Home / Sport / U LEPOJ FUDBALSKOJ PREDSTAVI KABLOVI I MORAVICA PODELILI BODOVE NA RAVNE ČASTI, KAPITENI EKIPA POSTIGLI PO DVA POGOTKA

KABLOVI – MORAVICA 2 : 2 ( 1 : 1 )

ZAJEČAR. Stadion Kablova u naselju Kotlujevac. Gledalaca: 300. Sudija: Milan Turbanović (Kladovo) 7. Pomoćnici: Dušan Jakovljević (Negotin) 7 i Mario Toroglanović (Boljevac) 7. Delegat: Dejan Pufić (Kladovo). Strelci: Martin Bućin u 44, 62. minutu iz penala za Kablove, a Nenad Milunović u 45, 79. minutu za Moravicu. Žuti kartoni: Petar Mladenović, Lazar Konić, Miloš Mihailović, Nemanja Jovanović (Kablovi).

KABLOVI: Pivljanin 7, Nemanja Petrović 6,5, Jelenković 6,5, Petar Mladenović 7 (od 59. Marko Mihailović 6,5), Miloš Mihailović 7, Vasica Mladenović 7, Konić 7, Stefanović 7, Nemanja Jovanović 7, Bućin 8, Dobrica Jovanović 7 (od 67. Pešić 6,5).
MORAVICA: Čudić 7, Jović 6,5, Ranđelović 6,5, Trajkovski 6,5, Gojković 6,5, Vladimirov 7, Zeka 7, Kostić 7, Marinković 6,5, Milunović 8, Stojanović 6,5.

Igrač utakmice: Martin Bućin (Kablovi)

Fudbaleri Kablova i Moravice iz Subotinca, dva stara i ljuta rivala, na stadionu Kablova u najvećem zaječarskom naselju Kotlujevac, odigrali su kvalitetnu utakmicu, koju su izvanrednim partijama i sa po dva postignuta pogotka, obeležili kapiteni obeju ekipa – Martin Bućin (Kablovi) i Nenad Milunović (Moravica). Susret je završen podelom plena na ravne časti, mada je slađi deo kolača pripao gostima, koji su na utakmicu doputovali sa samo 11 fudbalera, bez rezervnih igrača.

Posle četiri propuštene prilike tokom prvog dela susreta koje nisu realizovali Dobrica Jovanović, Nemanja Jovanović i u dva navrata Lazar Konić, Kablovi su minut pre kraja prvog poluvremena stekli prednost. Vezista Aleksandar Stefanović je primio loptu metar – dva u kaznenom prostoru gostiju i odmah je odigrao povratnu loptu do kapitena Martina Bućina, koji sa 20 metara slažnim udarcem šalje loptu pod samu prečku u mrežu – 1:0.

-Kada sam primio loptu bio sam okružen sa nekoliko odbrambenih fudbalera Moravice. Kako nisam mogao da šutiram na gol vratio sam loptu do našeg kapitena Bućina, koji je topovskim udarcem postigao efektan gol, koji se retko viđa na našim stadionima – rekao je asistent Aca Stefanović.

Kapiten Martin Bućin je dodao:

-Pratio sam akciju našeg iskusnog veziste Ace Stefanovića i čuvajući loptu u nogama primetio je da ja trčim ka šesnaestercu. Dodao mi je loptu na vreme i kako on to samo ume i zna, a ja sam odmah i u trku punom snagom raspalio po njoj i ona je završila pod samu prečku u zatresla mrežu nemoćnog golmana Ludića, koji ju je samo pogledom otpratio – kaže Bućin.

Samo što su pošli sa centra gosti su poravnali rezultat. Omaleni i i kao munja brzi desnokrilni napadač Moravice Amir Zeko je ukrao loptu neopreznom štoperu Milošu Mihailoviću potom je prosledio do kapitena Nenada Milunovića, koji manirom iskusnog centra iz blizine izjednačio na 1:1.

-Kada je njihov vezista nabacio dubinsku loptu, pošao sam na nju u želji da je smirim. Međutim, lopta je udarila u džombu, prešla mi je preko nogu, prevarila me je, što je iskoristio njihov napadač, „ukrao“ mi je loptu i uposlio iskusnog strelca koji neočekivan poklon pretvara u gol za izjednačenje. Šteta, a mogli smo na odmor da odemo sa golom prednosti – opravdano opravdava svoj „kiks“ visoki i pouzdani štoper Miloš Mihailović.

Na isteku 59. minuta zbog lakše povrede teren je napustio odlični half Petar Mladenović, što je i te kako oslabilo odbranu Kablova. U 62. minutu Kablovi su ponovo došli do prednosti. Centarfor „kablara“ Nemanja Jovanović je u slalomu nadmudrio odbranu Moravice, potom je u kaznenom prostoru hteo da dribla i golmana Čudića, koji ga ruši a sudiji ništa drugo nije preostalo nego da opravdano pokaže na jedanaesterac.

Tokom celog susreta vodio sam poštenu „borbu“ sa odbranom gostiju. Ovoga puta sam ih nadmudrio, zatim sam hteo da se poigram i sa golmanom, prešao sam ga i kada sam hteo da pošaljem loptu u prazan gol golman me je uhvatio za nogu i oborio. Penal kao vrata – ističe sa pokrićem Nemanja Jovanović.

Siguran realizator najstrože kazne bio je robusni kapiten Martin Bućin.

-Namestio sam loptu na „kreč“, varkom tela sam prevario golmana Čudića, a potom sam, bez muka, po drugi put poslao loptu u mrežu za novo vođstvo Kablova od 2:1 – kaže Martin Bućin, najbolji akter susreta.

I kada su svi očekivali novu radost „kablara“ došlo je do izjednačenja.

U 79. minutu, posle kornera sa desne strane rasni strelac i kapiten gostiju Nenad Milunović u skoku je u kaznenom prostoru nadvisio sve igrače i glavom iz blizine postavio je konačan rezultat – 2:2.

U subotu Kablovi gostuju kod Đerdapa u Kladovu.