Home / Ritam grada / Super B liga dama Srbije: NEKA NOVA MAKSINA TAKTIKA
Super B liga dama Srbije: NEKA NOVA MAKSINA TAKTIKA

*Zaječar – Metalac Kraljevo 32:23 (12:12)

Hala Kraljevca. Gledalaca 200. Sudije: Dušica Đorđević i Maja Anđelić/Niš. Sedmerci: Zaječar 5/4, Metalac 2/2. Isključenja: Zaječar 8, Metalac 10 minuta.
ZAJEČAR: Korać, Marijanović, Belić 11/3, Stekić 8/1, J. Marković 4, S. Simonović 4, Knežević 3, Ivanić 1, Radević 1, J. Jelenković, B. Simonović, Aleksić, Balević, Stanković, Stevanović, Bogdanović. Trener Živojin Maksić.
METALAC: Škovrlić, Kukić, Milovanović 7/1, Stoiljković 5, Živković 4, Stanković 3, Pešić 2, A. Nedić 2, D. Nedić, Čović. Trener Aleksandar Nestorović.
Gošće su u prvom poluvremenu često bile u vođstvu, a za to vreme trener domaćina Maksić mirno je posmatrao igru svojih pulenki i mirno očekivao pauzu u poluvremenu. U drugom delu igre potpuno druga situacija. Domaćin je od 31. minuta poveo i samo povećavao rezultat do 32:22. Ana Belić se razigrala najbolje od kada je u Zaječaru i zavredila priznanje najbolje igračice utakmice. U 50. minutu teže je povredila nogu i prebačena je u zaječarsku bolnicu.
 Zaječarke neće po rasporedu u narednom kolu igrati u Kučevu zato što trener Maksić nastavlja pripreme reprezentacije Srbije.