Home / Ritam grada / Uspešni zaječarski kik bokseri na Balkan best fighters turniru: 3 zlata, 1 srebro i 1 bronza

Proteklog vikenda, 24. i 25. decembra u Nišu održani su tradicionalni TROFEJ NIŠA i BALKAN BEST FIGHTERS turnir.

Zaječarski kik bokseri KB kluba „019 fight team“, nastupili su sa petoricom boraca na međunardnom BALKAN BEST FIGHTERS turniru, koji je okupio mnoštvo klubova i boraca iz Makedonije, Hrvatske, BiH, Crne Gore i Srbije.

Kao što su i najavili pre samog odlaska na ovaj turnir, ostvarili su odlične rezultate i na pravi način su predstavili svoj klub, grad Zaječar i uspešno završili takmičarsku sezonu za 2016.god.

U katogoriji Pionira do 28kg, disciplina “low kick“ Luka Mihajlović je prošao polufinale gde ga je u finalu čekao njegov imenjak iz Vranja, ali je ovog puta Mihajlović slavio prekidom već u prvoj rundi meča. Luka Živić je odlično otvorio polufinalni meč, bio bolji u prvom minutu meča, ali je krajem prve runde ipak protivnik iz Crne Gore slavio prekidom. Živić je završio turnir kao trećeplasirani u disciplini “low kick“, dok je u u disciplini „kick light“ osvojio drugo mesto.

Junior Aleksandar Milivojević koji se takmičio u disciplini “low kick“do 81kg, odradio je veoma težak četvrtfinalni meč, u kome je pokazao veliki potencijal za napredak i rezultate na budućim turnirima. Ovaj meč je igubio odlukom sudija sa 2:1 , i ako se činilo da je Milivojević diktirao tempo meča i bio dosta precizniji i razmeni udaraca. U seniorskoj konkurenciji u disciplini „kick light“ nastupili su Nikola Milenković u kategoriji -70kg i Bojan Andrejić u kategoriji -74kg koji su osvojili zlatna odličja u svojim težinskim kategorijama.

-Ukupan bilans sa ovog turnira je 3 zlata, 1 srebro i 1 bronza, što je veliki uspeh za kik boks u našem gradu, a pogotovu za naš mladi klub, koji postoji tačno godinu dana. Veoma smo zadovoljni učinkom na turniru, kao i na celokupnu takmičarsku sezonu i rezultate koje su naši borci ostvarili predstavljajući naš grad i klub. Sada će uslediti kraća pauza oko novogodišnjih praznika i odmah nakon toga vraćamo se u salu da još spremniji i bolji dočekamo takmičarsku 2017.godinu, kažu u Kik boks klubu  “019 fight team“.