Home / Sport / TIMOKOVCI PRED SVOJIM NAVIJAČIMA „RAZMONTIRALI“ BRODOREMONT IZ KLADOVA
TIMOKOVCI PRED SVOJIM NAVIJAČIMA „RAZMONTIRALI“ BRODOREMONT IZ KLADOVA

ZONA ISTOK: TIMOK 1919 – BRODOREMONT 2 : 1 ( 0 : 1 )

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice.. Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Golubović (Aleksinac) 7. Pomoćnici: Predrag Stefanović (Bor) 7 i Andrea Marinković (Sokobanja) 7. Strelci: Miloš Rošević u 47, Uroš Nikolić u 71. minutu za Timok 1919, a Dejan Stojanović u 11. minutu za Brodoremont. Žuti ksartoni: Stojanovski, Antić, Ćatić, Kovačević, Rošević, Abramović (Timok), Tufajević, Savić, Lazić (Brodoremont).

TIMOK 1919: Petrović 6,5, Antić 6,5, Stojanovski 6,5, Jonović 6,5, Kovačević 7, Manić 6 (od 33. Stamenkovski 7), Milosavljević 6 (od 68. Abramović 6), Spasovski 7(kapiten), Rošević 7 (od 85. Kojić -), Ćatić 7,5, Nikolić 7.

BRODOREMONT: Lilić 7 (kapiten), Čokanjelović 7, Lazarević 6, Savić 6, Đorđević 7, Šćojić 6,5, Stojanović 7, Živković 6,5, Tufajević 6, Krstić 7 (od 62. Modoranović 6), Lazić 6,5 (od 78. Jakšić -).

Igrač utakmice: Jasmin Ćatić (Timok 1919)

U Hramu fudbala pod Kraljevicom fudbaleri Timoka su teže nego što su očekivali pobedili neugodnog Brodoremonta iz Kladova, koji se zaječarskim ljubiteljima fudbala, posebno u prvom poluvremenu, predstavio kao čvrst i neugodan rival, a uz malo više sportske sreće mogli su da iznenade domaćina, koji je u prvom poluvremenu igrao ispod svog nivoa (2:1).

Prvo poluvreme pripalo je gostima koji su imali više loptu u nogama, ali Timokovci su bili opasniji po gol. Već u trećem minutu Kladovljani su imali zrelu priliku, ali su odbrambeni igrači Timoka u poslednjem trenutku otklonili opasnost po svoj gol i sprečili neprijatno iznenađenje. U 8. minutu igre „plavo beli“ sa Timoka, iz prve prilike, umalo da postignu gol. Iskusni vezista Jasmin Ćatić, povratnik u ekipi Zaječaraca, posle tromesečne pauze, je odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara, lopta je ciljala u sam desni donji ugao, ali istakao se golman Vladan Lilić, Timokovo dete, na privremenom radu u Kladovu, koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

-Šutirao sam dobro i precizno u sam donji desni ugao, ali golman Lilić je potvrdio da je rasni i školovan golman. Prozreo je moju nameru, bacio se na pravu stranu i krajnjim naporom izbacio je loptu u korner i spasio čist gol – kaže iskusni vezista Jasmin Ćatić, koji je tokom svih 90 minuta igre bio pravi „motorino“ Timoka, na putu do pobede.

Golman Vladan Lilić je prošao sve selekcije u jatu „belih labudova“ sa Timoka, ali kada je trebao da brani za najbolji sastav, na prvoligaškoj sceni, dovedeni su golmani sa strane, a on je bio prinuđen, poput drugih golmana i igrača da potraži drugu sredinu. Sada je iskusni golman i kapiten Brodoremonta. O odbranjenom udarcu Jasmina Ćatića, kratko je rekao:

-Odlično poznajem Jasmina Ćatića, mog bivšeg saigrača iz Timoka. Poznajem njegove fudbalske kvalitete i visoku tehniku i klasu, za srpsku elitu. Specijalista je i za izvođenje slobodnih udaraca sa distance. Postavio sam dobro „živi zid“, a potom sam i ja zauzeo najbolji položaj. Pratio sam Ćatin zalet i kada je šutnuo loptu, u njegovom stilu, bacio sam se u pravu strani i sačuvao svoju mrežu. Iskreno, odličan njegov udarac i još bolja moja odbrana, izbacivši loptu krajnjim naporom u korner – kaže Lilić.

