Home / Sport / TIMOKOVCI PREDVOĐENI TRENEROM MIROSLAVOM NIKOLIĆEM ŠINKIJEM ZASLUŽENO POBEDILI BORSKU SLATINU

TIMOKOVCI PREDVOĐENI TRENEROM MIROSLAVOM NIKOLIĆEM ŠINKIJEM ZASLUŽENO POBEDILI BORSKU SLATINU ( 2 : 1 ), U NEDELJU GOSTUJU EKIPI „TANASKO RAJIĆ“ IZ PIROTA

TIMOK 1919 – SLATINA 2 : 1 (1 : 0)

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Gldalaca: 150. Sudija: Miloš Jocić (Knjaževac) 7,5. Pomoćnici: Ivana Čolaković (Boljevac) 7,5 i Marijo Toroglanović (Boljevac) 7,5. Delegat: Dalibor Veljković (Pirot). Strelci: Ivan Živković u 23, 64. minutu za Timok 1919, a Aleksandar Đorđević u 72. minutu za Slatinu. Žuti kartoni: Krstić, Božić, Pajkić (Slatina).

TIMOK 1919: Davor Joksimović 7, Marko Cvetković 7, Nemanja Antić 7, Saša Stojanović 7,5, Uroš Abramović 7 (od 75.Saša Kojić -), Nemanja Milić 7, Dušan Lazarević 7, Oliver Nikolić 7,5 (od 75. Dušan Milosavljević -), Vladimir Stojadinović 7, Ivan Živković 8 (od 89. Miloš Todorović -), Dušan Kovačević 7.

SLATINA: Nemanja Marić 7,5, Dejan Božić 6, Saša Kolarević 7, Nikola Pajkić 7, Miloš Marković 7, Ivan Sulejman 7, Nikola Jovanović 6, Nebojša Mančić 7,5, Veljko Veličkovski 6, Nikola Krstić 7, Aleksandar Đorđević 7 (od 90. Dušan Damjanović).

Igrač utakmice: Ivan Živković (Timok 1919)

Pod vođstvom trenera Miroslava Nikolića Šinkija, Timokovci su zasluženo pobedili fudbalere borske Slatine (2:1), a što rezultat nije daleko ubedljiviji krivi su napadači Timoka, koji nisu iskoristili još desetak lepih prilika za gol, ali i golman gostiju Nemanja Marić, koji je odbranio četiri zicera, kada su svi već videli loptu iza njegovih leđa u mrežu.

Nakon tri promašaja u prvih 20 minuta igre, u 23. minutu Zaječarci su krunisali svoju nadmoćnost. Neumorni vezista Saša Stojanović je dubinskom loptom pronašao u kaznenom prostoru iskusnog Vladimira Stojadinovića, koji je odlično primio loptu, potom je nadmudrio svog čuvara i dodao loptu do mladog napadača Ivana Živkovića, koji nije oklevao već je iz prve poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Nemanje Marića – 1:0.

-Iskusni Vlada Stojadinović se majstorski oslobodio svog čuvara i kada su svi očekivali da će sa sedam metara da šutira na gol, maestralno je dodao loptu do mene, a ja sam je bez oklevanja prosledio u mrežu i najavio pobedu Timoka- kaže Ivan Živković, najbolji akter susreta.

U nastavku susreta „plavo beli“ sa Timoka zaigrali su još agresivnije, a na isteku 64. minuta Ivan Živković, najbolji akter susreta, je u stilu Dragana DŽajića prošao po levoj strani, a potom je rezantnim udarcem sa 10 metara, po drugi put zatresao mrežu komšija iz borske Slatine (2:0).

-Kod drugog pogotka nadmudrio sam celu odbranu gostiju po levoj strani, a potom sam preciznim udarcem po drugi put matirao golmana gostiju Marića – kaže dvostruki strelac Ivan Živković.

I kada su Timokovci dominirali terenom iz jedne od retko uspešnih kontri Slatina je pogotkom Aleksandra Đorđevića u 72. minutu ispeli samo da ublaže poraz (1:2). Do kraja susreta Timok je imao još nekoliko prilika, ali nije uspeo da ih pretvori u gol.

U narednom 9. kolu zone Istok fudbaleri Timoka 1919 gostuju u nedelju u Pirot, gde će odmeriti snagu i umeće sa ekipom „Tanasko Rajić“ (15).