Home / Sport / KABLOVI VEĆ OSAM KOLA NEPORAŽENI, na svom terenu pobedili i BSK iz Bogovine
KABLOVI VEĆ OSAM KOLA NEPORAŽENI, na svom terenu pobedili i BSK iz Bogovine

FUDBAL: ZONA ISTOK – MINULOG VIKENDA NA SVOM TERENU U NASELJU KOTLUJEVAC POBEDILI I BSK IZ BOGOVINE (4:1), U NEDELJU GOSTUJU U SLATINI (15)

KABLOVI – BSK 4 : 1 ( 2 : 0 )

ZAJEČAR. Stadion: SC Kablova u naselju Kotlujevac. Gledalaca: 150. Sudija: Branislav Stanković (Babušnica) 7. Pomoćnici: Filip Popović (Majdanpek) 7 i Nikola Ilkić (Babušnica). Delegat: Jugoslav Ristić (Negotin). Strelci: Andreja Stanisavljević u 2, Nemanja Jovanović u 22, Marko Cokić u 55, Aleksandar Stefanović u 81. minutu za Kablove, a Miša Jović u 85. minutu za BSK. Žuti karton: Bogiša Rajković (BSK).

KABLOVI: Trailović 7, Cokić 7,5, (od 82. Andrejević -), Nikolić 7, Mladenović 7, Trifunov 7,5 (od 75. Ilić -), Aca Stefanović 7,5, Konić 7,5, Stanisavljević 7, Jovanović 8 (od 86. Šainović -), Bućin 7, Jelenković 7.

BSK (BOGOVINA): Nešović 6, B. Rajković 7, Lazarević 6 (od 80. Momirović -), S. Rajković 7, Trivunčević 7, Marinjesković 6,5, D. Božinović 6 (od 46. P. Anđelović 6,5), Morina 6, Stefanović 6, Mirković 7, Marinković 6 (od 46. Jović 7).

Igrač utakmice: Nemanja Jovanović (Kablovi)

Kablovi su nastavili jesenju žetvu bodova. Posle odigranih prvih osam kola u novoj sezoni u Zoni Istok još nisu osetili gorčinu poraza, A njihov stadion u najvećem zaječarskom naselju Kotlujevac i dalje je neosvojiva tvrđava za sve ekipe koje igraju na njemu. Da su „kablari“ zaista pod visokim naponom, minulog vikenda osetili su na svojoj koži i bogovinski „rudari, koji osim časnog poraza i nisu imali čemu drugom da se raduju (1:4).

Već u drugom minutu i prvom napadu ka golu bogovinskih „rudara“ silno motivisani „kablari“ su poveli sa 1:0, a strelac je bio mlađani napadač Andrija Stanisavljević, kada je iz ćoška šesnaesterca preciznim udarcem poslao loptu u suprotan golmanov ugao.

-Samo što je počela utakmica iskoristio sam neopreznost u odbrani Bogovinaca i sa samog ćoška kaznenog udarca uputio sam precizan udarac u suprotni golmanov ugao i lopta se zakotrljala u mrežu za rano vođstvo Kablova od 1:0 – kaže mlađani „bonus“ napadač Andreja Stanisavljević.

Vođstvo Kablova udvostručio je robusni centarfor Nemanja Jovanović, najbolji akter susreta, posle asistencije kapitena Martina Bućina.

-Kapiten Martin Bućin je sa ivice kaznenog prostora prebacio loptu preko odbrambenih igrača Bogovinaca, a nakon toga sve je bilo lako. Primio sam loptu i rezantnim udarcem povećao sam prednost Kablova na 2:0 – kaže robusni centarfor Nemanja Jovanović i dodao:

- Povratkom kapitena Bućina na teren, posle oporavka od povrede, puno smo dobili na sredini terena, a i nama napadačima je puno lakše da postižemo golove, jer kapitenove lopte prilikom asistencija imaju oči, a dobili smo i na čvrstini na sredini terena. Sa osam metara rutinski sam „overio“ novu radost Kablova u ovoj sezoni.

Na 3:0 povisio je štoper Marko Cokić sjajnim udarcem sa desne strane.

-Natrčao sam na loptu po desnoj strani i bez oklevanja odmah sam šutirao i lopta je po treći put završila iza leđa nemoćnog golmana gostiju Aleksandra Nešovića. Nakon odlično obavljenog posla u defanzivi, uspeo sam da se priključim i napadu i da se upišem u listu strelaca, što nije retkost svih naših igrača iz zadnje linije tima – kaže štoper Marko Cokić.

Četvrti pogodak za Kablove postigao je Aleksandar Stefanović, u 81. minutu rezantnim udarcem posle duplog pasa.

-Zbog privatnih obaveza nisam prošao kompletne pripreme što se odrazilo i na moju formu u tekućem prvenstvu. Ali, iz kola u kolo sam sve bolji i bolji, povratio sam status standardnog prvotimca, a evo protiv bogovinskih „rudara“, posle duplog pasa, upisao sam se u listu strelaca. Uveren sam da ću u narednim kolima biti isto tako uspešan. Evo, recimo, već naredne nedelje na gostovanju borskoj Slatini. Voleo bih da golom učestvujem u novoj radosti „kablara“. Da se učvrstimo na drugoj poziciji, ali i da napadnemo odličnu ekipu Balkanskog, lidera na tabeli, koji do sada ima maksimalan učinak – jasan je iskusni vezista Aleksandar Stefanović.

Miodrag Jelenković (levo) i Miloš Mihailović (desno), bivši asovi Kablova, posmatrali su susret sa „rudarima“ iz Bogovine, sa tribina stadiona. Miloš Mihailović pretendent za mesto sportskog direktora Kablova

Počasni pogodak za momke iz rudarske Bogovine postigao je pet minuta pre kraja susreta iskusni Miša Jović, posle centaršuta „bonusa“ Predraga Anđelovića sa leve strane.

-Zadovoljan sam igrom svih mojih igrača i naravno još jednim uspehom u nizu. Popićemo po jedno piće u čast nove radosti, a već od sutra počinjemo da kujemo pobedničku taktiku za predstojeći duel sa Slatinom. Gledao sam ih u subotu protiv Timoka. Dobar su sastav, imaju nekoliko vrsnih pojedinaca, pa ćemo morati da uložimo maksimum na terenu kako bi nastavili uspešnu seriju. Optimista sam i nadam se najboljem – zaključuje trener Igor Slović.