Home / Sport / Fudbal – Zaječarska okružna liga: DERBI ZAJEČARCIMA
Fudbal – Zaječarska okružna liga: DERBI ZAJEČARCIMA

Iako ima utakmicu manje, pobedom u jesenjem derbiju  zaječarski OFK 019 vratio se na čelo tabele.

Fudbaleri OFK 019 u jučerašnjoj derbi utakmici, koju su završili sa devet igrača, pred oko 400 gledalaca, pokazali su svoju nadmoć savladavši ekipu Radničkog iz Lubnice rezultatom 3:0. Zaječarci su tokom prvog poluvremena, golovima Vaska Manojlovića i Bobana Dimitrijevića, ostvarili prednost od 2:0, a do konačnog rezultata došli su pogodtkom Miljana Nikolića, iz penala. Nenad Pašić je na kraju prvog dela igre zaradio crveni karton, te su Zaječarci celo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje, a zbog još jednog crvenog kartona i iskčljučenja Milana Dimitrijevića u 80. minutu, utakmicu su završili sa devet igrača.

Lubničani sada imaju isti broj bodova, ali i poraz više i znatno slabiju gol razliku, +17 a OFK + 32.

Što se dna tabele tiče, ni svi strelci zaječarske ekipe ne mogu da daju golova (42) koliko minićevska Sloga može da primi. Posle još jedne sedmice negativni saldo su uvećali na -37 (dali 12 a primili 49).

U narednom kolu Zaječarci gostuju u Sumrakovcu, a Radnički je domaćim 16. Knjazu, pa se ne očekuje promena na tabeli. Čak ni za treće mesto, mada u Podgorac na derbi dolazi Modžor.

Rezultati 13. kola: Kosovo – OFK Rtanj 1:2, Rudar Vrška Čuka – Trebič 2:0, Osnić – Velika Jasikova 3.0, Graničar – Mladost Sumrakovac 3:0 1952, OFK 019 – Radnički 1946 3:0, OFK Knjaz – Bučje 1:5, Ozren – Omladinac 2:1, Rgotina – Malinik 3:4, Midžor – Sloga 7:0.

Parovi 14. kola: OFK Rtanj – Sloga, Malinik – Midžor, Omladinac – Rgotina, Bučje -  Ozren, Radnički 1946 – OFK Knjaz, Mladost Sumrakovac 1952 – OFK 019, Velika Jasikova – Graničar, Trebič – Osnić, Kosovo – Rudar Vrška Čuka.

Redosled nakon 13. kola: 1) OFK 019 31, 2) Radnički 1946 31, 3) Malinik 28, 4) Midžor 23, 5) Velika Jasikova 22, 6) Rudar Vrška Čuka 22, 7) Omladinac 21, 8) Graničar 20, 9) Bučje 19, 10) Ozren 17, 11) Trebič 16, 12) Rgotina 15, 13) Osnić 14, 14) OFK Rtanj (-1) 13, 15) Kosovo (-1) 12, 16) OFK Knjaz 10, 17) Sloga (-1) 5, 18) Mladost Sumrakovac 1952 (-1) -1.