Home / Sport / RUKOMET Superliga – Dame PORAZ U BUKOVIČKOJ BANJI
RUKOMET Superliga – Dame PORAZ U BUKOVIČKOJ BANJI

# Bekament BB – Zaječar 1949 39:18 (20:7)

Rukometašicama Zaječara ni prošle sezone nije odgovarala igra Bekamenta, pa je tim iz Bukovičke Banje i u ovom susretu bio favorit, pogotovu što je igrao pred svojom publikom. Ipak, ljubitelji rukometa nisu očekivali da u subotnjem meču Zaječarke u prvom poluvremenu upišu samo 7 pogodaka i na kraju pretrpe poraz sa čak 21 golom razlike. Domaćin je odlično otvorio meč i u 8. minutu imao 5:1 pa je do kraja poluvremena samo povećavao razliku. Problem nije bio što su Zaječarke neefikasne, u nastavku je prvi postigla Terzić tek u 35. minutu za 24:8, nego što su domaće igračice bile apsolutno dominantne u napadu.

Naime, nisu glavni strelci Zaječara bili mnogo ispod svog proseka, osim kapitena Elene Šaronjić koja je dala samo jedan. Terzić se u listu upisala 6 puta, Stamenić i Bogojević po 4, Milošević 2 (iz sedmerca), a Zečević jedamput. Imale su Zaječarke još jednu šansu iz kaznenog udarca, ali je Terzić bila neuspešna. Skrivile su i četri isključenja po dva minuta, isto koliko i domaće igračice. Da nisu bile dovoljno agresivne u odbrani ukazuje i to da su domaće igraćice izvele četri sedmerca, od kojih su postigle tri gola. Nakon ovog kola Zaječarke su zauzele predposlednje mesto sa negativnom gol razlikom -26, samo jednim manje od Vrbasa, koji je i dalje bez bodova.

U narednom, 5. kolu, Zaječar je domaćin Naisi, koju prošle godine nije uspeo ni jednom da savlada. Pred Zaječarkama je još jedan težak susret, jer izgleda da je i ove sezone ubedljiva razlika u kvalitetu između vodeće trojke, gde spadaju i Nišlijke, te ostalih timova.

Rezultati 4. kola: Bekament BB – Zaječar 1949 38:18, Medicinar – Vojvodina 35:23, Železničar – Mladost NP, Voždovac 1955 – Jagodina 14:22, Naisa – Vrbas 31:24. Parovi 5. kola: Zaječar 1949 – Naisa, Vojvodina – Železničar, Mladost NP – Bekament BB, Vrbas – Voždovac 1955, Jagodina – Medicinar (odigrano 29. septembra, 30:19),

Tabela nakon 4. kola: 1) Jagodina 10, 2) Bekament BB 8, 3) Naisa 6, 4) Medicinar 5, 5) Železničar 3, 6) Mladost NP 2, 7) Vojvodina 2, 8) Voždovac 1955 2, 9) Zaječar 2, 10) Vrbas 0.