Home / Boljevac / TIMOK U BOGOVINI ZABELEŽIO PRVU POBEDU U GOSTIMA
TIMOK U BOGOVINI ZABELEŽIO PRVU POBEDU U GOSTIMA

FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOKOVCI PROTIV BSK-a U RUDARSKOJ BOGOVINI ZABELEŽILI PRVU POBEDU U GOSTIMA U OVOJ SEZONI, IDUĆE SUBOTE, NA STADIONU PODNO KRALJEVICE DOČEKUJU BORSKU SLATINU (15)

BSK – TIMOK 1919 1 : 3 ( 0 : 1 )

BOGOVINA. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Ćirić (Pirot) 7. Strelci: Mirković u 71. minutu za BSK, a Živković u 45, Miloš Nikolić u 57, 62. minutu za Timok 1919. Žuti kartoni: Todorović, Božinović, S. Rajković, Lazarević (BSK), Todorović, Živković, Petrović (Timok 1919). Crveni karton: Miloš Nikolić u 66. minutu (Timok 1919).

BSK (BOGOVINA): Nešović 6,5, B. Rajković 6, M. Lazarević 7, S. Rajković 7, Todorović 7, Marinjesković 6, D. Božinović 6, P. Anđelović 6 (od 46. Trivunčević 6), Stepanović 6, Mirković 7, Bukić 6 (od 75. Morina -).

TIMOK 1919: Joksimović 7, Cvetković 7, Antić 7 (od 90. Kojić -), Stojanović 7, Milić 7, Lazarević 6, O. Nikolić 7, Todorović 6 (od 46. Stojadinović 6,5), Živković 7 (od 81. Milosavljević -), Kovačević 7, M. Nikolić 8.

Igrač utakmice: Miloš Nikolić (TIMOK 1919)

Zbog odlaska fudbalera BSK-a iz Bogovine na rudarsko-sportske igre u Čanj, prvenstveni susret 7. kola zone Istok sa Timokom 1919 iz Zaječara, koji je po rasporedu trebalo da se odigra u subotu, odigran je u sredu.

Susret dva rivala na terenu još iz srpskoligaških dana protekao je u čvrstoj i borbenoj igri, a pobeda je na kraju zasluženo pripala kvalitetnijem i poletnijem sastavu Timoka (3:1), koji je u rudarskoj Bogovini zabeležio prvu pobedu u gostima u ovoj sezoni i sa tri nova boda napravio još jedan pomak ka vrhu tabele, na putu ostvarenja cilja – povratka u srpskoligaško društvo, gde im je po tradiciji, uslovima, kvalitetu ekipe i renomeu kluba i mesto.

Posle nekoliko propuštenih prilika sa obe strane u prvih 45 minuta igre, Timokovci su u nadoknadi prvog poluvremena najavili pobedu, nakon uigrane i već viđene akcije na prethodnim utakmicama. Ofanzivni i sve bolji bek Nemanja Antić je posle prodora po levoj strani odlično centrirao pred gol „rudara“, u šesnaestercu se najbolje snašao Ivan Živković i udarcem glavom poslao je loptu u mrežu golmana domaćih Aleksandra Nešovića -0:1.

-Ispratio sam akciju našeg beka do kraja i to se isplatilo. Kada je Antić nabacio loptu pred gol u gužvi sam se najbolje snašao i rutinski je glavom poslao u mrežu i najavio pobedu Timoka – kaže mladi napadač Ivan Živković.

U drugom delu Zaječarci su bili bolji i opasniji po gol Bogovinaca. na terenu.Vođstvo „plavo belih“ udvostručio je brzonogi Miloš Nikolić u 57. minutu, kada je kao tane iz drugog plana uleteo u prazan prostor i rezantnim udarcem poslao je loptu u mrežu – 2:0.

-Kada sam primio loptu brzinom munje sam pretrčao odbranu domaćina, a potom sam preciznim udarcem udvostručio prednost – kaže Miloš Nikolić.
Sedam minuta kasnije (62. min.) Timok je utrostručio prednost iz tri poteza. Plavokosi bek Marko Cvetković je uposlio vezistu Sašu Stojanovića, a ovaj je odmah prosledio loptuvihornom napadaču Milošu Nikoliću, koji je munjevito reagovao i svojim drugim pogotkom, a trećim za Timok „overio“ pobedu.

Domaćini su počasni pogodak postigli u 71. minutu, kada je Dalibor Mirković izveo slobodan udarac, lopta je usputno zakačila nekog iz odbrane Timoka, promenila je pravac i prevarila iskusnog golmana Davora Joksimovića i odsela u mrežu – 1:3.

U narednom 8. kolu zone Istok, koje je na programu naredne subote (5. oktobra), Timokovci na svom terenu dočekuju borsku Slatinu, uvereni u nastavak pobedonosne serije. Susret na gradskom stadionu podno Kraljevice počinje u 15 časova.