Home / Sport / OFK 019 poražen od boljevačkih „fenjeraša“
OFK 019 poražen od boljevačkih „fenjeraša“

ZONA ISTOK – „ROMANTIČARI“ SA KRALJEVICE PORAŽENI NA IGRALIŠTU PORED PRUGE OD „FENJERAŠA“ RTNJA IZ BOLJEVCA ( 2 : 3 ), U SUBOTU PROVERA TRENUTNE VREDNOSTI PROTIV EKIPE „RAJKO MITIĆ“ U BELOJ PALANCI (15)

OFK 019 – RTANJ 2 : 3 ( 2 : 2 )

ZAJEČAR. Igralište pored spomenika LJubi Didiću. Gledalaca: 150. Sudija: Filip Popović (Majdanpek) 7. Pomoćnici: Aleksandar Matejić (Sokobanja) 7, Andreja Marinković (Sokobanja) 7. Delegat: Dragiša Radosavljević (OFS Knjaževac). Strelci: Petrović u 25, Dimitrijević u 45. minutu za OFK 019, a Dujkić u 14, 21, DŽunov u 90. minutu (autogol) za Rtanj. Žuti kartoni: Dimitrijević, Manojlović, Janković, Miloš Nikolić (OFK 019), a Orsovanović, Živković, Grozdić (Rtanj).

OFK 019: Aleksić 6, Petrović 7, Selimović 6, Miljan Nikolić 6, Džunov 6, Pašić 6 (od 25. Drobnjaković 7), Dimitrijević 7, Kocić 6 (od 59. Janković 7), Pavlović 6 (od 83. Vukadinović -), Miloš Nikolić 7, Manojlović 6.

RTANJ: Žurkić 7, Orsovanović 6, Vasiljković 6, Stamenković 7, Milić 7, Živković 7, Đorđević 6, Ugrenić 6 (od 50. Pavlović 6), Radojković 6, Dujkić 8, Grozdić 7.

Igrač utakmice: Marko Dujkić Rtanj

U derbiju začenja zone Istok izabranici trenera Vojkana Rajčića (Rtanj) golovima raspoloženog napadača Marka Dujkića, već u 21. minutu, poveli su sa 2:0, ali potom su dozvolili „romantičarima“ sa Kraljevice da do poluvremena, iz dve lepe akcije, poravnaju rezultat na 2:2. Ali u poslednjim trenucima susreta iskusni štoper Nenad Džunov je nespretno zahvatio loptu, koja je neočekivano završila u sopstvenu mrežu, za prvu radost u ovoj sezoni „sivih solova“ sa Rtnja (3:2).

Gosti iz Boljevca su stekli prednost u 14. minutu posle uigrane akcije, ali i kiksa odbrane domaćina, koju je maksimalno iskoristio napadač gostiju Marko Dujkić i preciznim udarcem sa 12 metara, iskosa sa desne strane, matirao je nemoćnog golmana Mladena Aleksića – 0:1. Samo sedam minuta kasnije, u preslikanoj akciji kao kod prvog gola i novog kiksa odbrane domaćina, Boljevčani su preko raspoloženog Marka Dujkića, udvostručili prednost – 0:2.

Tek tada su se puleni trenera Olivera Mladenovića trgli iz sivila i zaigrali angažovanije, pa je ofanzivni bek Nemanja Petrović u 25. minutu, posle centaršuta sa desne strane, glavom smanjio prednost gostiju – 1:2.

-Vođstvo Boljevčana od 2:0 nije nas pokolebalo i obeshrabrilo. Naprotiv krenuli smo još ofanzivnije ka njihovom golu i u 25. minutu, posle centaršuta sa desne strane, najviši sam bio u skoku i sa osam metara glavom poslao sam loptu u nebranjeni deo mreže i smanjio prednost gostiju na 1:2, a samim tim i najavio preokret – kaže ofanzivni bek Nemanja Petrović.

U nadoknadi prvog dela centarfor Boban Dimitrijević je rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora izjednačio na 2:2.

-Primio sam dubinsku loptu na 20 metara od gola Boljevčana. Potom sam se oslobodio svog čuvara i kada sam se našao na samoj ivici kaznenog prostora, preciznim udarcem prosledio sam loptu iza leđa golmana Jasmina Žurkića, koji je pre toga zaustavio dva moja udarca na gol – 2:2. Bio sam tada uveren da ćemo u drugom delu da nadigramo i pobedimo goste. Ali, na našu nesreću nismo uspeli u tome – kaže odlični napadač Boban Dimitrijević.

U drugom delu OFK 019 je pod vođstvom kapitena Miloša Nikolića imao terensku inicijativu ali bez pravog završnog udarca, dok su se gosti uspešno branili i u kontrama su pokušavali da iznenade domaćina. I uspeli su u tome. U zaustavnom vremenu Miša Stamenković je izveo korner sa desne strane, u šesnaestercu loptu je nespretno zakačio iskusni štoper Nenad DŽunov i ona je neočekivano završila u mreži golmana Mladena Aleksića – 2:3.

-Osvetila nam se samouverenost,. Svi smo pre početka susreta bili uvereni da ćemo lako da nadigramo i pobedimo Rtanja i sa tri nova boda napravimo pomak ka sredini tabele. U prvih 20 minuta primili smo dva jeftina gola, posle naših grešaka, pa smo posle morali da jurimo rezultat. I uspeli smo da do poluvremena izjednačimo na 2:2. U drugom poluvremenu diktirali smo tempo igre, stvarali šanse, ali nismo nikako uspevali da postignemo treći pogodak i preokrenemo rezultat u našu korist. Propustili smo nekoliko prilika u regularnom toku, imali smo i poslednju priliku za gol i u nadoknadi vremena, ali ponovo smo bili neuspešni. U kontranapadu gosti su se izborili za korner, koji je bio koban po nas. U gužvi lopta je po treći put završila u našoj mreži, za prvu i neočekivanu radost gostiju u ovoj sezoni – 2:3 – kaže kapiten „romantičara“ sa Kraljevice Miloš Nikolić.

U 59. minutu susreta u igru je ušao iskusni napadač Nenad Janković Čiča:

-Potajno sam se nadao da ću svojim iskustvom da pomognem ekipi da stigne do toliko željene pobede. Na našu žalost nismo uspeli da postignemo treći pogodak i upišemo novu pobedu pred našim navijačima, kojih je iz kola u kolo sve više. I Fortuna nam nije bila saveznik, pa sada moramo da se vadimo u narednom kolu, u subotu protiv Rajka Mitića u Beloj Palanci. Sportski je da se nadamo najboljem. Ako je nas mogao da iznenadi Rtanj, zašto mi ne bi smo mogli da se iz Bele Palanke vratimo u grad podno Kraljevice uzdignute glave i vedra lica. Optimista sam – ističe Janković, legenda OFK 019.