Home / Sport / U 4. kolu Plej-ofa Super lige rukometašica ZAJEČAR NEMOĆAN U JAGODINI
U 4. kolu Plej-ofa Super lige rukometašica ZAJEČAR NEMOĆAN U JAGODINI

Lider nastavio seriju ubedljivo slavivši sa 42:27 (21:16)

Ekipa Jagodine je neprikosnovena ove godine i u superligi je bez poraza. Poslednju pobedu ostvarila je u subotu veče na domaćem terenu protiv Zaječara i to vrlo ubedljivo. Odlično su otvorile utakmicu i već u osmom minutu vodile sa 8:1. Iako su Zaječarke potom zaigrale bolje, domaće igračice su lako održavale stečenu prednost i na poluvreme otišle sa pet golova viška. Na samom startu nastavka gošće su smanjile razliku na četri gola i tako se držale pet minuta, da bi potom inicijativa prešla na stranu domaćina. Polako su povećavale prednost i u 45. minutu imale 12 golova viška. Period neefikasne igre Zaječarki ponovio se i u poslednjih pet minuta susreta, kada nisu dale ni jedan gol, što su domaće igračice znale da iskoriste.

Najefikasnija golgeterka meča bila je Jelena Gojković sa 11 pogodaka, zbog čega je proglšena za igračicu utakmice. U redovima Zaječara po osam golova dale su Jelena Terzić i Elena Šaronjić, po četri Jovana Nikolić i Nina Milovanović, dva Ana Marković, a jedan Aleksandra Stamenić. Zaječarke su bile isključivane tri puta i realizovale sva četri sedmerca, a domaće igračice šest puta po dva minuta i dale isto toliko golova sa penala.

U ovom kolu Bekament je kao domaćin bio bolji od Naise (32:27), a Medicinar i Mladost su igrale u nedelju uveče. Ako domačin pobedi bodovno će se izjednačiti sa trenutno trećeplasiranim Zaječarem.
Narednog vikenda Zaječar dočekuje Bekament, od koga su i u prvenstu i u kupu gubili, mada su bili više nego ravnopravan protivnik najvećim delom utakmica. Ali to je bilo kada je tim bio kompletan i sve igračice u punoj formi i motivisane. I dalje iz prve postave nedostaju Knežević i Veljković, a čini se kao da je kod ostalih devojaka splasla želja za što višim plasmanom.

Narednog vikenda igraju i Naisa – Medicinar te Mladost – Bekament.