Home / Knjaževac / Nakon priprema u Knjaževcu, KOŠARKAŠI U KOLICIMA OSVOJILI SREBRO na Evropskom prvenstvu

Nakon priprema u Knjaževcu koje su organizovane od od 13. do 26. jula, na Evropskom prvenstvu C divizije u košarci u kolicima, reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju i plasirala se u B diviziju, a ovom uspehu doprineli su i pomoćni trener Miljan Hadžović iz Niša i fizioterapeut Anja Lazić iz Leskovca.

Pored Srbije, na takmičenju u Sofiji, bili su i Češka, Portugal, Bugarska, Mađarska, Irska i Grčka.

Naša rešrezentacija je prvo izgubila od Grčke (61:53), a nakon toga je pobedila favorizovane Irce (53:30), pa se kao prvoplasirana u polufinalu ukrstila sa Češkom. U uzbudljivom polufinalu košarkaši iz Srbije su nadigrali Čehe (62:55), obezbedili medalju i plasman u B diviziju.

U finalu su naši igrači izgubili (54:44) od Grka, ali je srebro sijalo zlatnim sjajem.