Home / Sport / FUDBALERI KABLOVA SLAVILI POBEDU I U BORSKOJ SLATINI I NASTAVILI TRKU ZA LIDEROM BALKANSKIM

ZONA ISTOK: FUDBALERI KABLOVA SLAVILI POBEDU I U BORSKOJ SLATINI (4:2) I NASTAVILI TRKU ZA LIDEROM BALKANSKIM, U NEDELJU NA STADIONU U KOTLUJEVCU DERBI SA „TANASKOM RAJIĆEM IZ PIROTA (15)

SLATINA – KABLOVI 2 : 4 ( 1 : 2 )

SLATINA. Gledalaca: 100. Sudija: Mladen Veselinović (Knjaževac) 7,5. Pomoćnici: Milan Turanović (Kladovo) 7, Bogdan TomićSokobanja) 7. Delegat: Svetomir Đorđević (Pirpt). Strelci: Miloš Marković u 30.( iz penala ), Zvonimir B. Đorđević u 61. minutu za Slatinu, a Martin Bućin u 11. (iz penala), Lazar Konić u 38, Nemanja Jovanović u 81 (iz penala), 90 + 3. minutu za Kablove. Žuti kartoni: Maletić, Krstić, Mančić, Z. Đorđević, Buzej, (Slatina), Crveni karton: Pajkić u 44. minutu (Slatina)

SLATINA: Marić 6, Jovanović 6, Kolarević 6, Marković 7, Maletić 6 (od 77. Mančić -), Pajkić 7, Z. Đorđević 7, Veličkovski 6, Ducić 7, Krstić 7, A. Đorđević 6 (od 46. Buzej 7).

KABLOVI: Trailović 7, Cokić 7, Nikolić 6, Mladenović 7 (od 85. Jelenković -), Trifunov 7,5, Đoševski 6, Konić 7,5, Ilić 6 (od 46. Čaurević 7), Joivanović 8, Bućin 7 ( od 66. Stefanović 7), Ramadani 6.

Igrač utakmice: Nemanja Jovanović (Kablovi)

Uspešna serija Kablova nema kraja. I posle devetog odigranih kola u zoni Istok još nisu osetili gorčinu poraza. Znaju samo za uspehe, a minulog vikenda uzdignute glave i vedra lica napustili su teren i u borskoj Slatini, gde su prema očekivanju zasluženo slavili visoku pobedu (4:2). Junak ovog kvalitetnog i uzbudljivog susreta bio je robusni centarfor Nemanja Jovanović, koji je postigao dva pogotka, prvi iz penala, a u nadoknadi vremena iz lepe akcije, pa je zasluženo proglašen za najboljeg aktera meča.

-Kao i protekle nedelje sa BSK -om iz Bogovine (4:1), odlično sam odigrao i meč u Slatini. Ponovo sam postigao dva pogotka, čime sam potvrdio da se nalazim u odličnoj formi. Da je zaista tako potvrdiću na našem terenu već predstojeće nedelje, kada nam u goste stiže „Tanasko Rajić“ iz Pirota. Očekujem tvrdu i neizvesnu utakmicu i naravno pobedu „kablara“, makar i ja postigao pobedonosni gol – jasan je golgeter Nemanja Jovanović.

Zaječarski „kablari“ pod visokim naponom, u čijim redovima nastupa nekoliko igrača iz Bora, poveli su već u 11. minutu iz opravdano dosuđenog penala. Izjednačio je u 30. minutu Miloš Marković takođe iz opravdanog jedanaesterca. Novu prednost Kablovima doneo je brzoniogi napadač Lazar Konić u 38. minutu.

-Uveren sam da je ovaj sastav Kablova bolji od pola srpskoligaških ekipa ida bi mogli, bez problema, da se nadmećemo u srpskoligaškom društvu. Zato želimo da stignemo i prestignemo lidera Balkanskog, kao bi od narednog leta igrali na srpskoligaškoj sceni. Što se tiče meča u Slatini, odigrali smo koliko je trebalo i zasluženo smo pobedili i nastavili uspešni niz, kome se ne vidi kraj. Nadam se da ćemo u nedelju skinuti skalp i Tanasku Rajiću, a potom nas očekuje derbi jeseni u Dimitrovgradu itd. – kaže Konić.

U 44. minutu, zbog drugog žutog kartona pre vremena morao je na tuširanje Nikola Pajkić štoper domaće ekipe.

U drugom delu vodila se rovovska borba za svaku loptu. a u 61. minutu domaćini su preko Zvonimira Đorđevića uspeli da poravnaju rezultat na 2:2. U 81. minutu odlični sudija Mladen Veselinović iz Knjaževca po treći put na susretu je opravdano pokazao na „belu tačku“, a vođa navale Kablova Nemanja Jovanović je precizno izveo najstrožu kaznu i ponovo doveo svojk tim u vođstvo od 3:2. U 90 + 3 minutu robusni napadač je „overio“ pobedu Kablova – 4:2, u bespoštednoj trci za liderom Balkanskim.

-U prethodna dva kola imali smo nešto lakše protivnike, kojima smo dali po četiri gola. U naredna dva kola za protivnike imamo baš jake rivale. Najpre u nedelju pred našim navijačima igramo sa Tanaskom Rajićem iz Pirota, a nedelju dana kasnije gostujemo lideru Balkanskom u Dimitrovgradu. Dva teška meča, ali nadam se najboljem. No, hajde prvo da pobedimo Piroćance, a potom ćemo uigravati pobedničku taktiku za meč sa liderom, koga ćemo gledati u subotu, na stadionu podno Kraljevice, u duelu sa Timokom. Neka ga najpre nadigraju i pobede Timokovci, a potom i mi i „skratićemo“ ga za šest bodova i približiti se jesenjoj tituli. Ali, idemo redom, kolo po kolo – kaže Igor Slović, trener zaječarskih „kablara“ pod naponom.

Pred nedeljni susret sa Piroćancima svi su u klubu optimisti, kao i verni navijači. Uvereni su da će i posle 10. kola nove sezone Kablovi biti bez poraza…