Home / Sport / Rukometašice Zaječara savladale Voždovac u Beogradu OBEZBEĐEN PLEJ-OF
Rukometašice Zaječara savladale Voždovac u Beogradu  OBEZBEĐEN PLEJ-OF

Rukometašice Zaječara savladale Voždovac u Beogradu OBEZBEĐEN PLEJ-OF

#U sigurnoj pobedi Zaječarki sa 23:28, igračica utakmice Mileva Knežević postigla je pet, a Jelena Terzić 12 golova.

Susret Voždovca i Zaječara, odigran u subotu veče u Beogradu, bio je za oba tima od velikog značaja za obezbeđenje ulaska u prvih šest ekipa koje će nakon ligaškog dela nastaviti superligaško nadmetanje u razigravanju za konačan plasman. Zaječarke su bile blagi favoriti, ali je bilo jasno da će domaće rukometašice učiniti sve da se revanžiraju za jesenji poraz i obezbede bodove koji bi im ostavili nadu za što bolji plasman. Zbog toga je početak utakmice karakterisala tvrda igra sa malo golova, u kojoj su se domaće igraćice bolje snašle i vodile do 7:7. Vođstvo Zaječarkama je, u 20. minutu, donela centralni bek Milena Knežević i nakon toga se prednost samo povećavala, pa je na pauzi rezultat bio 8:12.

Stečenu prednost Zaječarke nisu ispuštale ni u nastavku, pa je u 36. minutu već bilo 10:16. Domaće igraćice su uspele da do 47. minuta smanje na 20:22, ali je to bilo sve što su mogle da urade. Pored Milene, koja je postigla ukupno pet golova i proglašena i igračicom utakmice, pucački su izuzetno raspoložene bile i Elena Šaronjić sa pet, te desni bek Jelena Terzić sa čak 12 golova, od kojih pet sa linije sedam metara. U strelce su se upisale i krila Emilija Veljković i Aleksandra Stamenić sa dva, odnosno jednim golom, kao i pivot Jovana Nikolić sa tri pogotka. Kod domaćih igračica kapiten Božinović dala je 10, Mina Petrović pet, a Ksenija Petrović i Petronijević po tri, te Marković i Lukić po gol.

Ovom pobedom Zaječarke su zadržale četvrto mesto na tabeli i gotovo obezbedile učešće u plej-ofu. One trenutno imaju četri gola prednosti nad šestoplasiranom Vojvodinom. Šanse da ostvare planirano su sada već velike i realne, mada im na ruku ne ide težak raspored do kraja ligaškog dela. Narednog vikenda učestvuju u finalu kupa, potom gostuju Mladosti u Novoj Pazovi, potom 9. marta Medicinaru u Šapcu a u poslednjem kolu dočekuju lidera Jagodinu. Najlakše bi trebalo da im bude protiv slabašnog Juniora, koji u Zaječar dolazi 2. marta.