Home / Bor / Superliga rukometašica TEŠKI PORAZI TIMOČANA
Superliga rukometašica  TEŠKI PORAZI TIMOČANA

Superliga rukometašica TEŠKI PORAZI TIMOČANA

# Naisa – Zaječar 32:22 (17:12), Bor RTB – Bekament BB 20:33 (13:18)

Rukometašice Zaječara nisu mogle da u Nišu postignu povoljan rezultat protiv objektivno bolje ekipe Naise. Štaviše, pretrpele su poraz, teži nego onaj u prvom kolu ovogodišnjeg prvenstva. Na gostovanje su otputovale bez iskusnog pivota Milene Milojević, koja se nakon prvog dela sezone vratila u Niš, ali i sa od jesenašnjih povreda rovitim ključnim igračicama. Ovim porazom Zaječar je pao stepenik niže, ali i ušao u negativnu gol razliku (-7).

-Poraz jeste težak, ali stvarno ne mogu ništa da zamerim igračicama, koje su pružile svoj trenutni maksimum. Pogotovu što smo igrali bez klasičnog pivota. U prvih dvadesetak minuta smo bili relativno ravnopravan protivnik, a onda su kvalitetnije Nišlijke preuzele kontrolu utakmice i stvorile odlučujuću prednost. Slično je bilo i u nastavku, pa je domaćin povećavao prednost i ja mogu samo da im čestitam na prikazanoj igri,  kaže prvi strateg Zaječara Živojin Maksić i dodaje:

-Nažalost, ukoliko problemi ne budu brzo rešeni, ovo neće biti jedini „neočekivani“ rezultat, jer nas čeka mnogo teži raspored nego jesenas.

I drugi timočki superligaš Bor RTB je u nastavku doživeo težak poraz od lidera Bekameta. Nije im pomoglo ni to što su igrali pred svojom publikom, pa su svoju negativnu gol razliku povećali na čak 104. Po tome su ubedljivo najgori, čak za 21 više od poslednjeplasiranog Juniora, koji i dalje nije osvojio ni bod.

Narednog vikenda u Zaječaru se igra timočki derbi. Iako je trener Maksić, koji najbolje poznaje stanje u svom timu, krajnje oprezan, pobeda Zaječarki ne bi trebalo da bude sporna, samo je pitanje da li će biti sigurna.

Rezultati 10. kola: Naisa – Zaječar 32:22, Bor RTB Bekament BB 20:33, Voždovac – Vojvodina 24:34, Jagodina Mladost NP 23:17, Medicinar – Junior 28:25.

Parovi 11. kola: Zaječar – Bor RTB, Medicinar – Voždovac, Junior – Jagodina, Mladost – Naisa, Bekament BB – Vojvodina.

Redosled nakon 10. kola: 1) Jagodina 20, 2) Bekament BB 18, 3) Naisa 14, 4) Vojvodina 11, 5) Zaječar 11, 6) Mladost 10, 7) Medicinar 8, 8) Voždovac 1955 6, 9) Bor RTB 2, 10) Junior 0.