Home / Sport / Rukomet – Super liga Srbije (Ž) – ZAJEČARKE U PRVOM POLUVREMENU NADVISILE FAVORIZOVANI BEKAMENT BB, U NASTAVKU SUSRETA PRESUDILO ISKUSTVO
Detalj sa utakmice Zaječar 1949 - Bekament BB

RUKOMET: SUPER LIGA (Ž) – AMAZONKE SA TIMOKA U PRVOM POLUVREMENU PRUŽILE ŽILAV OTPOR EKIPI BEKAMENTA IZ BUKOVIČKE BANJE, U NASTAVKU SUSRETA PLATILE DANAK NEISKUSTVU I ZASLUŽENO IZGUBILE OD LIDERA NA TABELI SRPSKE ELITE ZA DAME (22 : 33), U SUBOTU MLADI SASTAV ZAJEČARA 1949 IGRA SA NIŠKOM NAISOM U HALI ČAIR

ZAJEČAR 1949 – BEKAMENT BB 22 : 33 (13 : 12 )

ZAJEČAR. Dvorana: SC Timok. Gledalaca: 200. Sudije: Branko Radaković i Nikola Bakmaz (obojica Novi Sad). Delegat: Vladimir Živković (Niš). Sedmerci: Zaječar 1949 1 (1), Bekament BB 4 (2). Isključenja: Zaječar 1949 6. Bekament BB 2 minuta.

ZAJEČAR 1949: Živić, Mančić 13, Milošević 1, Slović, Redžeplar, Marijanović, Stanojlović, Stevanović 1, Stanković, Novakov 1, Žikić, Belić 6 (1), Vujadinović ( 18 odbrana, dva sedmerca). Trener: Jugoslav Juga Petrović. Pomoćnik: Darko Milosavljević. Fizioterapeut: Boban Merdžić.

BEKAMENT BB: Atanasković 1, Radojičić 1, Preković, Stepanović 5 (1), Radoičić 7, Stanojlović 2, Stanić 5, Stamenić 3, Simić (12 odbrana), Rajović, Grbić 1, Agatunović 3, Nićiforović, Radulović 2, Tomić 3 (1). Trener: Saša Bošković. Pomoćnik: Goran Jelenić. Fizioterapeut: Radislavka Lukić.

Igrač utakmice: Lidija Vujadinović (Zaječar 1949)

Semafor: 3:2 (10), 4:5 (15), 7:8 (21), 9:9 (25), 12:10 (29), 15:12 (33), 15:15 (35), 17:16 (39), 17:21 (45), 19:29 (52), 20:33 (58).

Mada je pre početka utakmice važio za apsolutnog favorita, iskusniji i uigraniji sastav Bekamenta je morao malo više da se pomuči kako bi slomio žilav otpor mladog sastava Amazonki sa Timoka. Ipak, boljom igrom u drugom poluvremenu zasluženo su slavili planiranu pobedu od 11 golova viška (22:33). A da na golu Zaječarki nije bila Lidija Vujadinović (18), nebrušeni biser zaječarskog i srpskog rukometa i najbolja igračica utakmice, koja je odbranila 18 zicera i dva sedmerca, pobeda gošći bila bi ubedljivija.

-I mi i gošće prvo poluvreme smo odigrali egal. Smenjivali smo se u vođstvu, da bi prvo poluvreme završili sa golom viška. Drago mi je što sam tokom celog susreta branila na visokom nivou i ponela epitet igračice utakmice, po drugi put u nastavku sezone, međutim šta to vredi kada na našem parketu nismo uspeli da iznenadimo favorita. Ali, ne osvajaju se bodovi spasa protiv Jagodine, Bekamenta i Naise, koji odskaču po kvalitetu od ostalih ekipa, a još nas peču i bole i porazi od nama ravnih, od Vojvodine i Vrbasa – kaže mladi golman Lidija Vujadinović, kojoj se nema dileme smeši blistava rukometna i reprezentativna karijera. Devojka za velika dela.

U prvom poluvremenu, uz dosta tehničkih grešaka sa obe strane, igra je bila ravnopravna, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi podmlađeni sastav Amazonki sa Timoka na dva minuta pre odlaska na odmor povele sa dva pogotka prednosti (12:10), da bi na pauzu otišle sa minimalnom prednošću (13:12).

Na početku drugog dela Zaječarke su u 33. minutu stekle višak tri gola (15:12), ali kako je meč odmicao i bližio se kraju domaćim igračicana uz neiskustvo kao da je ponestalo i snage, što su iskusne gošće iskoristile i serijom golova, uglavnom iz brzih kontri, preokrenule su rezultat u svoju korist, do konačne i visoke pobede od 11 golova viška (22:33).

Pored golmana Lidije Vujadinović, u „narandžastom“ dresu istakle su se Katarina Mančić, koja je sa 13 pogodaka najefikasniji igrač utakmice, kao i Anja Belić, koja je šest puta zatresla mrežu gošći, koju kao trener predvodi Saša Bošković, do pre nekoliko godina selektor ženske reprezentacije Srbijei šef stručnog štaba popularnih Amazonki sa Timoka, kada su prve dame Zaječara bile četvorostruke osvajačice duple krune u srpskoj eliti.

-Postigla sam 13 efektnih pogodaka, ali to je bilo nedovoljno da nadigramo i pobedimo, po svemu sudeći, novog prvaka Super lige Srbije za dame. Da smo u našim redovima imali još nekoliko raspoloženih i iskusnijih rukometašica mogli smo da pobedimo i načinimo veliko iznenađenje u ovom kolu. Nadam se da kroz „plej aut“ ipak izborimo opstanak u ligi, što bi bio veliki uspeh – kaže golgeter Katarina Mančić.

Zbog opravdanog odsustva Živojina Maksića, šefa struke Zaječarki, koji se kao dugogodišnji trener nalazi u Beogradu na okupljanju naše ženske reprezentacije, ekipu Amazonki sa Timoka kao prvi strateg predvodio je njegov pomoćnik i direktor kluba Jugoslav Juga Petrović.

-Čestitam gostima na zasluženoj pobedi, a drago mi je što sam se ponovo video sa Sašom Boškovićem, našim bivšim trenerom, a sada prvim strategom Bekamenta. Nadam se da sam sa klupe za rezervne igrače dostojno zamenio našeg trenera Maksu (Živojina Maksića) koji se kao trener sa našom ženskom reprezentacijom nalazi na sedmodnevnim pripremama. Naš „dečiji vrtić“, koji kao kapiten predvodi Jana Milošević (15), pružio je na parketu maksimum, ali na kraju je ipak presudio suvi kvalitet i duža klupa gostiju. Za dve sezone ova ekipa, ako ostaane na okupu, ponovo će igrati zapaženu ulogu na rukometnoj mapi Srbije a potom i šire – jasan je Jugoslav Juga Petrović, trener, direktor i „alfa i omega“ kluba, koji se ponovo vraća na stazama stare slave.