Home / Sport / OFK 019 ZABELEŽIO PRVU POBEDU U ZONSKOM RANGU TAKMIČENJA
OFK 019 ZABELEŽIO PRVU POBEDU U ZONSKOM RANGU TAKMIČENJA

PREDSTOJEĆEG VIKENDA OPTIMISTIČKI GOSTUJU „TANASKU RAJIĆU“ U PIROTU

OFK 019 – SLATINA 3 : 1 ( 1 : 1 )

ZAJEČAR. Gledalaca: 200. Sudija: Andrija Nikolić (Pirot) 6,5. Strelci: Petrović u 21, Kocić u 55, Nikolić u 65. minutu iz penala za OFK 019, Đorđević u 30. minutu za Slatinu. Žuti kartoni: Petrunović, Selimović, Janković (OFK 019), Božić (Slatina).

OFK 019: Barbulović 7, Petrović 7, Selimović 6, Miljan Nikolić 6,5, Pavlović 6,5, Petrunović 6,5 (od 88.Žikić -), Dimitrijević 7,5 od 70. Janković 7,5), Gligorijević 6,5, Savić 6, Miloš Nikolić 8, Kocić 6,5 (od 58. Manojlović 6).

SLATINA: Marić 6,5, Veličković 6, Kolarević 7, Sulejman 6, Marković 6, Pajkić 6,5, Đorđević 7, Božić 6 (od 66. Mančić 6), Ducić 6, Krstić 7, Serjević 6
Igrač utakmice: Miloš Nikolić ( OFK 019 )

Na igralištu pored pruge, u neposrednoj blizini spomenika Ljubi Didiću (bivše igralište Puteva), po sparnom i teškom vremenu za igru, u prvom delu susreta fudbaleri OFK 019, novajlije u zoni Istok i igrači borske Slatine prikazali su prosečnu igru, u prvih 20-tak minuta obe ekipe su propustile po dve lepe prilike da postignu gol, a do odlaska na odmor oba sastava su postigla po jedan pogodak, tako da se na pauzu otišlo bez prednosti (1:1). U nastavku „romantičari“ sa Kraljevice predvođeni „motorinom“ i kapitenom Milošem Nikolićem, kao i snažnim i brzim centarforom Bobanom Dimitrijevićem, nadigrali su tehnički obučene, ali nedovoljno fizički spremne komšije iz borske Slatine, postigli su još dva gola i sasvim zasluženo su slavili prvu pobedu u višem rangu takmičenja (3:1).

Izabranici trenera Olivera Mladenovića poveli su u 21. minutu. Kapiten Miloš Nikolić je odlično izveo korner sa leve strane, u kaznenom prostoru golman Marić je kratko odbio loptu koja je došla do Nemanju Petzrovića, koji je iz blizine šalje u mrežu – 1:0.

-Posle kornera našeg iskusnog kapitena Miloša Nikolića spvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju, golman Marić nije najbolje reagovao, kratko je odbio loptu, koja je nekako došla do mene, a ja sam je prosledio u mrežu- kaže ofanzivni bek Nemanja Petrović, letošnje pojačanje iz Kablova.

Gosti iz Slatine su izjednačile u 30. minutu, kada je Zvonimir Đorđević iz gužve, tek u trećem pokušaju, pored neoprezne domaće odbrane zatresao mrežu nemoćnog Barbulovića – 1:1.

U poluvremenu sam rekao našim igračima da moramo čvršće da napadnemo njihovu odbranu koja je slabiji deo tima. Igrači su ispoštovali dogovor, što smo krunisali sa još dva pogotka i na kraju važnom pobedom. Svi igrači su pružili maksimum na terenu, podižemo formu i fizičku spremnost, pa očekujem da tek u narednim kolima pokažemo naše pravo lice i budemo tvrd orah za mnoge ekipe iz lige – jasan je trener Oliver Mladenović.

-U 55. minutu Boban Dimitrijević je kao tane pobegao odbrani Slatine, krupnim koracima pratio sam njegov beg i kada me je uposlio kao na tacni, na drugoj stativi, samo sam postavio nogu i lopta je zatresla mrežu, za naše novo vođstvo od 2:1 – sija od zadovoljstva mlađani napadač Aleksandar Kocić.

U 70. minutu ušao je u igru legendarni napadač i bivši as Timoka, Kablova, a od prošlog leta as OFK 019 Nenad Čiča Janković, koji zbog obaveza na poslu ne može redovno da trenira, ali za 20 minuta provedenih na terenu dao je svoj doprinos prvoj radosti u višem rangu „romantičara“ sa Kraljevice. Konačan rezultat postavio je raspoloženi kapiten Miloš Nikolić u 65. minutu, iz opravdano dosuđenog penala, posle prekršaja beka Kolarevića nad vođom navale Dimitrijevićem – 3:1.

-Kod trećeg pogotka naš vođa navale Boban Dimitrijević još jednom u nizu je pobegao odbrani gostiju i kada se spremao da šutira na gol oborio ga je bek Kolarević, a sudiji ništa drugo nije preostalo nego da pokaže na penal. Uzeo sam loptu, namestio je na „belu tačku“ potom sam uzeo kratak zalet i rutinski sam postigao treći pogodak za „romantičare“ sa Kraljevice, za konačnih 3:1. Pobedu smo proslavili u našem renomiranom kafiću „54″, a sada već kujemo planove za naredno kolo i gostovanje „Tanasku Rajiću“ u Pirotu. Ako ponovimo igru iz drugog poluvremena protiv Slatine, a nema razloga da tako ne bude, možemo da se iz Pirota vratimo u grad podno Kraljevice neporaženi – ubeđen je kapiten Nikolić, koji igra u vrhunskoj formi, kao u najboljim danima, kapitenski.