Home / Sport / Prijateljska utakmica: TIMOK 1919 – TIMOČANIN 1:1 (0 : 0)
Prijateljska utakmica: TIMOK 1919 – TIMOČANIN 1:1 (0 : 0)

ZONAŠ TIMOK I SRPSKOLIGAŠ TIMOČANIN, ODIGRALI PRIJATELJSKU  UTAKMICU NA STADIONU PODNO KRALJEVICE (1 : 1), DANAS POVODOM 6. AVGUSTA DANA RUDARA, ZAJEČARCI GOSTI  BSK U BOGOVINI, A KNJAŽEVČANI ISTIM POVODOM RUDARU U PODVISU

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Tomić (Zaječar). Strelci: Saša Stojanović u 83. minutu za Timok 1919, a Uroš Hrnjak u 60. minutu za Timočanin.

TIMOK 1919: Joksimović, Aleksić, Milić, Lazarević, Cvetković, Stojanović, O. Nikolić, Rošević, Lazarević, M. Nikolić, Todorović. Igrali su još: Mihajlović, Vučić, Mladenović, Todorov, Stojković, Savić, Milosavljević, Slavulović.

TIMOČANIN: Jeremić, Hrnjak, Miladinović, Videnović, Antić, Aca Milić, Milijić, Cibrić, Ranđelović, J..Milošević, Đ. Milošević. Igrali su još: Stojanović, Tasić, Đorđević, Jovanović, N. Minić, Milutinović, Jovanović.

Po sunčanom i prijatnom vremenu za igru, pred samo 50 – tak ljubitelja fudbala, Timokovci su imali još jednu proveru u nizu u okviru priprema za novu sezonu u zoni Istok. Ovoga puta rival im je bio druga postava srpskoligaša Timočanina iz Knjaževca, čije su boje osim golmana Milana Jeremića i štoperskog tandema Aleksandar Minić i David Antić, branili sve poletarci i nade knjaževačkog srpskoligaša, a koje je kao trener predvodio Nikola Veljković, bivši prvotimac Timoka.

Tokom celog susreta Timokovci su imali terensku inicijativu, ali bez završnog udarca, pa je nekoliko sjajnih prilika otišlo u nepovrat. U prvom delu Zaječarci su propustili dve lepe prilike, a gosti jednu, pa se na odmor otišlo bez golova. U nastavku izabranici trenera Predraga Živkovića (Timok 1919), stvarali su prilike za gol, ali nikako nisu uspevali da zatresu mrežu. Iz jedne kontre, u 60. minutu novajlija u redovima Timočanina Uroš Hrnjak je odlično šutirao sa 17 metara, pored neoprezne odbrane domaćina i lopta je završila iza leđa gplmana Davora Joksimovića – 0:1. Sve do 83. minuta Timok je stvarao šanse za gol, ali bez uspeha i završnog udarca. A onda je na scenu stupio Saša Stojanović, bivši prvotimac Timočanina i važna karika, u minuloj sezoni, na putu plasmana „torlaka“ u srpskoligaško društvo, koji se ovoga leta, ponovo vratio u Timok, gde je već sa uspehom igrao pre nekoliko sezona. Posle centaršuta sa desne strane u kaznenom prostoru gostiju stvorila se gužva, gde se najbolje snašao ovaj iskusni fudbaler, bio je najprisebniji i iz blizine nogom je poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Milana Jeremića – 1 : 1.

Povodom 6. avgusta Dana rudara, Timok će danas odmeriti trenutno umeće sa BSK – om u rudarskoj Bogovini, dok će Timočanin istim povodom gostovati u Podvisu.