Home / Sport / MIDŽOR VISOK ZA RADNIČKI
MIDŽOR VISOK ZA RADNIČKI

MIDŽOR – RADNIČKI (L) 3 : 2 ( 2 : 2 )

KALNA. Gledalaca: 50. Sudija: Aleksandar Matejić (Sokobanja) 7. Pomoćnici: Petar Petković (Sokobanja) 7 i Miljan Urošević (Knjaževac) 7. Delegat: Boban Milosavljević (Minićevo). Strelci: Todorović u 4, 26, 54. minutu za Midžor, a Olujić u 3, N. Petrović u 35. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Veličković, Milivojević (Midžor), Jovanović, Kalinić (Radnički).

MIDŽOR: Hristov 7, Tošić 6, Paunović 6, Dimitrijević 6,5 (od 89. Milosavljević -), Dojčinović 7, Milan Trandafilović 7,5, Živković 6 (od 52. Milić 6), Stevanović 7, Todorović 8, Radisavljević 7 (od 79. Veličković -), Milivojević 6,5.

RADNIČKI (L): Sunarić 6, Lazarević 6, Stanković 6, Olujić 7, Kalinić 6, Jovanović 6,5, V. Mladenović 6, Paunović 7, N. Petrović 7, Mihajlović 6,5, Cvetković 6,5
Igrač utakmice: Andrija Todorović

Derbi poslednjeg jesenjeg kola odigran u Kalni između domaćeg Midžora i Radničkog iz Lubnice opravdao je očekivanja gledalaca, a pobeda je na kraju pripala izabranicima trenera Dragana Ranđelovića (3:2). Ispostavilo se ponovo da je Midžor previsok z lubničke „rudare“, koji su na utakmicu došli sa samo 11 fudbalera, bez rezervi i bez nekoliko standardnih prvotimaca koji su opravdano izostali.

Radnički je poveo već u 3. minutu efektnim pogotkom ofanzivnog halfa Predraga Olujića. Ali, samo minut kasnike, domaćini su golom Andrije Todorovića poravnali rezultat na 1:1. U 26. minutu lepim pogotkom Andrije Todorovića Midžor je preokrenuo rezultat u svoju korist (2:1). Igrao se 35. minut kada je visoki napadač „rudara“ Nikola Petrović efektnim pogotkom izjednačio na 2:2. Do poluvremena igralo se između dva šesnaesterca, bez nekih ozbiljnijih prilika za gol na obe strane, pa se na odmor otišlo bez prednosti, sa po dva pogotka na obe strane.
I u nastavku, sve do 54. minuta, ništa se interresantno nije dešavalo na terenu. A onda je iskusni vođa navale Midžora Andrija Todorović majstorski iskoristio neopreznost u odbrani gostiju i svojim trećim pogotkom doveo je svoj tim u vođstvo od 3:2. Do kraja meča svi pokušaji Radničkog da ponovo izjednači, odnosno Midžora da „overi“ pobedu ostali su samo na pokušajima, pa je rezultat iz 54. minuta ostao nepromenjen – 3:2 za Kalance.

-Ozbiljno smo se spremali za ovu utakmicu, jer smo hteli da se revaširamo „rudarima“ za proletošnji poraz na njihovom terenu, kada smo i izgubili titulu i plasman u viši rang takmičenja – u zonu Istok.. Tokom protekle nedelje uigravali smo pobedničku taktiku i u tome smo zasluženo uspeli. Čestitam mojim igračima na maksimalnom zalaganju i naravno pobedi, a gostima na fer i korektnoj igri – istakao je Dragan Ranđelović, „alfa i omega“ Midžora, koji će sa 27 osvojenih bodova zimovati na petom mestu.

Trostruki strelac Andrija Todorović dodaje:

-Radnički nije došao u najjačem sastavu, ali sam srećan što sam postigao „het trik“ i svojim golovima doprineo pobedi Midžora. Tek sada smo ušli u punu formu i prava je šteta što je kraj prvog dela sezone. Ali, nadam se, nastavićemo uspešnu seriju na proleće. Očekujem takođe da i u nastavku budem golgeterski raspoložen.

Ovim (ne)očekivanim porazom Radnički je propustio priliku da prezimi sa samo jednim bodom zaostatka za jesenjim prvakom OFK 019. Sada je razlika četiri (ne)dostižna boda.

-Otputovali smo u Kalnu sa desetkovanim sastavom. Jedan igrač je otišao u goste u inostranstvo, dvojica rade i nisu mogli da dobiju slobodan dan, a još dvojica se žale na povrede, neki imaju kartone pa smo sastav od 11 igrača prosto „skrpili“. Ali i pored toga nismo se igrom obrukali u Kalni. Prvi smo poveli, postigli smo dva efektna pogotka, ali i naivno primili dva jeftina gola. Da smo bili kompletni uveren sam da bi se u rudarsku Lubnicu vratili sa celim plenom. Čestitam domaćinu na pobedi, mada smo mogli sa ovim sastavom da osvojimo bar bod. Čestitam i ekipi OFK 019 na jesenjoj tituli. Pokušaćemo u zimskoj pauzi da se pojačamo i da rešimo pitanje finansija, kako bi na proleće stigli i prestigli jesenjeg prvaka – kaže Ranko Videnović, dugogodišnji sekretar Radničkog i vođa puta na meču u Kalni.

Kao i uvek do sada prolećni deo prvenstva u ligi FSZO je interesantniji i neizvesniji, a na kraju prvi na cilj neka stigne ko je najbolji. Prema svojim mogućnostima i ambicijama.