Home / Bor / FUDBAL: ZONA ISTOK- ŠESTA POBEDA TIMOKA OVOGA PROLEĆA, TRKA ZA PRVO MESTO SE NASTAVLJA – U NEDELJU GRADSKI DERBI KABLOVI – TIMOK 1919

TIMOK 1919 – SLATINA 3 : 1 ( 1 : 0 )

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice. Gledalaca: 200. Sudija: Vladimir Milosavljević (Svrljig) 7. Pomoćnici: Milan Turanović (Kladovo) 7 i Nenad Bučanović (Bor) 7. Delegat: Jovan Milenković (Doljevac). Strelci: Miloš Todorović u 28, 60, Uroš Nikolić u 64. minutu iz penala za Timok 1919, a Aleksandar Đorđević u 67. minutu za Slatinu. Žuti kartoni: Kovačević (Timok 1919), Buzej (Slatina).

TIMOK 1919: Petrović 7,5, Lazarević 6,,5, Milosavljević 6,5, Stojanović 6 (od 50. Stamenkovski 7), Kovačević 6,5, D.Đorđević 6,5, Abramović 6,5, Todorović 8, Kojić 6,5, Ognjen Nikolić 7 (od 82. Đergović -), Uroš Nikolić 7,5 (od 80. Jonović -).
SLATINA: Marić 6, Božić 6 (od 46. Buzej 6,5, Kolarević 6, Cokić 6,5, Marković 6,5, Pajkić 6,5, Zvonimir Đorđević 6,5, Stanković 6,5, Ducić 6, Krstić 7, Aleksandar Đorđević 6,5.

Igrač utakmice: Miloš Todorović (Timok 1919)

Nakon pet vezanih pobeda fudbaleri Timoka 1919 su minulog vikenda igrali nerešeno sa Bukovikom u Ražnju (1:1), ali više od podele bodova boli ih i peče slabo suđenje delilaca pravde, koji su direktno kumovali podeli bodova, odnosno uskratili Timoku pobedu i za trenutak ih zaustavili u trci za prvo mesto sa Timočaninom i Hajduk Veljkom, koji su zabeležili pobede. Osim toga sudija je dodelio fudbalerima Timoka desetak žutih i jedan crveni karton, pa su treneri mučili muku kako kako da sastave ekipu za jučerašnji susret sa borskom Slatinom…

Susret sa Slatinom izabranici trenerskog tandema Predrag Živković – Oliver Mladenović istrčali su na teren sa čak sedam „bonus“ igrača, uglavom iz kadetskog pogona, koji su morali da ulože mnogo truda kako bi stigli do pobede u trci za prvo mesto u zoni Istok i u godini kada obeležavaju vek postojanja, povratak na srpskoligaškoj pozornici.
Posle nekoliko neiskorišćenih „zicera“ sa obe strane Timokovci su poveli u 28. minutu. Mlađani Ognjen Nikolić, još jedan u nizu biser iz Timokove Škole fudbala, je po levoj strani odlično uposlio Miloša Todorovića, koji iz „mrtvog ugla“, pored same korner linije, sa nekoliko metara je šutirao, lopta je prevarila golmana Nemanju Marića i završila iza njegovih leđa u mrežu – 1:0. Ulaskom u igru nedovoljno oporavljenog centarfora Stefana Stamenkovskog, u 56. minutu, napad Timoka je dobio na probojnosti. U 60. minutu pogodak iz tri poteza. Stamenkovski je uposlio Uroša Nikolića, koji je odmah prosledio loptu do raspoloženog Miloša Todorovića koji svojim drugim pogotkom udvostručuje prednost Timoka – 2:0. Četiri minuta kasnije golman Marić je oborio Todorovića i sudija je bez dileme pokazao na penal. Sa „bele tačke“ siguran realizator najstrože kazne nio je Uroš Nikolić – 3:0. Počasni pogodak za komšije iz borske Slatine postigao je iz blizine Aleksandar Đorđević, posle „kiksa“ u odbrani Timoka 1919 – 3:1..

U finišu meča centarfor Stefan Stamenkovski se prilikom jedne akcije po desnoj strani povredio, pa je nakon ukazane pomoci napustio teren, pa su Timokovci završili meč sa desetoricom fudbalera. Nismo saznali o kakvoj se povredi radi, ali u stručnom štabu veruju da će se oporaviti do narednog susreta. Ovom pobedom Zaječarci nastavaljaju boru i trku za prvo mesto.

-Drago mi je što sam postigao dva pogotka i doprineo pobedi Timoka. Kod prvog gola asistirao mi je Ognjen Nikolić, a kod drugog odlično me je uposlio Uroš Nikolić. Možda sam mogao da postignem i het – trik, ali kada sam bio u situaciji da i po treći put zatresem mrežu golman Slatine me je oborio i skrivio penal, iz koga je Šinki Nikolić postigao gol za visoko vođstvo od 3:0. Srećan sam zbog golova i nadam se da ću i na narednim susretima biti isto tako uspešan – kaže dvostruki strelac i najbolji igrač susreta Miloš Todorović

Zadovoljan je i Uroš Šinki Nikolić, asistent kod drugog i strelac trećeg pogotka za Timok 1919.
-U nekompletnom sastavu pobedili smo fer i korektne komšije iz borske Slatine. Zadovoljan sam prikazanom igrom celog tima, naravno da može i bolje, a drago mi je što sam asistirao kod drugog gola Miloša Todorovića, a potom sam moju dobru igru krunisao pogotkom iz penala. Odmah posle susreta i kratkog radovanja, sve naše misli usmerene su ka narednoj utakmici i gradskom derbiju sa Kablovima. Optimista sam – kaže Uroš Šinki Nikolić.

U nedelju 21. aprila, na stadionu Kablova u zaječarskom najvećem naselju Kotlujevac igra se gradski derbi između iskusne ekipe Kablovi i podmlađenog sastava Timoka 1919. Derbi već izaziva veliko interesovanje kod ljubitelja fudbala iz Zaječara i okoline. Susret počinje u 16,30 časova.