SportVestiZaječar info

FUDBAL: ZONA ISTOK – Četvrta pobeda Timokovaca u novoj sezoni TIMOK 1919 – MAJDANPEK 2 : 0 ( 1 : 0 )

ZAJEČAR. Gradski stadion . Gledalaca: 250. Sudija: Ivana Čolaković (Boljevac) 8. Pomoćnici: Vladimir Milosavljević (Svrljig) 7 i Nikola Mitić (Gadžin han) 7. Deelegat: Miljan Rangelov (Pukovac). Strelci: Miloš Rošević u 31, 65. minutu. Žuti kartoni: Spasovski, U. Nikolić (Timok 1919), Radovanović, I. Jovanović (Majdanpek).

TIMOK 1919: Joksimović -, Antić 6, Ćirić 7, Stojanović 6, Milosavljević 7 (od 75. Todorović -), Manić 6,5, Stojanovski 6 (od 90. Aleksić -), Spasovski 7, Stamenkovski 6, Rošević 8 (od 67. Kojić 6), U. Nikolić 6

MAJDANPEK: Rodić 7, Marinković 6, Vasić 6, Filipović 6, Ranđelović 7, Petrović 6 (od 70. Radanović -), I. Jovanović 7, Stešić 6,5, Germanović 6 (od 82. Zdravković -), N. Jovanović 6 (od 46. Radovanović 6), D. Jovanović 6.

Igrač utakmice: Miloš Rošević (Timok 1919)

Timokovci krupno koračaju na putu ka jesenjoj tituli. U pet odigranih kola zabeležili su četiri pobede, a poslednju u seriji koja teče, u subotu popodne, na stadionu podno Kraljevice, u duelu sa znatno podmlađenom ekipom Majdanpeka, koja se zaječarskim ljubiteljima fudbala predstavila u solidnom izdanju i po prikazanoj igri nikako ne zaslužuju „fenjer“, već plasman u sredini tabele, bez razlike što u sastavu imaju čak sedam „bonus“ fudbalera.

Pre početka ove utakmice minutom ćutanja odata je poslednja počast preminulom Zlatku Krsmančiću (53), bivšem rukometnom golmanu, a potom treneru u Rukometnom klubu Zaječar 1949, a u protekloj sezoni i kondicionom treneru u Timoku, koji je pre nekoliko dana preminuo od opake bolesti, a sahranjen je na groblju u Negotinu..

Ovaj susret dveju Timočkih ekipa, po prijatnom vremenu za igru, pred oko 250 ljubitelja fudbala, protekao je u pravoj reviji mladosti. U dresu Timoka nastupilo je pet, a u redovima Majdanpeka čak sedam „bonus“ fudbalera, pa ova dva kluba očigledno ne moraju da brinu za svoju budućnost.

Obe ekipe su igrale otvoreno, uz stalnu terensku inicijativu Zaječaraca. Posle propuštene prilike Stefana Stamenkovskog u 20. minutu, kada je posle centaršuta sa desne strane, uputio loptu glavom u suprotan golmanov ugao, ali se čuvar mreže Majdanpečana nije dao prevariti. Izvanrednom paradom uhvatio je loptu na putu ka mreži i sprečio pogodak.
Deset minuta kasnije Timokovce je, nakon ofanzivne akcije i preciznog centaršuta Ace Manića,mlađani Miloš Rošević (17) je manirom iskusnog strelca doveo je „bele labudove“ u zasluženo vođstvo – 1:0.

-Pratio sam akciju Ace Manića po desnoj strani i kada je nabacio loptu pred gol, nisko po travi, našao sam se na pravom mestu i rutinski sam nogom poslao loptu u nebranjeni deo mreže, za zasluženo vođstvo Timoka – kaže Miloš Rošević, novi dragulj „plavo belih“ sa Timoka.

Do poluvremena igralo se između dva šesnaesterca bez nekih ozbiljnijih prilika za gol, pa su Timokovci otišli na odmor sa minimalnom prednošću, uz podatak da gosti iz grada bakra i zlata, u prvom poluvremenu nisu uputili ni jedan ozbiljniji udarac ka golu nezaposlenog golmana Davora Joksimovića.

U nastavku susreta majdanpečki „zlatari“ su imali dve kolosalne prilike da promene rezultat, ali je u oba navrata centarfor Aleksandar Germanović za malo bio neprecizan. U 55. minutu snažno je šutirao sa distance pored same leve stative, a u 65. minutu, posle centaršuta sa desne strane, šutirao je glavom, ali na visini zadatka bio je iskusni golman Davor Joksimović.

-Da je kod prvog udarca bio za malo precizniji, jer je lopta prošla pored same stative, pitanje je da li bi stigao da je zaustavim, a kod drugog udarca, pročitao sam njegovu nameru i odbranio udarac – kaže golman Davor Joksimović. prvi golman Timoka, koji na pragu ove jeseni nadolazi.
Imali su i Timokovci dve sjajne prilike da udvostruče prednost, ali je udarac Stefana Stamenkovskog u 58. minutu golman gostiju odbranio, a dva minuta kasnije Luka Ćirić je iz blizine šutirao preko gola.

-Zbog priprema, kao brucoš za fakultet, bio sam nekoliko dana u Beogradu oko sređivanja stana, tako da nisam redovno trenirao, pa možda je i to uticalo da promašim kolosalnu priliku. Ali u celini zadovoljan sam prikazanom partijom na terenu. Do kraja ovoga meseca biću svakodnevno na raspolaganju stručnom štabu Timoka, a potom prednost dajem nauci. Kao odličan učenik zaječarske gimnazije i sa puno osvojenih priznanja i diploma na raznim prestižnim takmičenjima, imao sam privilegiju da upišem fakultet bez polaganja prijemnog ispita. Fakultet je težak, ima puno da se uči, pa ću nakon preselenja u naš glavni grad, dolaziti ređe u Zaječar. I kada budem u svom rodnom gradu, sigurno ću se staviti na raspolaganju stručnom štabu – kaže Luka Ćirić, kome je u junu mesecu ove godine za malo izmaklo priznanje učenika generacije Gimnazije u Zaječaru, ali i koji je lepo vaspitan mladić, iz sportske ali i fakultetski obrazovane familije i porodice, ali i odličan fudbaler koga bi u svojim redovima poželeo svaki trener.

Pobedu „belih labudova“ sa Timoka svojim drugim pogotkom „overio“ je sedamnaestogodišnji Miloš Rošević, najbolji akter susreta, koji je postigao dva pogotka i protiv Đerdapa u Kladovu i koji zaista izrasta u velikog fudbalskog asa, ali u budućnosti i fakultetski obrazovanog mladića.

Sudija Ivana Čolaković iz Boljevca, sa svojim pomoćnicima sudila je bez greške, na zadovoljsto svih aktera na terenu.

Po završetku utakmice na teren su ušli „klinci“ Timoka 1919, rođeni 2007. godine, koji su predvođeni kapitenom Urošem Sandulovićem, na turniru u Zaječaru osvojili prvo mesto, pa su pravo sa proglašenja pobednika i sa osvojenim peharom, došli na stadion da zajedno sa prvotimcima i navijačima podele još jedan svoj uspeh u nizu, ali i da ujedno čestitaju svojim starijim „kolegama“ pobedu nad Majdanpekom i da oni nastave pobedničku seriju, do prvog mesta i plasmana u srpskoligaško društvo..