Home / Sport / KABLOVI NISU BLISTALI U SUSRETU SA PIROĆANCIMA, ALI SU ZASLUŽENO ZABELEŽILI TREĆU RADOST PRED SVOJIM NAVIJAČIMA

KABLOVI – JEDINSTVO (PI) 1 : 0 ( 0 : 0 )

ZAJEČAR. Stadion Kablova u naselju Kotlujevac. Gledalaca: 200. Sudija: Dušan Jakovljević (Negotin) 7. Pomoćnici: Miško Petković (Negotin) 7, Nikola Jakovljević (Negotin) 7. Delegat: Slaviša Marković (Sokobanja). Strelac: Lazar Konić u 89. minutu (Kablovi). Žuti kartoni: Ramadani, Stefanović, Bućin (Kablovi), Osmanović, Milojević, Stojić (Jedinstvo).

KABLOVI: Trailović -, Cokić 7, Nikolić 7, P. Mladenović 7, Trifunov 7, Đoševski 6, Konić 7,5, Čaurević 6 (od 66. Bućin 6), Jovanović 6 (od 85. Mihailović -), Stanisavljević 6 (od 74. Stefanović -), Ramadani 6.

JEDINSTVO (PIROT): Đorđević 7, Milojević 6, Pešić 7, Bošković 6, Lazar Filipović 7, Dragićević 7, Krstić 6, Luka Filipović 6, Stojić 6, Milošević 6, Osmanović 6.

Igrač utakmice: Lazar Konić (Kablovi)

Dugo su se Kablovi mučili da slome žilav otpor Jedinstva iz Pirota koji su na utakmicu došli sa samo 11 fudbalera, bez rezervi. Ipak minut pre kraja susreta kapiten Lazar Konić je uspelo da najzad zatrese mrežu Piroćanaca za treću pobedu pred svojim navijačima u novoj sezoni (1:0).

Mogli su zaječarski „kablari“, koji još rade pod „niskim naponom“ već u uvodnim minutima susreta da postignu pogodak i sebi olakšaju trnovit put do pobede, kada je brzonogi Lazar Konić pobegao odbrani gostiju i kada se našao oči u oči sa golmanom gostiju Nemanjom Đorđevićem, umesto da sa sedam metara, iskosa sa desne strane, raspali po loptu iz sve snage i zatrese mrežu Piroćanaca, on je nabacio loptu u peterac sa željom da uposli centarfora Nemanju Jovanovića, ali je odbrana prozrela njegovu nameru i otklonila opasnost po svoj gol. Do poluvremena ništa se značajnije nije događalo na terenu, pa se na odmor otišlo bez golova (0:0).

I u nastavku susreta domaći su stihijski i jalovo napadali, a nekoliko nepreciznih udaraca završilo je iznad prečke u gol aut. A kada je lopta išla u okvir gola sigurno je reagovao omaleni golman gostiju Nemanja Đorđević.

I kada su svi na terenu i na tribinama pomislili da će se susret završiti bez pobednika i da slađi deo kolača pripadne Piroćancima, ofanzivni bek Nikola Nikolić je minut pre kraja susreta, odlično sa leve strane nabacio loptu pred gol, u skoku je najviši bio kapiten Lazar Konić i sa osam metara glavom zatresao je mrežu gostiju za zasluženu pobedu – 1:0.

-Mogao sam već na početku susreta da postignem gol, ali sam želeo da asistiram do našeg vođu navale, međutim domaća odbrana je prozrela moju lepu ideju i zaustavila našu akciju. Šteta, da sam tada postigao gol, lakše bi stigli do pobede – kaže kapiten Lazar Konić. Ali, pred sam kraj utakmice uspeo sam da postignem gol, za našu novu radost – kaže kapiten Lazar Konić.

U nedelju Kablovi ponovo igraju pred svojim navijačima, na stadionu s one strane Timoka, a rival će im biti Đerdap iz Kladova.