Najefikasniji strelac na utakmici bila je Jelena Terzić, koja je dala 9 golova, od kojih 4 sa penal linije. Gol manje dala je Stamenić, Zečević je postigla 5, Šaronjić 4 (promašila penal), Dragana Čakmak 3, a Jelena Bogojević jedan gol. Možda bi Bogojevič da u 57. minutu nije zaradila treće isključenje. Na dva minuta bili su kažnjeni i Jelena Terzić i trener Živojin Maksić, a opomenu dobila Šaronjić. I domaće igračice imale su četri isključenja, ali i izvele 8 sedmeraca, od kojih su u gol pretvorile 5.

Zaječarke su ovom pobedom dospele na 7. mesto na tabeli sa istim brojem bodova i minus 5 golova, kao i šesta Mladost Nova Pazova. Narednu utakmicu igraju već u subotu, a gostuju favorizovanom Bekamentu u Bukovičkoj Banji. U ostalim susretima 4. kola igraju Železničar – Mladost NP, Naisa – Vrbas, dok su  u ranije odigranim utakmicama Jagodinnke pobedile Voždovac 1955 sa 14:22, a Medicinarke Vojvodinu sa 35:23.

Redosled nakon 3. kola: 1) Jagodina 8, 2) Bekament BB 6, 3) Medicinar 5, 4) Naisa 4, 5) Železničar 3, 6) Mladost NP 2, 7) Zaječar 2, 8) Vojvodina 2, 9) Voždovac 1955 2, 10) Vrbas 0.