Home / Bor / Plej aut Superlige rukometašica Srbije: DOBAR START BORANKI
Plej aut Superlige rukometašica Srbije: DOBAR START BORANKI

Hala sportskog centra Bor. Gledalaca 700. Sudije Cvetković i Nikolić/Leskovac. Sedmerci: Bor 6/5, Sloga 5/4. Isključenja obe ekipe po 10 minuta.

*Bor RTB – Sloga Petrovac/Mlava 29;25 (18:13)

Borske rukometašice su izvanredno startovale u prvoj kolu plej auta. Savladale su ubedljivo neugodnu Slogu iz Petrovca, koja je jesenas u Boru iznenadila i savladala domaćina sa 30:28 i revanširale joj se za ta jesenji poraz. Gošće su istrošile svu municiju za samo sedam minuta (4:4), kada je ekipa Bora stekla prednost od  sedam razlike. Potom je sve bilo lakše. Boranke su na krilima Bojane Milić i Sare Stankovski dva puta dostizale razliku od osam golova viška (u 45. i 52. minutu). Posle prvog kola Boranke su se učvrstile na iznarednoj drugoj poziciji plej aut tabele.

BOR RTB: Ilić, Mitić, Redžeplar, Stankovski 11/4, Milić 8, Veljković 4, Nikolić 2, Mihajlović 2/1, Jevtov 1, Simić 1, T. Simonović, Nikolov, Marković, Petrović, Radulović, Ivković. Trener Zoran Barbulović.

SLOGA: Vasiljević, Bogojević, Joksimović 1, Atajić, Terzić, Končar 5, Đorđević 8, Vranić 3, Stokanović, Simić 7, Krstić, Bogosavljević Milošević, Stoiljković, Pavlović.