Home / Bor / Fudbal: Zona Istok – NA ZATVARANJU JESENJE SEZONE PODNO KRALJEVICE TIMOK BOLJI OD „BONUS“ SASTAVA OFK BORA

FUDBAL: ZONA ISTOK – NA ZATVARANJU JESENJE SEZONE PODNO KRALJEVICE TIMOK BOLJI OD „BONUS“ SASTAVA OFK BORA (3:2), U SUBOTU U POSLEDNJEM KOLU PRVOG DELA PRVENSTVA SA OPTIMIZMOM ODLAZI NA SUSRET SA RTNJEM U BOLJEVCU

TIMOK 1919 – OFK BOR 1919 3:2 (1:0)

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice. Gledalaca: 150. Sudija: Branislav Stanković (Babušnica ) 8. Pomoćnici: Milan Turanović (Kladovo) 7, Nikola Ilić (Babušnica) 7. Delegat: Vladica Gavrilović (Negotin). Strelci: Dušan Kovačević u 43. (iz penala),Miloš Rošević u 49, Miloš Todorović u 60. minutu za Timok 1919, a Bojan Ilić u 65, Aleksandar Jovkić u 88. minutu za OFK Bor 1919. Žuti kartoni: Saša Kojić (Timok 1919), Aleksandar Jovkić, Alen Derviši (OFK Bor 1919)

TIMOK 1919: Joksimović 7,5, Cvetković 8, Kovačević 7,5, Aleksić 7, Kojić 6,5, Milić 7, Lazarević 7, Antić 7 (od 58. Todorov 6,5), Todorović 7, Rošević 7,5 (od 64. Mladenović 6,5), Živković 7.

OFK BOR 1919: Dentić 6,5, Đurđević 7, Buzej 6,5, Stojanovski 7,5, Kračunović 6,5, Bugarinović 6,5, Jovkić 7, Dimitrijević 6,5 (od 46. Ilić 7), Antić 6,5 (od 58. Milićević 6,5), Karabašević 7, Stamenkovski 7 (od 64. Derviši 6,5).

Igrač utakmice: Marko Cvetković (Timok 1919)

Na zatvaranju jesenje sezone na Gradskom stadionu podno Kraljevice, u komšijskom derbiju između Timoka 1919 i OFK Bora 1919, po idealnom vremenu za igru, viđen je odličan fudbal, sa puno lepih poteza, asistencija uz pet efektnih golova, tri u mreži „dečijeg vrtića“ iz grada bakra i zlata, u čijim redovima je nastupilo čak 11 „bonus“ igrača koji su pravo zlato i budućnost kluba, kao i dva u mreži „belih labudova“ sa Timoka, u čijem sastavu je bilo četvorica još golobradih mladića, čije vreme tek dolazi i na koje Zaječarci u narednom periodu ozbiljno računaju. Na kraju slavili su Timokovci, mada im je posle vođstva od 3:0, u finišu susreta ponestalo snage, pa je malo falilo da Borani iznenade favorizovanog domaćina, jer su u drugoj polovini drugog dela susreta postigli dva pogotka i propustili tri zicera, odnosno u situaciji „jedan na jedan“ u sve tri akcije gostiju, uspešniji je bio iskusni golman Timokovaca Davor Joksimović. U svakom slučaju pobeda Zaječaraca je zaslužena, a mogla je biti i ubedljivija.

Timokovci su poveli u 43. minutu, golom Dušana Kovačevića, iz opravdano dosuđenog penala, posle prekršaja golmana Danila Dentića nad ofanzivnim bekom Markom Cvetkovićem, kada je bio u situaciji da postigne gol – 1:0.

-Iz drugog plana pretrčao sam odbranu „rudara“ i kada sam sam izbio pred golmanom i spremao se da postignem vodeći gol za Timok, golman Dentić me je uhvatio za nogu i oborio, pa je odlični sudija Stanković bez dvoumljena pokazao na penal. Bio je to školski primer najstrože kazne, pa su i gosti bez ikakvih primedbi prihvatili njegovu odluku, Sa „bele tačke“ Dušan Kovačević je bio siguran realizator najstrože kazne – kaže Marko Cvetković.

Na početku drugog poluvremena Dušan Lazarević je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Danilo Dentić je krajnjim naporom kratko odbio loptu koja je došla do kapitena Miloša Roševića, koji je iz blizine, bez mnogo muka, prosleđuje u mrežu za vođstvo Timoka od 2:0.

-Dule Lazarević je kao iz topa šutirao, a golmanu ništa drugo nije preostalo nego da krajnjim naporom odbije loptu, koja je došla do mene, a ja sam je poslao u mrežu i „overio“ pobedu Timoka – kaže Miloš Rošević.

Treći pogodak Timokovci su postigli u 60. minutu. Ofanzivni bek Marko Cvetković, najbolji akter susreta, posle prodora po desnoj strani, odlično je nabacio loptu pred gol, gde se najbolje snašao raspoloženi Miloš Todorović i „overio“ pobedu.

-Kada već nisam uspeo da postignem gol snažnim udarcem u 49. minutu, uradio sam to 11 minuta kasnije, posle sjajnog centaršuta ofanzivnog beka Marka Cvetkovića. Našao sam se na pravom mestu i rutinski poslao loptu u mrežu i povećao prednost Timoka na 3:0 – ističe Miloš Todorović.

Nakon toga pa sve do kraja meča Timokovcima kao da je ponestalo snage i daha, pa su prepustili inicijativu borskim „rudarima“, koji su posle ubedljivog vođsta domaćina najpre u 65. minutu, prekorezerviste Bojana Ilića postigli svoj prvi pogodak. Potom su propustili tri zicera, odnosno smelim intervencijama golman Davor Joksimović zaustavio je u situaciji „jedan na jedan“, dva udarca Luki Antiću, a potom i LJubiši Karabaševiću. Ipak, dva minuta pre kraja ovog fer i korektnog susreta Aleksandar Jovkić postigao je drugi pogodak za Bor i ublažio poraz.