Home / Sport / FUDBALERI KABLOVA NISU ISKORISTILI DESETAK „ZICERA“, PA JE SLAĐI DEO KOLAČA PRIPAO GOSTIMA IZ ORLJANA

FUDBAL – ZONA ISTOK : KABLOVI – ORLJANE 1 : 1 ( 0 : 1 )

ZAJEČAR. Gledalaca: 100. Sudija: Vladimir Milosavljević (Svrljig) 6,5. Pomoćnici: Jovan Milutinović (Kljaževac) 6 i Mladen Todorović (Boljevac) 6. Delegat: Dejan Najdić (Sokobanja). Strelci: Lazar Konić u 74. minutu za Kablove, a Bojan Milošević u 8. minutu za Orljane. Žuti karton: Slađan Stanković (Orljane).
KABLOVI: Pivljanin 6,5, N. Petrović 6,5, Jelenković 6,5, P. Mladenović 7, Mihailović 7, Jovanović 6,5, Konić 7,5, Stefanović 7, Đoković 7, Bućin 6,5, Veljković 6,5.

ORLJANE: N. Stojanović 7,5, J. Stanković 6, Nikolić 6,5, Zdravković 6, S. Stanković 6, Kulić 7, Spasić 6,5, Dimitrijević 6,5, bojan Milošević 7, Stefan Stanković 6,5, D. Milošević 6,5 (od 88. P. Stanković -)

Igrač utakmice: Lazar Konić (Kablovi)

Fudbaleri Kablova protiv Orljana nisu odigrali pod „visokim naponom“, ali i pored toga stvorili su u prvom delu šest povoljnih prilika, koje Lazar Konić, Martin Bućin, Nikola Đoković, Nemanja Petrović i u dva navrata Dobrica Jovanović nisu uspeli da pretvore u gol, nisu u 54. minutu realizovali jedanaesterac, uspeli su u drugom poluvremenu nekako da izjednače, uz podatak da su na terenu imali 11 fudbalera, bez rezervih igraača, a na klupi je sedeo samo trener Igor Slović i dežurni lekar dr Slaviša Kostić, pa kada se sve sabere, morali su na kraju meča da se zadovolje podelom plena na ravne časti, mada je slađi deo kolača pripao gostima iz Orljana. Suprotno od drugih ekipa koje su ove jeseni gostovale na stadionu Kablova, u zaječarskom naselju Kotlujevac, s one strane Timoka, i koje su pred svoj gol parkirali autobus, kako bi primili što manje golova, gosti iz Orljana, koji u svom sastavu imaju nekoliko dvometraša, od početka susreta zaigrali su otvoreno i napadački, uvereni da mogu da osvoje više od boda.

Mogli su zaječarski „kablari“ pod niskim naponom da povedu već u trećem minutu, kada je Petar Veljković odlično centrirao pred gol gostiju, u skoku je najviši bio brzonogi napadač Lazar Konić, ali je sa osam metara glavom šutirao preko prečke u gol aut. Za promašaj domaćine je stigla kazna u 8. minutu, kada su gosti svoju otvorenu igru krunisali pogotkom Bojana Miloševića, koji je iskoristio grešku odbrane „kablara“ i preciznim udarcem sa 18 metara matirao je golmana domaćih Mladena Pivljanina – 0 : 1.

-Prilikom izbacivanja lopte u polje, zakačio sam kopačkom u džombu, pa lopta umesto da završi negde oko centra, pala je nekoliko metara van našeg kaznenog prostora, pravo na nogu visokom i snažnom centarforu gostiju Bojanu Miloševiću, koji nije puno oklevao već je snažno šutirao i lopta je završila iza leđa našeg golmana Mladena Pivljanina. Rano primljen pogodak znatno je poremetio tok naše igre, ali i pored naše blede partije, stvorili smo puno prilika, koje na našu žalost nismo uspeli da pretvorimo u gol i da preokrenemo rezultat u našu korist – kaže štoper Petar Mladenović.

U 25. minutu iskusni vezista Aleksandar Stefanović je odlično asistirao kapitenu Martinu Bućinu, koji je šutirao iz blizine, ali vrsnom odbranom istakao se golman Nikola Stojanović.

-Dodao sam loptu u prazan prostor našem kapitenu Martinu Bućinu, koji je odmah šutirao nisko po travi, ali se vrsnom odbranom istakao golman gostiju, koji je branio odlično, a samim tim je svojim saigračima ulivao dodatno samopouzdanje i stimulans da iostraju u svojioj nameri da osvoje ceo plen u gradu na dva Timoka – ističe iskusni vezista Stefanović.

Krajem prvog dela susreta u kaznenom prostoru gostiju oboren je igrač domaće ekipe, ali sudija Vladimir Milosavljević je smatrao da to nije bio prekršaj za najstrožu kaznu. Da je svirao niko mu ne bi zamerio. Ali…

-Ubeđen sam da je sudija pogrešio što nije pokazao na „belu tačku“. Penal je bio čist kao suza, školski primer. Da smo tada izjednačili, verujem da bi u nastavku meča slomili žilav otpor gostiju iz Orljana i stigli do još jedne pobede pred našim navijačima – kaže visoki štoper Miloš Mihailović.

I u nastavku igra je bila otvorena, a više prilika za gol imali su Kablovi. U 55. minutu igre Kablovi nisu iskoristili opravdano dosuđen penal posle prekršaja nad Nikolom Đokovićem. Slab udarac kapitena Martina Bućina golman gostiju Nikola Stojanović je odbranio, uhvativši „živu loptu“, pa su navijači na tribina već počeli da komentarišu da je poraz Kablova neočekivano neizbežan. Ali tako nisu mislili i fudbaleri na terenu. i dalje su napadali i stvarali šanse ali bez završnog udarca, sve do 74. minuta, kada su najzad uspeli da izjednače na 1 : 1. Kapiten Martin Bućin je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Nikola Stojanović je kratko odbio loptu do iskusnog Lazara Konića, koji je bez oklevanja šutira u nebranjeni deo mreže.

-Posle desetak povoljnih prilika, kada je bilo teže promašiti, nego li postići gol, kao i nneiskorišćenog penala, najzad smo uspeli da izjednačimo na 1:1. Martin Bućin je oštro šutirau u sam donji ugao, golman se bacio i kratko odbio loptu, koja je, kao naručena, došla do mene. Bez mnogo oklevanja i razmišljanja odmah sam je punom nogom zahvatio i poslao u nebranjeni deo mreže za konačnih 1:1. Jer svi naši pokušaji da do kraja susreta preokrenemo rezultat u našu korist, ostali su samo na pokušajima. A najzaslužniji što je gostima pripao slađi deo kolača je njihov golman koji je odbranio najmanje 10 zicera. I pored nešto slabije partije bili smo daleko bliži novoj radosti – kaže Lazar Konić, strelac izjednačujućeg pogotka za Kablove.

U subotu „kablari“, nadajmo se pod „visokim naponom“ gostuju kod BSK-a u Bogovini, uvereni da mogu protiv bogovinskih „rudara“ da nadoknade izgubljeno protiv Orljana. Videćemo.