Home / Sport / „KABLARI“ I „BRODARI“ KOMŠIJSKI PODELILI BODOVE NA RAVNE ČASTI, OD FUDBALA SE OPROSTIO VISOKI ŠTOPER KABLOVA MILOŠ MIHAILOVIĆ

KABLOVI – BRODOREMONT 3 : 3 ( 2 : 2 )

ZAJEČAR. Stadion Kablova u naselju Kotlujevac. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Mijajlović (Svrljig) 7. Pomoćnici: Veljko Marinković (Svrljig) 7 i Nemanja Marković (Sokobanja) 7. Strelci: Martin Bućin u 13. (iz penala), Nemanja Jovanović u 22, Lazar Konić u 81. minutu za Kablove, Denis Ilijević u 1, Borko Tufajević u 31, Ivan Joksić u 76. minutu za Brodoremont.

KABLOVI: Pivljinin 7, Andrejević 7, Selimović 7, Petrović 7, Miloš Mihailović 8, Stanisavljević 7, Konić 7,5, Stefanović 7, Jovanović 7,5, Bućin 7,5, Pešić 7.
BRODOREMONT: Lilić 7, Čokanjelović 7, Funtunjerović 7 (od 88. Brozbić -), Savić 7, Lazić 7, Novaković 7, Živanović 7, Žiuvković 7, Tufajević 7 (od 46. Joksić 7), Krstić 7, Ilijević 7.

Igrač utakmice: Miloš Mihailović (Kablovi)

Po lepom i sunčanom vremenu i na temperaturi od 30 stepeni, u susretu bez rezultatskog značaja za obe ekipe Kablovi i Brodoremont iz Kladova prikazali su dopadljiv i efikasan fudbal, viđeno je ukupno šest efektnih pogodaka, po tri na obe strane i na kraju pravedna podela bodova na ravne časti.

Gosti su poveli već u prvom minutu pogotkom Denisa Ilijevića iz pve akcije ka golu neopreznih „kablara“. U 13. minutu iz opravdano dosuđenog penala kapiten Martin Bućin je izjednačio na 1:1, a u 22, minutu centarfor Nemanja Jovanović, posle nekoliko propuštebnih prilika za gol, doveo je Kablove u vođstvo od 2:1. Borko Tufajević je u 31. minutu poravnao rezultat na 2:2, a u 76. minutu rezervista Ivan Joksić je ponovo doveo „brodare“ u vođstvo od 3:2. Konačan rezultat ovog fer i korektnog susreta postavio je brzonogi napadač Kablova Lazar Konić devet minuta pre kraja meča.

Na ovoj utakmici od aktivnog igranja fudbala oprostio se visoki štoper Miloš Mihailović, komandant odbrane i perjanica Kablova, pre toga Timoka i drugih klubova sa prostora Timočke krajine. Pre početka susreta Zoran Trifunov i Damir Rakić, čelnici Kablova, uručili su mu poklone, a po završetku utakmice, ispred prostorija kluba, u prisustvu svih fudbalera Kablova, čelnika kluba i najvernijih navijača na čelu sa Brankom Konićem i Jocom Mihailovićem, priređena je mala klupska svečanost.