Home / Sport / Odbojka: TIMOK POBEDIO, IZGUBIO BOD
Odbojka: TIMOK POBEDIO, IZGUBIO BOD

Prva B liga odbojkaša Srbije:

*Timok Zaječar – Borac SFS Paraćin 3:2 (25:22, 19:25, 19:25, 25:15, 21:19)

Hala „Kraljevica“ u Zaječaru. Sudije: B. Dimitrijević, J. Bojović. Trajanje utakmice: 114 minuta.

TIMOK: Sokolović, Marković, Miladinov, Ilić, Živadinović, Stanković, Miletić, Stanojević. Nije igrao: Vučković.

BORAC: Živanović, Živković, Božanić, Nikolić, Perić, Popović, Đorđević, Sklepić, Jovanović.

U Zaječaru prava sportska drama. U susretu dve podjednake ekipe u kojoj je domaćin bio favorit na papiru, a gosti uporni u nastojanju da baš ovde osvoje bodove spasa. U tome nisu uspeli, ali ni domaćin nije uspeo da osvoji planirane bodove maksimalnim rezultatom. Gosti u petom setu, domaćina su „davili kao zmija žabu“. Bilo je kao na filmskoj traci. Rezultat se menjao iz seta u set. Igrači Timoka su ipak bili odlučniji i rešeni da utakmicu dobiju, makar i bez jednog seta. U tome su uspeli uz svesrdnu pomoć svojih bučnih navijača. Uz Timok je bila i „fortuna“.

Rezultati 14. kola: Timok – Borac 3:2, Bavanište – Loznica 2:3, Dubočica – FAP Livnica 3:0, Banat – Užice 0:3, Novi Sad – Toplički vitezovi 3:1, Srem – Bečej 3:0.

Plasman: Loznica 38, Novi Sad 36, Užice 33, Dubočica 29, Bavanište 22, Banat 10, Timok 18, Borac 17, Bečej 15, T. vitezovi 23, Srem 12, FAP 0 bodova.

Parovi 15. kola: Timok – Novi Sad, FAP – Bavanište, Loznica – Srem, Bečej – Banat, Užice – Vitezovi, Borac – Dubočica.