Home / Bor / Nakon pobede nad Brodoremontom KABLOVI U SUBOTU GOSTUJU BORANIMA
Nakon pobede nad Brodoremontom KABLOVI U SUBOTU GOSTUJU BORANIMA

FUDBAL: ZONA ISTOK – KABLOVI POBEDILI I BRODOREMONT IZ KLADOVA (5:2), A U SUBOTU U POSLEDNJEM KOLU PRVOG DELA PRVENSTVA GOSTUJU EKIPI OFK „BOR 1919″, SA ŽELJOM DA SLAVE NOVU RADOST I JESEN ZAVRŠE BEZ PORAZA I NA LIDERSKOJ POZICIJI

KABLOVI – BRODOREMONT 5 : 2 ( 3 : 0 )

ZAJEČAR. Stadion Kablova u naselju Kotlujevac. Gledalaca: 150. Sudija: Ivana Čolaković (Boljevac) 8. Pomoćnici: Jelena Cojkić (Bor) 7 i Mladen Todorović (Boljevac) 7. Delegat: Nebojša Mladenović (Bor). Strelci: Martin Bućin u 8, Petar Mladenović u 35, Damir Ramadani u 44, 78, Lazar Konić u 50. minutu za Kablove, a Denis Ilijević u 69, Srđan Lazarević u 85. minutu za Brodoremont. Žuti kartoni: Nikola Šćojić, Nemanja Savić (Brodoremont). Crveni karton: Dušan Lazić u 89. minutu (Brodoremont)

KABLOVI: Trailović 7, Cokić 7, Nikolić 7,5, Mladenović 7, Trifunov 7,5, Čaurević 7, Konić 7 (od 70. Ilić 7), Stanisavljević 7, Jovanović 7 (od 58. Mihailović 7), Bućin 7 (od 55. Stefanović 7), Ramadani 8.

BRODOREMONT: Lilić 7,5, Savić 6, Lazarević 7, Šćojić 7, Lazić 6,5, Trajilović 6, D. Petrović 6, Ilijević 7, A. Petrović 6 (od 71. Badarević -), Krstić 7,5, Kornić 6.

Igrač utakmice: Damir Ramadani (Kablovi)

Fudbaleri Kablova i Brodoremonta predvođeni sudijskom trojkom izlaze na teren stadiona Kablova

Na oproštaju od svojih navijača do proleća i nastavka sezone, fudbaleri Kablova su u otvorenoj i korektnoj igri zasluženo i bez mnogo muka visoko savladali Brodoremont iz Kladova (5:2) i sa tri nova boda u nizu, kolo pre kraja prvog dela prvenstva, sačuvali su lidersku poziciju na tabeli Zone „Istok“. U subotu (13) u poslednjem jesenjem kolu „kablari“ gostuju kod OFK Bora 1919, u gradu bakra i zlata, sa željom da ostvare još jednu radost, ostanu neporaženi u ovoj polusezoni i da sačuvaju lidersku poziciju na tabeli.

„Kablari“ su najavili „petardu“ u mreži gostiju već u 8. minutu kada je iskusni vezista Martin Bućin preciznim udarcem sa oko 25 metara iznenadio odličnog golmana gostiju Vladana Lilića – 1:0.

-Primetio sam da je golman gostiju Vladan Lilić stajao na „peterac“, pa sam lukavo sa 25 metara uputio mekan ali precizan udarac. Lopta ga je preletela i završila u njegov gornji levi ugao, za naše zasluženo vođstvo – kaže iskusni kapiten Martin Bućin, „motorino“ Kablova.

Kaoiteni Martin Bućin (Kablovi) i Zlatko Krstić (Brodoremont) sa sudijama meča Ivanom Čolaković, Jelenom Cojkić i Mladenom Todorovićem

Vođstvo je udvostručio štoper Petar Mladenović u 35. minutu, glavom sa sedam metara, posle kornera Davora Čaurevića sa leve strane.

