Home / Boljevac / U BOLjEVCU SLAVIO PARTIZAN: „Trojka“ protiv Rtnja
U BOLjEVCU SLAVIO PARTIZAN: „Trojka“ protiv Rtnja

U utakmici 1/16 finala Kupa Srbije fudbaleri Partizana pobedili su boljevački Rtanj rezultatom 3:0.

Ovaj sportski događaj privukao je na tribine gradskog stadiona u Boljevcu više od 5.000 ljubitelja fudbala, a i pored toga što je Rtanj očekivano ubedljivo poražen sigurno je da niko kući nije otišao nezadovoljan. Publika je videla rutinu srpskog šampiona, a pitanje pobednika je praktično bilo rešeno već posle prvog gola Partizana, pa je do kraja ostalo kao nepoznanica samo kolikom razlikom će biti izražen trijumf crno-belih. Crno-beli su poveli u 35. minutu golom Leandra Tavambe. Miletić je centrirao, a kamerunski fudbaler je glavom loptu poslao u protivnički gol. Sudija Milan Ilić sredinom drugog poluvremena nije dosudio penal za domaćina, ali jeste u 70. minutu na drugoj strani posle igranja rukom od strane Đokovića, te je Jevtović tada duplirao prednost gostiju sa bele tačke, a konačan rezultat postavio je rezervista Ožegović u 86. minutu.

RTANj – PARTIZAN 0:3 (0:1)

STRELCI: Tavamba u 35, Jevtović u 70. (iz penala) i Ožegović u 86. minutu. Gradski stadion u Boljevcu. Gledalaca: 5.000. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija) 7.

RTANj: Milošević 6,5 – Đoković 6,5, Nikolić 6, Cokić 5,5, Trifunović 5,5 – Golubović 6, Cvetković 5,5, Anđelković 5,5(od 72. Petrović -), Čaurević 5,5, Ramadani 6 – Milunović 6.

PARTIZAN: Jovičić 6,5 – 73 Miletić 6,5, Ostojić 7 (od 88. Marković -), Mitrović 6,5, 26 Miletić 7 – Jevtović 7, Everton 7, Đuričković 6,5, Suma 6, Solomon 6 (od 60. Ilić -) – Tavamba 7 (od 72. Ožegović -).

Igrač utakmice: Leandre Tavamba (Partizan)