Home / Boljevac / Košarka: RTANJ SE OPET NAKRIVIO
Košarka: RTANJ SE OPET NAKRIVIO

Veliko razočarenje u Boljevcu. Svi su očekivali prvu prolećnu pobedu. Košarkaši Rtnja izgubili su od Mladosti iz Smederevske Palanke sa 64:75.

Košarkaši su imali podšku navijača, ali su utakmicu počeli početnički. Gosti su prvu četvrtinu dobili sa 12 razlike i  raspršili sve nade domaćina. U drugoj četvrtini su gosti overili brejk i napravili prednost od 15 poena.Sve ostalo, u drugom poluvremenu, bila je stvar rutine i nadmoćnosti gostiju. Četvrti poraz na svom parketu ne obećava ništa dobro u prolećnom delu prvenstva.

Rezultati 14. kola, prvog prolećnog : Rtanj – Mladost S. P. 64:75, Zlatibor – Futog 87:84, Plana – Napredak 60:68, Proleter – Pirot 71:56, Kolubara – Jagodina 103:77, Radnički – Sloboda 100:79.

Zlatibor je prvi na tabeli sa 26 bodova, sledi Radnički sa 25, pa Vojvodina sa 24, Rtanj iz Boljevca ima 18 bodova.

U 15.kolu Rtanj iz Boljevca sastaće se sa ekipom Futoga.