Home / Sport / ZONA ISTOK: PIROVA POBEDA TIMOKA PROTIV SVRLJIGA (4:1), TIMOČANIN NOVI SRPSKOLIGAŠ

TIMOK 1919 – SVRLJIG 4 : 1 ( 2 : 1 )

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Sudija: Dušan Jakovljević (Negotin) 7. Pomoćnici: Emil Živković (Aleksinac) 6 i Nikola Jakovljević (Negotin) 7. Delegat: Slaviša Marković (Sokobanja). Strelci: Miloš Rošević u 37, Dušan Milosavljević u 44, Uroš Nikolić u 53, 63. minutu (iz penala) za Timok, a Dušan Stanković u 26. minutu za Svrljig .

TIMOK 1919: Petrović 7, Lazarević 7, Milosavljević 7,5, Abramović 7, Rudić 7(od 25. Kojić 7), Aleksić 7, Stamenkovski 7 (od 40. Panić 7,5), O. Nikolić 7,5, Todorović 7, Rošević 7,5 (od 66. Đ. Đorđević 7), U. Nikolić 8.

SVRLJIG: Marković 6,5, Petković 6, Nikolić 6, Stefanović 6, Davidović 6, Marinković 6, Stanković 7, Filipov 6, Komljenac 6, Anđelković 7, Antić 6.

Igrač utakmice: Uroš Nikolić (Timok 1919)

Na zatvaranju sezone u Zaječaru Pirova pobeda Timoka nad Svrljigom koji je na susret došao sa zakašnjenjem od 25 minuta i sa samo 11 igrača, bez rezervi (4:1). I pored pobede Timokovci nisu uspeli da nadoknade minus od dva boda za liderom Timočaninom iz Knjaževca, koji je pobedio Bukovik u gostima (2:0), što je bilo dovoljno da prvi, ispred Timoka, preseču pobedničku vrpcu, pa će od leta ponovo zaigrati u srpskoligaško društvo, dok će „beli labudovi“ sa Timoka, nadajmo se, više sreće imati u narednoj sezoni, u novoformiranoj zoni Istok, u kojoj će se nadmetati šest klubova iz borskog okruga, a po pet klubova iz zaječarskog i pirotskog okruga.

Što se tiče duela sa Svrljigom, gosti su iz prvog udarca na gol poveli sa 1:0. Dušan Stanković je neočekivano sa preko 25 metara raspalio po lopti, ona se odbila od prečke i pala na travu, oko linije, a sudije su priznale gol i pokazale na centar. Svi protesti igrača Timoka kod sudija nisu urodile plodom. Izjednačio je kapiten Miloš Rošević u 37. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa desne strane – 1:1. U poslednjim trenucima prvog dela lepa akcija Timoka koja je krunisana duplim pasom Miloša Roševića i neumornog Dušana Milosavljevića, koji rezantnim udarcem, pred odlazak na odmor, dovodi Timok u vođstvo od 2:1.

Igrao se 53. minut kada je Miloš Rošević prošao po desnoj strani potom je kao na tacni uposlio „čigru“ Uroša Nikolića, koji povećava prednost „belih labudova“ sa Timoka na 3:1. U63. minutu neko iz odbrane gostiju obara u kazneni prostor Miloša Todorovića, sudija bez dileme svira penal, a sa „bele tačke“ neumoljiv je bio vragolasti Uroš Šinki Nikolić.