Home / Sport / FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOK POBEDIO U DERBIJU KOLA HAJDUK VELJKA I NASTAVIO BORBU ZA PRVAKA SA TIMOČANINOM IZ KNJAŽEVCA
FUDBAL:  ZONA ISTOK – TIMOK POBEDIO U DERBIJU KOLA HAJDUK VELJKA I NASTAVIO BORBU ZA PRVAKA SA TIMOČANINOM IZ KNJAŽEVCA

TIMOK 1919 – HAJDUK VELJKO 1 : 0 ( 0 : 0 )

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice. Gledalaca: 800. Sudija: Milan Mitić (Leskovac) 8. Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj) 7 i Čedomir Andrejić (Kruševac) 7. Strkelac. Daniel Đorđević u 54. minutu. Žuti kartoni: Dušan Kovačević, Daniel Đorđević, Ognjen Nikolić (Timok 1919), Miloš Golubović, Dušan Mijailović, Kristijan Gavrić, Ivan Davidović, Aleksa Vujadinović (Hajduk Veljko).

TIMOK 1919: Davor Joksimović 7, Dušan Lazarević 7, Dušan Milosavljević 7 (od 84. Stefan Rudić -), Mario Stojanović 7, Dušan Kovačević 7,5, Daniel Đorđević 7,5, Uroš Abramović 7, Miloš Todorović 7, Stefan Stamenkovski 7 (od 76. Ognjen Nikolić -), Miloš Rošević 7, Uroš Nikolić 7,5 (od 88. Miloš Jonović -). Treneri: Predrag Živković.

HAJDUK VELJKO: Nemljnja Vasić 7, Ivan Davidović 7,5, Kristijan Gavrić 7, Stefan Filipović 7, Dušan Mijailović 7, Marko Milošević 7, Dejan Bregovljanović 7 (od 75.Aleksa Jovanović -), Miloš Golubović 7 (od 46. Aleksa Vujadinović 7), Milan Jakovljević 7, Miloš Sokolović 7 (od 65. Nikola Prvulović 7), Vladan Nikolić 7. Trener: Bratislav Ninić.

Igrač utakmice: Daniel Đorđević (Timok 1919).

U utakmici koja je imaala preveliki rezultatski značaj za obe ekipe u borbi za prvo mesto, Timok i Hajduk Veljko odigrali su pred preko 800 ljubitelja fudbala iz Zaječara, Negotina i Knjaževca, solidnu utakmicu, a meč je odlučio pogodak Daniela Đorđevića u 54. minutu. Ovom pobedom Timokovci nastavljaju trku sa Timočaninom za prvo mesto i plasman u Srpsku ligu, dok su Negotinci sveli svoje šanse za prvo mesto na minimum.

Već u šestom minutu vragolasti Uroš Nikolić je bio u prilici da postigne pogodak, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio pored leve stative.

-Oslobodio sam se odbrane komšija iz Negotina, potom sam sa ivice šesnaesterca ciljao sam levi donji ugao golmana Vasića, ali lopta je završila pored same stative, sa spoljne strane, u gol aut. Da sam tada zatresao mrežu gostiju uveren sam da bi lakše i ubedljivije došli do zlata vredne pobede, desete ovoga proleća – kaže vihorni napadač Uroš Šinki Nikolić.

U 13. minutu Negotinci su imali stopostotnu priliku za iznenade domaćina, ali je Vladan Nikolić u želji da lobuje visokog golmana Davora Joksimovića, prebacio loptu tik iznad prečke u gol aut. Potom su gosti imali još jednu lešu priliku ali je nisu iskoristili. u 42. minutu posle lepe akcije i kombinacije Uroš Nikolić je sa osam metara iskosa sa leve strane šutirao snažno ali iznad prečke.

Mogao je Miloš Todorović u 51. minutu da zatrese mrežu gostiju, ali je oklevao pa je odbrana gostiju otklonila opasnost.

-Posle centaršuta sa leve strane, našao sam se u povoljnoj prilici, na pet – šest metara od gola i dok sam koji trenutak razmišljao da li da loptu uputim glavom ka golu, ili da sačekam koju sekundu da padne na travu i da šutiram nogom, odbrana gostiju je reagovala munjevito i u poslednjem trenutku je otklonila opasnost po svoj gol. Šteta, morao sam da reagujem na prvu loptu, a ne da oklevam – rekao nam je posle utakmice Miloš Todorović.

Tri minuta kasnije Timokovci su konačno stigli do zasluženog vođstva. Raspoloženi za igru levokrilni napadač „belih labudova“ Uroš Šinki Nikolić je kao skijaš u slalomu prošao po levoj strani, potom je nesebično nabacio loptu pred gol, do štopera Daniela Đorđevića, koji je iz blizine rutinski zatresao mrežu golmana Nemanje Vasića – 1:0.

-Pored odbrambenih obaveza često sam se ubacivao u navalni red, da im pomognem da postignemo gol i u borbi za prvo mesto pobedimo neugodne negotinske „hajduke“. Tako je bilo i ovoga puta. Pratio sam akciju malog Šinkija Nikolića po levoj strani, u pravom trenutku našao sam se na pravom mestu i rutinskim udarcem zatresao sam mrežu golmana Vasića. Ovo je velika pobeda Timoka, a ja sam presrećan što sam svojim golom dao veliki doprinos desetoj radosti „belih labudova“ sa Timoka ovoga proleća – kaže Daniel Đorđević, strelac jedinog pogotka u komšijskom derbiju.

Svi pokušaji Zaječaraca da do kraja meča „overe“ pobedu sa još jednim golom, odnosno Negotinaca da izjednače rezultat na 1:1, ostali su samo na pokušajima. Timok 1919 – Hajduk Veljko 1:0. Kraj.

U narednom kolu Timokovci gostuju kod Brodoremonta u Kladovu. Pokušaće da protiv neugodnih „brodara“, kraj lepog plavog Dunava, nastave pobednički prolećni niz, a nakon narednog susreta na svom terenu sa nejakim Rudar Alposom, da se pripremaju za derbi sezone sa liderom Timočaninom u Knjaževcu. Pobednik tog susreta je novi član srpskoligaškog društva. No, o tom, po tom…