Home / Sport / Fudbaleri „OFK 019″ izgubili utakmicu u Boru
Fudbaleri „OFK 019″ izgubili utakmicu u Boru

ZONA ISTOK: ROMANTIČARI SA KRALJEVICE POVELI U BORU SA 1:0, PA STALI I DOZVOLILI U DRUGOM DELU DA BORANI PREOKRENU REZULTAT U SVOJU KORIST, U NEDELJU OFK 019 NA IGRALIŠTU PORED PRUGE DOČEKUJE RTANJ IZ BOLJEVCA

OFK BOR – OFK 019 4 : 1 ( 1 : 1 )

BOR. Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Ćirić (Pirot) 7. Pomoćnici: Marko Igić (Pirot) 7, Anđela Velev (Pirot) 7. Delegat: Dragan Lukić (Grljan). Strelci: Dimitrijević u 45, 70, Đorđević u 64, Stanojević u 80. minutu za OFK Bor, a Miljan Nikolić u +6. minutu iz penala za OFK 019. Žuti kartoni:Jovkić, Stanojević (OFK Bor), Savić, Selimović (OFK 019).

OFK BOR: Stojčić 7, Kračunović 7 (od 58. Đurđević 7), Buzej 7, Stojanovski 7, Stanojević 7, Radovanović 7, Jovkić 7, Dimitrijević 8 (od 80. Derviši -), Milićević7, Karabašević 7 (od 60. Đorđević 7), Stamenkovski 7.

OFK 019: Aleksić 6, Petrović 7 (od 77.Novković 6), Selimović 6,, Miljan Nikolić 7, DŽunov 7, Vukadinović 6, Savić 6, Jovanović6, Pavlović 6 (od 78. Košić -), Pašić 6, Manojlović 7 (od 68. Merdović 6).

Igrač utakmice: Dušan Dimitrijević (OFK Bor)

Romantičari sa Kraljevice su otputovali u grad zlata i bakra bez dvojice najboljih igrača, kapitena Miloša Nikolića i centarfora Bobana Dimitrijevića, koji odrađuju parne žute, odnosno crvene kartone iz prethodnog meča sa Brodoremontom (3:2), sa željom da ostvare što bolji rezultat. I bili su na dobrom putu, jer su već u 6. minutu pogotkom Miljana Nikolića, iz opravdano dosuđenog penala, poveli sa 1:0. Bili su na dobrom putu da ostvare prvu radost u gostima, ali u drugom poluvremenu prepustili su inicijativu domaćinima, do zaslužene pobede.

-Penal je bio čist kao suza, a u odsustvu kapitena Miloša Nikolića ja sam namestio loptu na „belu tačku“ i preciznim udarcem zatresao sam mrežu Stojčića i najavio iznenađenje. Međutim u daljem toku susreta Borani su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist – kaže strelac Miljan Nikolić.

Nakon ranog vođstva „romantičari“ sa Kraljevice su nakon neopreznosti u odbrani, dozvolili borskim „rudarima“ da u poslednjem minutu prvog dela susreta pogotkom Dušana Dimitrijevića izjednače na 1:1.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Marka Terzića zaigrali su mnogo bolje i efikasnije. U 64. minutu Đorđević je doveo domaćine u vođstvo od 2:1, a samo šest minuta kasnije Dimitrijević je postigao svoj drugi pogodak i povećao prednost OFK Bora na 3:1. Konačan rezultat ovog susreta postavio je Stanojević u 80. minutu. Svi pokušaji Zaječaraca da postignu pogodak i u drugom delu ostali su samo na pokušajima, a i sreća im ovoga puta nije bila saveznik.

-Posle ranog vođstva nismo uspeli da nametnemo našu igru i sačuvamo prednost. A i fortuna nije bila na našoj strani i naš saveznik, što su domaćini iskoristili i pobedili. Šteta, a mogli smo u Boru da ostanemo neporaženi – kaže Oliver Mladenović, trener OFK 019 i dodaje:

- Naredne nedelje na našem terenu pored pruge dočekujemo fenjeraša Rtnja iz Boljevca. Igraćemo u kompletnom sastavu i nadam se novoj radosti pred našim navijačima.