Home / Boljevac / Fudbal – Zona “Istok” MAJDANPEK OSTAO BEZ IGRAČA, MORAVICA ZAMALO DA ISČUPA BOD TIMOKU, KABLOVCI TRENIRALI ŽIVCE SVOJIH NAVIJAČA

Susret Đerdap – Majdnpek prekinut zbog nedostatka igrača pri rezultatu 1:0. Bogovinci i Knjaževčani bez poraza, pa će narednog vikenda u derbiju odlučiti o lideru. Ljubitelji fudbala u Kladovu nisu, u subotu, bili u prilici da gledaju komšijski derbi, jer je ekipa iz susednog grada bakra doputovala sa samo sedam igrača. Pravila kažu da je to minimum za održavanje meča, pa je on i igran desetak minuta i Đerdap je poveo sa 1:0. A onda je jedan gostujući igrač povređen i morao je da napusti teren, pa sudiji nije preostalo ništa drugo nego da prekine susret.
Narednih dana nadležni organi Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije doneće odluku o sudbini ovog meča.

Nastavlja se dominacija timočkih klubova u Zoni “Istok”. Bogovinci su na svom terenu savladali aleksinačke rudare, a Knjaževčani bili ubedljivi na gostovanju u Orljanu. I drugu skupinu ekipa, koje imaju po dve pobede, čine Timočani, a umešala se Moravica, koja zamalo da u subotu isčupa bod Timoku. Odolevali su jalovim pritiscima domaćih igrača 92 minuta, a onda ih je, nakon slobodnog udarca u drugom minutu nastavka, glavom savladao najbolji igrač susreta Luka Ćirić.
I Kablovci su trenirali živce svojih navijača jer su nakon dobre igre krajem prvog i u prvoj polovini drugog dela susreta naglo stali, pa umalo da prokockaju stečeno. Golove za domaćina postigli su agilna i uporna četvorka Petar Mladenović, u 42. minutu, i uvek opasni napadač Lazar Konić tri minuta nakon odmora.

Zajednički utisak za oba zaječarska tima je da znaju i hoće da igraju, ali da im fali uigranost ekipa i pojedinaca u linijama. Na obe utakmice najveći broj šansi nije iskorišćen ne zato što su odbane gostiju bile mudrije.

Naredno kolo karakteriše derbi vrha, pa će rezultat u Knjaževcu biti od značaja za trenutni, ali i konačni redosled na kraju jesenjeg dela takmičenja. Pogotovu što naredne nedelje Kablovi gostuju ekipi Naša Krila, koja se u prvom kolu protiv Timoka pokazala kao vrlo nezgodna, Timok igra u Kladovu, a Negotinci u Aleksinačkim rudnicima.

Rezultati 3. kola: Đerdap – Majdanpek (prekinuto), Timok 1919 – Moravica 1:0, BSK – Rudar Alpos 3:0, Bukovik – Malošište 1:1, OFK Slatina – Naša krila 1936 2:0, Kablovi – Svrljig 2:1, Orljane – Timočanin 2:4, Hajduk Veljko – Brodoremont 3:1.

Parovi 4. kola, 8/9 septembar: Majdanpek – Brodoremont, Rudar Alpos – Hajduk Veljko, Timočanin – BSK, Svrljig – Orljane, Naša krila 1936 – Kablovi, Malošište – OFK Slatina, Moravica – Bukovik, Đerdap – Timok 1919.

Redosled nakon 3. kola: BSK 9, Timočanin 9, Moravica 6, Timok 1919 6, Kablovi 6, Hajduk Veljko 6, Bukovik 4, Orljane 4, Malošište 4, Đerdap 3, OFK
Slatina 3, Svrljig 3, Naša krila 1936 3, Rudar Alpos 1, Brodoremont 0, Majdanpek 0.