Home / Ritam grada / Rukometašice Zaječara startovale POBEDOM pred svojim navijačima
Rukometašice Zaječara startovale POBEDOM pred svojim navijačima

Zaječar – Halas Jožef Ada 35:33 (15:13)

Hala “ Kraljevica“. Gledalaca 350. Sudije Dušica Đorđević i Maja Anđelić iz Niša. Sedmerci: Zaječar 7/6, Halas Jožef 4/4. Isključenja: Zaječar 6, Halas Jožef 10 minuta.

Zaječar: Marija Marijanović, Anđela Đorđevoć, Anja Belić (11), Jelena Stekić (7), Mileva Nežević (6), Ana Radević (5), Bogdana Simonović (3), Mileva Knežević (2), Sonja Simonović (2), Jovana Ivanić (1), Anđela Božić, Jelena Marković, Jelena Jelenkovič, Sofija Stankovič, Katarina Stevanović, Anastazija Bogdanović. Trener Živojin Maksić.

Halas Jožef: Vučetić Kresoja, Eva Fajka (13), Rakoš (6), Balaž (5), Aksin (4), Kiralj (2), Mikušak (2), Soleša (1), Zaj, Šuranji, Beodranski. Trener Dejan Karanović.

Rukometašice Zaječara startovale su pobedom pred svojim navijačima. Imale su veliku podršku, ali i jak otpor solidnih gošći iz bačkog grada Ade. Rezultat utakmice je previsok za žensku konkurenciju. Prvo poluvreme Zaječarke su dobile sa dva razlike, a u nastavku je bilo nerešeno, 20:20. Na kraju utakmice Zaječar – Halas Jožef Ada 35:33 (15:13).

Pre početka utakmice odata je pošta minutom ćutanja nedavno preminuloj igračici ovog kluba Tomki Gačić Nikolić.