Home / Sport / Košarka – Druga međuregionalna liga „Istok“: MLADOST DOBILA, HAJDUK VELJKO IZGUBIO

Proteklo 16. kolo u Drugoj međuregionalnoj ligi košarkaša, karakterisalo je odigravanje utakmica u gotovo nedelju dana. Zaječarska Mladost je svoju sa Radanom igrala još prošle srede i pobedom od 77:71 uknjižila dva boda za održavanje razlike sa vodećim timovima. Da se radilo o dobrom protivniku koji se ne predaje ni u gostima, pokazala je već prva četvrtina, koju su rešili u svoju korist sa 15:20, ali i sam finiš utakmice, koji im je pripao rezultatski (13:19). Ipak, nisu uspeli da sustignu prednost koju su Mladostaši napravili u drugoj i trećoj četvrtini (23:12 i 26:20).

Negotinci su za vikend igrali na svom terenu, ali su bili domaćini favoritu Probasketu koji je potvrdio dominaciju u došadašnjem delu prvenstva. Gosti su vodili tokom većeg dela susreta, po četvrtinama 17:22, 23:25 i 18:26, a Negotinci su uspeli da pred kraj iskoriste njihovo opuštanje i poslednju etapu meča reše u svoju korist (25:18). Utakmica između Trijumfa i Zicera bi trebalo da se igra u sredu, 20. februara.

Rezultati 16. kola: Mladost – Radan 77:71, Hajduk Veljko – Probasket 83:91, Trijumfu – Zicer (igra se 20.02.), Pusta Reka – Hisar 83:54, Kuršumlija – Vlasotince 84:72, slobodan je bio Marinos.

Parovi 17. kola: Probasket – Mladost, Zicer – Pusta Reka, Hisar – Hajduk Veljko, Vlasotince – Trijumf, Radan – Marinos, slobodna je Kuršumlija.
Redosled nakon 16. kola: 1) Probasket 29, 2) Marinos 27, 3) Mladost 26, 4) Radan 22, 5) Trijumf 21, 6) Pusta Reka 20, 7) Vlasotince 19, 8) Kuršumlija 19, 9) Hajduk Veljko 18, 10) Hisar 18, 11) Zicer 17.