Home / Sport / Rukomet: Zaječarke lagano do bodova
Rukomet: Zaječarke lagano do bodova

Şuber B liga rukometašica Srbije

Zaječar – Železničar Inđija 33:23 (17:15)

Hala „Kraljevica“. Gledalaca 500. Sudije: Bojan i Goran Tepačević/Čačak. Sedmerci: Zaječar 4/2, Železničar 5/3. Isključenja: Zaječar 8, Železničar 14 minuta.

ZAJEČAR: Ilić  2 sedmerca, Korać, Marijanović, Stekić 9, Belić 8, Milovanović 5/2, Nikolić 4, K. Stevanović 3, Knežević 2, S. Simonović 1, Dimitrijević 1, Ivanić, B.Simonović, Jelenković, Bogdanović, Stanković. Trener: Živojin Maksić.

ŽELEZNIČAR: 2 sedmerca, Cvijanović 8/1, Zubović 8/2, Lukić 4, Mihajlović 1, Srdanović 1, Ignjatović 1, Anjon, Stojisavljević, Živanović, Vlaisavljević. Trener; Vlada Šimikić.

Gošće iz Inđije nisu se predavale sve do 34. minuta kada su prišle domaćinu sa samo jednim golom i to je bio poslednji zračak nade za bodove. Tada im se ugasila želja pošto je domaćin poveo sa 4 razlike, a potom do kraja potpuno dominirao parketom. U 46. minutu Železničar je postigao 20. pogodak, da bi domaća ekipa serijom od 6:0 (30:2), dostigla 10 razlike sa koliko je i slavila na kraju utakmice.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Anja Belić. Obe ekipe su nastupile sa po tri golmana od kojih su Zajčeraka Ilić i Inđijka Žak odbranile po dva sedmerca. Zaječarske rukometašice se bore za jedno od dva prva mesta koje vodi direktno u Super A ligu. Na tom putu prvi jači rival je Pančevo na njegovom terenu.