Home / Sport / FUDBALERI OFK 019 SAVLADALI DUNAVSKE „ALASE“ SA 3:0
FUDBALERI OFK 019 SAVLADALI DUNAVSKE „ALASE“ SA 3:0

ZONA ISTOK – FUDBALERI OFK 019 POBEDILI DUNAVSKE „ALASE“ SA 3:0, ZA TREĆU RADOST U NOVOJ SEZONI, U SUBOTU GOSTUJU U BORU (15)

OFK 019 – BRODOREMONT 3 : 2 ( 3 : 1 )

ZAJEČAR. Igralište kod spomenika LJubi Didiću. Gledalaca: 100. Sudija: Jelena Cojkić (Bor) 7. Pomoćnici: Nemanja Jotović (Bor) 7 i Nenad Stefanović (Bor)7. Strelci: Vasko Manojlović u 11, Miloš Nikolić u 40, (iz penala), Miljan Nikolić u 43. minutu (iz penala) za OFK 019, a Dejan Stojanović u 5, Ivan Kostić u 49. minutu za Brodoremont. Žuti kartoni: Savić (OFK 019), Savić, Krstić, Lazić, Kostić, Balarević (Brodoremont). Crveni kartoni; Boban Dimitrijević u 45, Miloš Nikolić u 55. minutu (obojica OFK 019), zbog drugog žutog kartona.

OFK 019: Bjelčević 7, Petrović 6,5, Selimović 6, Miljan Nikolić 7 (od 61. Pašić 6,5), DŽunov 7,5, Badicović 6, Dimitrijević 6,5, Savić 7 (od 88. Merdović -), Pavlović 6, Miloš Nikolić 7,5, Manojlović 7 (od 50. Jovanović 6).

BRODOREMONT: Lilić 7, Stojanović 7, Savić 6, Lazić 6 (od 46. Badarević 6,5), Šojić 6,5, Živanović 6, Tufajević 6,5, Kostić 7, Krstić 7, Milojković 6 (od 46. A. Petrović 6,5).

Igrač utakmice: Nenad DŽunov (Kablovi)

Treća radost „romantičara“ sa Kraljevice u novoj sezoni. Ovoga puta u tvrdoj i borbenoj igri izabranici trenera Olivera Mladenovića, na čelu sa Milošem Nikolićem, iskusnim vezistom i kapitenom, nadigrali su dunavske „alase“ iz Kladova i zasluženo slavili vrednu pobedu od 3:2 Sva tri pogotka Zaječarci su postigli u prvom poluvremenu, a u nastavku su igrali sa dva igrača manje, jer je najpre u 45. minutu minutu, zbog drugog žutog kartona, isključen centarfor Boban Dimitrijević, a desetak minuta kasnije, iz istih razloga, isključen je i kapiten Miloš Nikolić. Bez dva standardna prvotimca, napadača i veziste, domaći su se u drugom poluvremenu uspešno branili i odbranili i sa tri nova boda napravili su pomak ka sredini tabele.

Dunavski „alasi“ su neočekivano poveli već u petom minutu, kada je ofanzivni bek Dejan Stojanović sa oko 25 metara postigao evro gol – 0:1.
Na 1:1 izjednačio je Vasko Manojlović u 11. minutu. Boban Dimitrijević je lepo prošao po levoj strani potom je sa ivice kaznenog prostora nisko nabacio loptu pred gol, gde se najbolje snašao Mladenović i iz blizine nogom je zatresao mrežu nemoćnog golmana gostiju Zaječarca Vladana Lilića.

ž

-Pratio sam akciju po levoj strani našeg centarfora i kada je došao na ivici šesnaesterca nisko po travi nabacio je loptu pred gol. Utrčao sam u pravo vreme na drugu stativu i bez mnogo muka sa nekoliko metara poslao sam je iza leđa nemoćnog golmana Vladana Lilića, za naše zasluženo izjednačenje – rekao je levokrilni napadač Vasko Manojlović.

Nakon toga domaći fudbaleri imali su terensku inicijativu, a vođstvo od 2:1 doveo im je iskusni kapiten Miloš Nikolić u 40. minutu iz opravdano dosuđenog penala posle prekršaja nad Vaskom Manojlovićem.

„Kada je naš napadač Vasko Mladenović bio u prilici da po drugi put zatrese mrežu gostiju, nepropisno je zaustavljen u kazneni prostor i sudija je opravdano pokazao na najstrožu kaznu. Namestio sam loptu na „kreč“, a potom sa „bele tačke“ rutinski sam je poslao u mrežu i najavio pobedu sve boljih „romantičara“ sa Kraljevice“ rekao je iskusni kapiten Miloš Nikolić i dodao:

„Na početku drugog poluvremena dobio sam jak udarac u nogu od protivničkog igrača. Požalio sam se glavnom deliocu pravde i umesto da me zaštiti pokazala mi je drugi žuti karton (prvi karton sam dobio u 21. minutu), pa sam morao da napustim teren. A i da mi nije pokazala karton, zbog povrede bih sigurno bio zamenjen. Čim sam izašao sa terena stavio sam led na povređenoj nozi koja je od udarca otekla“.

Samo tri minuta kasnije (43.) novi opravdan jedanaesterac za „romantičare“ posle prekršaja Nemanje Savića, nad štoperom Nenadom Džunovim.

- Kod drugog penala u našu korist sve je bilo čisto i očigledno. Mladi štoper „alasa“ Nemanja Savić me je nepropisno zaustavio kada sam bio u naletu da postignem gol i sudija je bez razmišljanja i opravdano po drugi put pokazala na penal. Sa „bele tačke“ vezista Miljan Nikolić je poslao golmana Vladana Lilića u jednu, a loptu u drugu stranu, za naše vođstvo od 3:1. Sa dva igrača manje u drugom delu bili smo prinuđeni da igramo nešto zatvorenije. Sve linije tima su funkcionisale besprekorno, igrači su pružili maksimum i sa devet fudbalera na terenu stigli smo do treće pobede u ovoj sezoni – zadovoljan je iskusni štoper Nenad Džunov, najbolji akter susreta.

U drugom delu sa dva igrača više Kladovljani su uspeli samo da preko brzonogog napadača Ivana Kostića, još jednog Zaječarca u redovima Kladovljana, samo da ublaže poraz – 3:2. Do kraja meča vodila se rovovska borba za svaku loptu, ali do promene rezultata nije došlo.

U subotu, u okviru 8. kola zone Istok, popularni „romantičari“ sa Kraljevice, gostuju mladom sastavu Bora, koja je ovoga vikenda poražena na gostovanju u Majdanpeku (1:2)