Tri minuta kasnije gosti iz brze kontre postižu gol.Levokrilni napadač Dušan Lazić je dubinskom loptom sa sredine terena odlično, po desnoj strani, uposlio desno krili Dejana Stojanovića, koji je nadmudrio odbranu Timoka a potom rezantnim udarcem zatresao je mrežu nemoćnog golmana domaćih Milana Petrovića – 0:1. Nakon toga Timokovci su imali dve poluprilike, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Brodoremonta, koji je u 34. minutu, iz gužve, propustio priliku da udvostruči prednost. Na drugoj strani u 39. minutu napadač Timoka Uroš Nikolić Šinki je oštro šutirao sa 12 metara, ali lopta je završila tik iznad prečke u gol aut.

U poluvremenu u svlačionici Oliver Mladenović i Miroslav Trujkić, treneri „plavo belih“, puno toga su zamerili svojim izabranicima, pa su u nastavku zaigrali mnogo bolje, angažovanije i preciznije. Već u 47. minutu mlađani Miloš Rošević je iz blizine preciznim udarcem izjednačio na 1:1.

-U gužvi pred golom Brodoremonta najbolje sam se snašao i kada je lopta došla do mene, bez oklevanja, onako iz kolena, šutirao sam ka golu i lopta je završila iza leđa odličnog golmana Lilića, za zasluženo izjednačenje – radostan je strelac Rošević, koji je postigao gol i protiv Majdanpeka.

Beležimo u 49. minutu i „bombu“ štopera Dušana Kovačevića sa 25 metara, iz trka, pored same desne stative.

-Natrčao sam na povratnu loptu i bez oklevanja raspalio sam po po njoj svom snagom, ali je ona prohujala kroz šumu nogu i završila pored same desnme stative. Šteta, da je išla u gol ne bi je odbranila ni pet golmana – kaže stameni štoper Kovačević.

Mogao je u 52. minutu, posle akcije sa Jasminom Ćatićem, korpulentni centarfor Stefan Stamenkovski da donese prednost Timoku.

-Posle lepe akcije i preciznog dodavanja kapitena Jasmina Ćatića, imao sam sjajnu priliku da postignem gol i dovedem Timok u vođstvo, ali za malo sam bio neprecizan – jasan je Stamenkovski.

Igrao se 71. minut kada je sve bolji štoper Dušan Kovačević ponovo sa preko 25 metara, u trku, žestoko raspalio po lopti, koja je ciljala ka samom desnom donjem uglu, ali panterski se bacio vrsni golman Vladan Lilić, u padu je kratko odbio loptu do Uroša Nikolića, koji je manirom iskusnog strelca šalje u nebranjeni deo mreže – 2:1.

-Presrećan sam što sam postigao gol i doprineo još jednoj pobedi Timoka pred svojim navijačimma. Naš štoper Kovačević je kao iz topa šutirao na gol i već smo svi mislili da će završiti u mrežu, ali golman Vladan Lilić još jednom je potvrdio da je vrstan čuvar mreže. Bacio se u samo ćoše, vrhovima prstiju je kratko odbio loptu, koja je na sreću došla pravo do mene, a meni nije preostalo ništa drugo nego da je plasiram u mrežu za vrednu pobedu Timoka – zaključuje mladi napadač Nikolić.

Do kraja meča Timokovci su imali još nekoliko zicera, ali do promene rezultata nije došlo. Timok – Brodoremont 2:1.

-Odlično smo odigrali prvo poluvreme, pa smo na odmor otišli sa minimalnom prednošću, uz propuštene još dve prilike. Međutim, u nastavku nismo ponovili igru iz prvog dela što su fudbaleri Timoka iskoristili i pobedili, mada bi najrealnije bilo da je susret završem nerešeno, jer smo i mi propustili nekoliko prilika – kaže Stefan Čokanjelović, desni bek Brodoremonta, koji je pre dve sezone branio boje zaječarskih Kablova.

Ulaznice za ovaj susret naplaćivane su po ceni od 100 dinara, a ceo iznost biće uplaćen u hamanitarne svrhe, odnosno za operaciju malog Zaječarca Nemanju Jovanovića (4), koji od rođenja boluje od kifoskolioze, deformacije kičmenog stuba. Operaciju će obaviti dvojica specijalista doktor Milenko Savić i doktor Vojislav Basara u srpskoj Klinici „Atlas“, a angažovan je i nemački stručnjak iz te oblasti doktor Heika Kolera. Ukupni troškovi operacije iznose 32 hiljade eura. Do sada je već organizovano nekoliko humaniratnih priredbi, a 15. novembra ove godine, u Hali sportova pod Kraljevicom, biće održan i humanitarni koncert, a učešće su do sada potvrdili Željko Vasić, Nataša Beklavac, Dejan Matić i OK Bend.
Uvereni smo da će nakon ovog koncerta zaječarski četvorogodišnji mališan Nemanja Jovanović otići na operaciju, kako bi mogao normalno da živi, kao svi ostali njegovi vršnjaci. Srećno Nemanja.