Home / Sport / FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOK BOLJI OD HAJDUKA
FUDBAL: ZONA ISTOK – TIMOK BOLJI OD HAJDUKA

TIMOK 1919 – HAJDUK VELJKO 1 : 0 ( 1 : 0 ) - U NAREDNOM KOLU TIMOKOVCI U SREDU GOSTUJU BOGOVINSKIM „RUDARIMA“

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 300. Sudija: Branislav Stanković (Babušnica ) 7. Pomoćnici: Miloš Jocić (Knjaževac) 7, Nikola Ilić (Babušnica) 7. Delegat: Nebojša Mladenović (Bor). Strelac: Dušan Kovačević u 8.minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Milić, Antić, Kovačević, Stojadinović (Timok), Mijajlović, Nanić, Sokolović, Prvulović, Radojević (Hajduk Veljko). Crveni karton: Bratislav Ninić u 66. minutu (trener Hajduk Veljka).

TIMOK 1919: Joksimović 7, Cvetković 6, Antić 7, Stojanović 7, Milić 7, Lazarević 6, O. Nikolić 6 (od 80. Stojadinović -), Rošević 7 (od 85. Kojić -), Kovačević 7,5, M. Nikolić 6 (od 71. Todorović 6).

HAJDUK VELJKO:: Nakić 7, Davidović 7, Gavrić 6, Golubović 7 (od 85. Sokolović -), Mijajlović 7, Đorđević 6, Moderanović 7, Vujadinović 6, Nikolić 6, Prvulović 7 (od 77. Milivojević -), Filipović 6 (od 46. Radojević 6)
Igrač utakmice: Dušan Kovačević (Timok 1919)

Nova radost Timoka, na stadionu podno Kraljevice, u duelu sa tradicionalno neugodnim „hajducima“ iz Negotina, od kojih se iskreno više očekivalo od prikazanog (1:0). Timokovci sa odlično otvorili utakmicu i već u 8. minutu stekli su prednost. Ofanzivni bek Nemanja Antić je odlično izveo korner sa desne strane, u šesnaestercu u skoku najviši je bio korpulentni štoper Dušan Kovačević i sa osam metara glavom poslao je loptu u nebranjeni deo mreže za zasluženu prednost Timoka – 1:0.

-Nemanja Antić je odlično prošao po desnoj strani, potom je još bolje nabacio visoku loptu u šesnaesterac gostiju. U skoku bio sam najviši i iz blizine neometan poslao sam loptu iza leđa nemoćnog golmana „hajduka“ Nemanju Nakića, za zasluženu prednost Timoka. Ispostavilo se kasnije da je to bio i jedini, ali zlata vredan pogodak, za nova tri boda i pomak ka vrhu tabele, na našem putu ka prvom mestu i povratku u Srpsku ligu – zadovoljan je snažni Dušan Kovačević, strelac jedinog pogotka na ovoj utakmici.

Ofanzivni bek Nemanja Antić dodaje:

-I na prethodnim utakmicama imao sam nekoliko plodnih izleta, centeršuteva i udaraca na gol protivničkih ekipa. Tako je bilo i ovoga puta. Napravio sam izlet po desnoj strani, a potom centrirao pravo na glavu našem štoperu Kovačeviću, koji je munjevito reagovao i postigao gol. U sve boljoj sam formi, pa očekujem na narednim susretima još bolje moje partije, koje će doprineti Timoku da ostvari svoj cilj – kaže asistent kod gola Nemanja Antić.

Imali su fudbaleri Timoka odličnu priliku i u 32. minutu, kada je šutirao kapiten Miloš Rošević, a sa gol linije loptu u polje je izbacio štoper Negotinaca Dušan Mijajlović.

-Oslobodio sam se svog čuvara i ne toliko jako ali precizno uputio sam loptu ka golu. Već sam video kako se mreža trese, ali je odlično reagovao centarhalf Negotinaca i sa gol linije je izbacio loptu u polje. Da sam šutirao jače sigurno bih udvostručio prednost Timoka. No, važno je da smo pobedili i sada se okrećemo narednom susretu sa BSK – om u rudarskoj Bogovini. Očekujem povoljan rezultat – kaže kapiten Miloš Rošević.

U nadoknadi vremena „hajduci“ su imali kolosalnu priliku da poravnaju rezltat na 1:1, posle slabe intervencije odbrane Timoka, ali se u gužvi niusu baš najbolje snašli, pa je lopta završila pored desne stative u gol aut.

I u drugom delu Zaječarci su imali terensku inicijativu ali bez završnog udarca. U finišu susreta obe ekipe su igrale otvoreno. Gosti da izjednače, a domaćini da udvostruče prednost i „overe“ pobedu. U 78. minutu Saša Stojanović ofanzivni veznjak „plavo belih“ je šutirao sa preko 30 metara u želji da lobuje golmana gostiju Nikolu Nakića, koji je krajnjim naporom izbacio loptu preko prečke u korner. Potom je u dva navrata Miloš Nikolić šutirao visoko preko gola, a u kontranapadu gosti su opasno pripretili, neko iz navalnog reda je šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta završila pored suprotne stative u gol aut.

U 66. minutu zbog nesportskog ponašanja sudija je isključio trenera gostiju Bratislava Ninića.

U narednom 7. kolu zone Istok Timokovci igraju sa BSK – om u rudarskoj Bogovini. Zbog odlaska bogovinskih „rudara“ na rudarske sportske igre, meč će biti odigran četiri dana ranije, odnosno ove srede (15,30). Svi su u klubu uvereni u nastavak uspešne serije.