Home / Sport / FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOKOVCI NADIGRALI LUŽNICU IZ BABUŠNICE
FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOKOVCI NADIGRALI LUŽNICU IZ BABUŠNICE
Pred praznim tribinama: Akteri susreta izlaze na teren / Foto: Novica Petković

FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOKOVCI NADIGRALI I VISOKO POBEDILI LUŽNICU IZ BABUŠNICE (5 : 0) I NASTAVILI PLOVNI PUT KA SRPSKOJ LIGI, SUSRET ODIGRAN BEZ PUBLIKE NA OSNOVU ODLUKE VLADE REPUBLIKE SRBIJE U CILJU PREVENCIJE I ZAŠTITE OD ŠIRENJA KORONAVIRUSA – U NAREDNOM KOLU U NEDELJNOM MATINEU TIMOKOVCI GOSTUJU KOD JEDINSTVA U PIROTU (11)

TIMOK 1919 – LUŽNICA 5 : 0 (3 : 0)

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice. Gledalaca: 10. Sudija: Marko Ćirić (Pirot ) 7. Pomoćnici: Marijo Toroglanović (Boljevac) 7 i Anđela Velev (Pirot) 7. Strelci: Dušan Kovačević u 3, Miloš Rošević u 16, 80, Marko Milošević u 43, Nemanja Antić u 75. minutu. Žuti kartoni: Rudić, Antić, Todorović (Timok 1919), J. Đorđević (Lužnica). .

TIMOK 1919: Joksimović -, Cvetković 7,5, Antić 7,5, (od 76. Todorović -), Stojanović 7,5 (od 81. Stamenković -), Rudić 7,5, Milić 7, Kovačević 7,5, Lazarević 7, Dragićević 7,5, Rošević 8, Milošević 7 (od 67. Ristić 7).

LUŽNICA: B. Đorđević 7, Zeković 6, Stojanović 6, Perović 6, Jotić 6, Stanković 6, J. Đorđević 7, Pešić 6, Vacić 6, Selimović 6, Videnović 6.

Igrač utakmice: Miloš Rošević (Timok 1919)

Posle pobede na prolećnoj premijeri nad „Rajkom Mitićem“ u Beloj Palanci (4:0), fudbaleri Timoka 1919 su na svom terenu, bez prisustva navijača (na osnovu odluke Vlade Republike Srbije utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca u cilju prevencije i zaštite od širenja koronavirusa), savladali i nejaku ekipu Lužnice (5:0) i nastavili trijumfalni niz na plovnom toku ka povratku u srpskoligaško društvo gde im je po svemu i mesto.

Pojačani Timokovci, sa sedam novajlija u odnosu na prvi deo sezone, od prvog minuta krenuli su ofanzivno ka golu gostiju iz Babušnice, koji su na susret došli sa samo jednom rezervom, a rezultat kvalitetnije i sadržajnije partije je „petarda“ u mreži gostiju, koji mogu biti i zadovoljni što nisu pretrpeli ubedljiviji poraz – (5:0).

Predvođeni mudrom taktikom ambicioznog trenera Vojkana Rajčića „beli labudovi“ sa Timoka su već u trećem minutu stekli prednost i najavili pobedu, a strelac je bio sve bolji napadač Dušan Kovačević, koji je iskoristio neopreznost odbrane gostiju i iz blizine je zatresao mrežu – 1:0.

„Kada je lopta u gužvi došla do mene nisam oklevao već sam je odmah prosledio u mrežu za vođstvo Timoka i najavu druge prolećne pobede. Otvorili smo ih na vreme i u daljem toku susreta dotukli smo ih do kraja. Sa tri nova i vezana boda nastavili smo trku sa komšijama Kablovima za prvo mesto i povratak u Srpsku ligu“, kaže visoki i snažni Dušan Kovačević.

Vođstvo je udvostručio mlađani golgeter Miloš Rošević, u 16. minutu, posle lepe akcije. Da podsetimo perjanica Timoka 1919 u prošlom kolu postigao je tri pogotka protiv „Rajka Mitića“ u Beloj Palanci.

„Lopta me baš sluša ovoga proleća. U Beloj Palanci postigao sam „het trik“, a sada protiv Lužnice iz Babušnice dva lepa gola. Nadam se da ću i u narednim kolima nastaviti da tresem mreže i dam svoj doprinos konačnom uspehu Timoka. Pet mojih golova u dva prolećna kola rezultat su lepih akcija celog tima plavo – belog jata sa Timoka“, sija od zadovoljstva mladi golgeter Miloš Rošević i dodaje:

„Kod prvog gola protiv Lužnice gol smo postigli iz tri poteza. Nemanja Antić je odlično uposlio Dušana Lazarevića, a on je odmah prosledio loptu do mene, a ja sam je nemilisrdno prosledio u mrežu golmana Bojana Đorđevića za naše vođstvo od 2:0″.

Kod trećeg pogotka snažni centarfor Ivan Dragićević, koji je prošao sve selekcije u Crvenoj Zvezdi, kao na tacni je dodao loptu do levokrilnog napadača Marka Miloševića, koji sa pet metara, iskosa sa desne strane, povećava prednost sjajnog Timoka 3:0.

„Naš centarfor Ivan Dragićević je mogao da šutira na gol sa desetak metara, ali manirom iskusnog napadača uočio je da sam ja u boljoj poziciji, bez oklevanja je nesebično asistirao do mene i ja sam sa lakoćom zatresao mrežu“, kaže novajlija Marko Milošević.

I u nastavku dominacija razigranih Zaječaraca. U 75. minutu, posle centaršuta Nemanje Milića sa desne strane raspoloževi Nemanja Antić je povisio na 4:0.

„Pratio sam akciju Nemanje Milića po desnoj strani i kada je nabacio loptu pred gol bio sam na pravom mestu i poslao je po četvrti put u mrežu. Drago mi je što sam dobru partiju na terenu krunisao pogotkom“, kaže Nemanja Antić, dečko koji obećava…

Konačan rezultat ovog neravnopravnog susreta, pred praznim tribinama, svojim drugim pogotkom postavio je Miloš Rošević deset minuta pre kraja meča. Timok 1919 – Lužnica – 5:0

U narednom kolu Timokovci u nedelju pre podne (11) igraju sa Jedinstvom u Pirotu. Razloga za optimizam ne manjka. Dve vezane pobede i gol razlika 9 : 0 lepa su uvertira treće radosti u nastavku prvenstva. Svi su optimisti i nadaju se da će se sa matinea u gradu na obali Nišave, vratiti u svoj grad na obali dva Timoka vedra lica i uzdignuta čela.