Home / Sport / U 5. kolu Plej-ofa Super lige rukometašica ZAJEČAR 1949 – BEKAMENT BB 28:29
U 5. kolu Plej-ofa Super lige rukometašica  ZAJEČAR 1949 – BEKAMENT BB 28:29

U 5. kolu Plej-ofa Super lige rukometašica ZAJEČAR 1949 – BEKAMENT BB 28:29

Iako su dobile prvo poluvreme sa 17:15, Zaječarke u finišu ispustile pobedu.

Bekament Bukovička Banja je u subotu uveče, po četvrti put ove sezone, bila za korak bolja od Zaječarki. Presudilo je veće iskustvo i duža klupa gostuju, pa su u samoj završnici bile svežije i staloženije i pravile manje grešaka, te stekle i uspele da sačuvaju presudnu prednost. Utakmica je bila susret ravnopravnih rivala, koji su se u rezultatskoj klackalici smenjivali u vođstvu sa golom – dva prednosti.

U ekipi domaćina igrala je i Mileva Knežević, čiji je povratak nakon oporavka od povrede bitno uticao na stabilnost ekipe, a od velikog značaja bila su i četri gola koje je postigla. Toliko golova dale su i Jovana Nikolić, Elena Šaronjić i Aleksandra Stamenić, dok je Jovana Ivanić bila strelac dva gola. Naj efikasnija u redovima Zaječara 1949 i ovog puta bila je Jelena Terzić sa 10 golova, a mogla bi da ima i jedan više, da joj nije odbranjen sedmerac u 44. minutu. Začejarke su iskoristile preostala tri, a primile golove iz oba skrivljena penala. U fer i korektnoj utakmici Zaječar je imao jedno, a Bekament dva isključenja na dva minuta.

Jagodina je 17. aprila u Pazovi pobedila Mladost sa 29:24 i prva je bez poraza. Drugi je Bekament, treća Naisa, koja u nedelju uveče igra u Nišu sa Medicinarom. Bez te utakmice Zaječar je četvrt, a Šapčanje pete sa osam, dok je poslednja, šesta, Mladost sa četri boda.

Naredno kolo igra se već u sredu, kada  Zaječar kao domači igra protiv Naise. Susret počinje u 19 sati i trebalo bi da bude poslastica za gledaoce.