-Čaurević je odlično izveo korner sa leve strane nabacivši loptu u srce šesnaesterca, stvorila se gužva u kojoj sam se ja najbolje snašao i glavom sam plasirao loptu u mrežu – rekao je pouzdani štoper Mladenović.

Na 3:0 povisio je Damir Ramadani, minut pre kraja prvog poluvremena, posle asistencije zapaženog beka Marka Cokića, po desnoj strani.

-Lepo osmišljenu akciju krunisao sam pogotkom i minut pre odlaska na odmor otklonio sve eventualne dileme oko pobednika susreta, jasan je levokrilni napadač Ramadani, letošnje pojačanje iz boljevačkog Rtnja.

Četvrti pogodak za razigrane „kablare“ postigao je brzonogi napadač Lazar Konić u 50. minutu, glavom sa nekoliko metara, posle centašuta sve boljeg ofanzivnog beka Nikole Nikolića.

-Pre gola imao sam dva odlična udarca, ali i uspešne intervencije našeg Zaječarca i golmana „alasa“ Vladana Lilića, koji sa puno uspeha čuva gol Kladovljana. Kod gola ofanzivni bek Nikola Nikolić je nabacio loptu pred gol, u skoku sam bio najviši i glavom sam je poslao u nebranjeni deo mreže, za naše vođstvo od 4:0 – kaže Konić.

Detalj sa utakmice

Nakon toga, trener Kablova, Igor Slović, pružio je na terenu priliku i „rezervistima“. U 69. minutu Denis Ilijević je iskoristio kiks u odbrani domaćina i smanjio prednost domaćina na 4:1.

Primljeni gol kao da je naljutio „kablare“, pa je Damir Ramadani, najbolji igrač susreta, u 78. minutu solo prodorom nadmudrio nekoliko igrača iz odbrane dunavskih „alasa“, a potom rezantnim udarcem postigao je svoj drugi, a za neumoljive „kablare“ peti pogodak – 5:1.

-Drago mi je što sam moju kvalitetnu partiju na terenu krunisao sa dva efektna pogotka. Kod drugog gola u skijaškom slalomu prošao sam pored nekoliko odbrambenih igrača gostiju, a kada mi je golman Lilić pošao u susret rutinski sam loptu prosledio u nebranjeni ugao, za „petardu“ Kablova. Nadam se da ću golgeterski biti raspoložen i u subotu protiv mojih Borana. Imaju mlad i kvalitetan sastav, ali na našoj strani je iskustvo i kvalitet više, koje ćemo pokušati da krunišemo novom radošću, ali i odbranimo od pratioca lidersku poziciju – kaže dvostruki strelac Ramadani.

Grupa vatrenih navijača Kablova

Pet minuta prekraja susreta Srđan Lazarević je iskoristio još jednu neopreznost u odbrani domaćina i postigao drugi pogodak za svoj tim, za konačnih 5:2 za Kablove.

Po prohladnom vremenu publika je uživala u lepom fudbalu, a videli su i sedam efektnih golova, pet u mreži „alasa“ i dva u mreži „kablara“

-Posle našeg vođstva od 4:0 opustili smo se u svim linijama tima, što su „alasi“ sa lepog plavog Dunava iskoristili postigli dva jeftina gola i ublažili poraz, ali ni jednog trenutka nisu ugrozili našu pobedu. Inače susret je protekao u fer i korektnoj igri, bez i jednog namernog, ili težeg faula, a gosti su nam po završetku susreta iskreno čestitali na zasluženoj pobedi. Sada su sve naše misli usmerene ka subotnjem gostovanju i duelu sa OFK Borom 1919. Ove jeseni na 14 odigranih utakmica nismo osetili gorčinu poraza, uvereni smo da će tako biti i posle meča sa mladim i kvalitetnim sastavom borskih „rudara“ . Iskreno. kvalitet i iskustvo je na našoj strani, pa ako želimo, a želimo, da prezimimo na liderskoj poziciji, onda moramo i stadion kraj pirita da napustimo uzdignute glave i vedra lica. Optimista sam – zaključuje Aleksandar Aca Trifunov, komandant odbrane Kablova.