Home / Sport / FUDBAL – ZONA ISTOK: KABLOVI ZASLUŽENO POBEDILI TANASKA RAJIĆA
FUDBAL – ZONA ISTOK: KABLOVI ZASLUŽENO POBEDILI TANASKA RAJIĆA

FUDBAL: ZONA ISTOK – POBEDOM NAD „TANASKOM RAJIĆEM“ IZ PIROTA (2 : 0), KABLOVI SU SE NE SAMO UČVRSTILI NA DRUGOM MESTU, VEĆ SU SE PRIBLIŽILI I LIDERU BALKANSKOM, SA KOJIM U SUBOTU U DIMITROVGRADU (14) IGRAJU DERBI JESENI, A POBEDNIKU SUSRETA SMEŠI SE JESENJA TITULA

KABLOVI – TANASKO RAJIĆ 2 : 0 ( 2 : 0 )

ZAJEČAR. Stadion Kablova u naselju Kotlujevac. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Jocić (Knjaževac) 7. Pomoćnici: Nenad Đorđević (Bor) 7 i Stefan Mamula (Bor) 7. Delegat: Tomislav Milenković (Bor).

Strelci: Nemanja Jovanović u 21, 30. minutu. Žuti kartoni: Đoševski (Kablovi), V. Petrović, Vasić, Popović, Matejić (Tanasko Rajić. Crveni karton: Stefan Ćirić u 75. minutu (Tanasko Rajić)..

KABLOVI: Trailović -, Cokić 7, Nikolić 7, Mladenović 7, Trifunov 7,5, Đoševski 7,5, Konić 7,5, Stanisavljević 7, Jovanović 8 (od 79. Marko Mihailović -), Bućin 7 (od 70. Čaurević -), Ramadani 7,5 (od 78. Stefanović -)

TANASKO RAJIĆ: D. Petrović 6, Bogdanović 7 (od 80. Usković -), Nikolić 6, Ćirić 7, Stoilkov 6 (od 31. R. Petrović 7), Popović 6, Matejić 7, Vasić 7, Ignjatović 6, V. Petrović 7, Kovač 6.

Igrač utakmice: Nemanja Jovanović (Kablovi)

Kablovi su i posle 10 odigranih kola jedina neporažena ekipa u zoni Istok. Ovoga puta u derbiju za drugu poziciju na tabeli zaječarski „kablari“ su zasluženo pobedili ekipu „Tanaska Rajića“ iz Pirota (2:0), a oba pogotka postigao je korpulentni centarfor Nemanja Jovanović, u prvih pola sata susreta. Sa tri nova boda zaječarski „kablari“ ne samo da su se učvrstili na drugoj poziciji na tabeli, već su opasno ugrozili i lidera Balkanskog, sa kojim u subotu igraju derbi jeseni u Dimitrovgradu.

Ovu pobedu fudbaleri Kablova poklanjaju svom saigraču Lazaru Koniću, brzonogom napadaču i perjanici kluba, koji je pre nekoliko dana, kao plod velike ljubavi sa lepom suprugom Anđelom, dobio prelepu ćerkicu Linu, na veliko zadovoljstvo i radost Lazarevog oca deda Branka, uglednog zaječarskog arhihektu i cenjenog fudbalskog poslenika i sa svojim sportskim drugarima, velikog navijača i donatora Kablova (nedavno je častio večerom sve igrače, upravu kluba i svoje dugogodišnje prijatelje u uglednom restoranu „Beba“).

KOMPJUTERSKI TAČAN – Lazar Konić, perjanica Kablova i taze tata prelepe devojčice Line

Izabranici trenera Igora Slovića stigli su do prednosti u 21. minutu. Ofanzivni bek Nikola Nikolić je posle prodora odlično centrirao sa leve strane, u šesnaestercu u skoku najviši je bio Nemanja Jovanović, snažni vođa navale „kablara“ i sa sedam metara glavom poslao je loptu iza leđa golmana gostiju Darka Petrovića – 1:0.

-Nakon prodora i izvanredne asistencije ofanzivnog beka Nikole Nikolića, nadvisio sam u skoku kompletnu odbranu gostiju iz Pirota, a potom sam glavom sa nekih sedam metara poslao loptu u nebranjeni deo mreže i najavio pobedu Kablova nad neugodnim Piroćancima – kaže snažni golgeter Nemanja Jovanović, strelac i borac bez mane i straha.

Devet minuta kasnije Kablovi su udvostručili prednost. U brzoj kontri tri na jedan, levokrilni napadač Damir Ramadani je nakon sprinta po levoj strani od preko 30 metara, odlično na desnoj strani uposlio centarfora Nemanju Jovanovića, koji je sa ivice kaznenog prostora snažno šutirao i lopta se pored desne golmanove stative, po drugi put, zakoprcala u mreži gostiju iz Pirota – 2:0.

-Kod drugog pogotka neuhvatljivi napadač Damir Ramadani, koji je bio izuzetno raspoložen za igru, pretrčao je sa loptom 30- tak metara, po levoj strani terena, potom me je preciznom loptom velemajstorski, u prazan prostor, uposlio na suprotnoj, desnoj strani terena, ja sam natrčao na loptu i sa ivice šesnaesterca iz sve snage sam šutirao na gol i lopta je pored same desne stative završila u mrežu – kaže dvostruki strelac Nemanja Jovanović.

U poslednjem minutu prvog poluvremena vezista Miloš Đoševski je sa preko 35 metara iz sve snage raspalio po lopti, ali ona je umesto mreže zatresla desnu stativu i odbila se u polje.

U drugom delu tempo igre je znatno pao, a nije bilo ni golova. Svi pokušaji Zaječaraca da povećaju prednost, odnosno Piroćanaca da ublaže poraz ostali su samo na pokušajima, tako da je rezultat ostao isti kao i na poluvremenu. U 75. minutu, zbog drugog žutog kartona, teren je pre završetka susreta napustio half i vezista Stefan Ćirić.

-Zadovoljni sa dva postignuta gola u prvih pola sata igre, u nastavku susreta nismo više tako žestoko kidisali ka golu Piroćanaca. Igrali smo koliko je trebalo i čuvali snagu za predstojeći duel, u subotu sa liderom Balkanskim na stadionu u Dimitrovgradu. Ako pobedimo domaćina, izjednačićemo se bodovno i tek tada počinje trka za prvo mesto. Iskreno očekujemo da jesen završimo na liderskoj poziciji, jer po kvalitetu ekipe to i zaslužujemo, kaže taze tata Lazar Konić.

-Koristim i priliku da se javno zahvalim svim mojim klubskim drugarima, koji su pobedu nad „Tanaskom Rajićem“ darivali mojoj tek rođenoj ćerkici Lini. Uzvratiću im istom merom kada i oni budu dobili najlepše ime na svetu – TATA – sija od zadovoljstva arihekta u kopačkama i perjanica Kablova Lazar Konić.

Zbog iste boje dresova kao i domaćini (crveni), s obzirom na to da iz Pirota nisu poneli rezervnu opremu (a po propozicijama dužni su da ponesu, jer domaćin igra na svom terenu u prijavljenoj boji dresova pre početka prvenstva), gosti su bili primorani da obuku (bele) dresove koje im je za susret pozajmio domaćin, i Kablovi i „Tanasko Rajić“ igrali su u dresovima „kablara“. Po završetku susreta gosti su uredno vratili dresove domaćinu, uz veliku zahvalnost. Tako se gradi prijateljstvo među klubovima. Svaka čast.