Home / Sport / FUDBAL – TIMOK U DERBIJU KOLA POBEDIO LIDERA BALKANSKOG
FUDBAL – TIMOK U DERBIJU KOLA POBEDIO LIDERA BALKANSKOG

FUDBAL: U DERBIJU 10. KOLA ZONE ISTOK TIMOKOVCI NADIGRALI I POBEDILI LIDERA BALKANSKOG IZ DIMITROVGRADA (2 : 0 ), NANELI MU PRVI PORAZ U OVOJ SEZONI I USPEŠNO NASTAVILI TRKU ZA PRVO MESTO NA TABELI I POVRATAK U SRPSKU LIGU, U NEDELJU TIMOK PUTUJE U MAJDANPEK

TIMOK 1919 – BALKANSKI 2 : 0 ( 2 : 0 )

ZAJEČAR. Gradski stadion podno Kraljevice. Gledalaca: 400. Sudija: Stefan Toroglanović (Boljevac) 8. Pomoćnici: Mladen Veselinović (Knjaževac) 8 i Marijo Toroglanović (Boljevac) 8. Strelci: Miloš Rošević u 18. i 38. minutu(iz jedanaesterca). Žuti krtoni: Antić (Timok 1919), Ćirić, D. Mančić (Balkanski), Crveni karton: Saša Msarkov u 89. minutu (Balkanski).

KAPITENI Miloš Rošević (Timok 1919) i Saša Markov (Balkanski) sa sudijama, pre početka susreta

TIMOK 1919: Petrović 7, Cvetković 7,5, Antić 7,5 (od 80. Milosavljević -), Stojanović 8, Milić 7,5, Lazarević 7, Rošević 8,5 (od 63. O. Nikolić 7,5), Živković 7 (od 86. Todorović -), Kovačević 7,5, M. Nikolić 8, Stojadinović 7.

BALKANSKI: Ilić 7, Davidović 7, D. Vasov 6 (od 54. Ranđelov 7), Kirkov 7, B. Vasov 7, S. Markov 7,5, Todorović 7, Mančić 7,5, Ćirić 6, S. Vasov 7,5, N. Mančić 7.

Igrač utakmice: Miloš Rošević (Timok 1919)

Derbi 10. kola zone Istok između Timoka 1919, pretedenta za najviši plasman i Balkanskog iz Dimitrovgrada. lidera na tabeli, sa maksimalnim učinkom, na stadionu podno Kraljevice, pred oko 400 ljubitelja fudbala, opravdao je sva očekivanja. Prikazan je odličan fudbal, terenom su dominirali fudbaleri Timoka, koji su lakše nego što su očekivali, naneli prvi poraz lideru Balkanskom, posle devet vezanih pobeda, i sa tri nova boda priključili se ponovo u trku za prvo mesto i povratak u Srpsku ligu.

U prvih deset minuta Timokovci su imali tri zrele prilike da zatresu mrežu lidera, ali su Nemanja Antić u drugom, Vladimir Stojadinović u 6. i Ivan Živković na isteku 10. minuta, iz povoljnih prilika bili neprecizni. . . Za tri promašaja fudbaleri Timoka, koje kao trener već tri kola predvodi iskusni strateg Miroslav Šinki Nikolić, iskupili su se u 18. minutu. Brzonogi napadač Miloš Nikolić je kao metak prošao po desnoj strani, potom je kao na tacni dodao loptu do kapitena Miloša Roševića, koji sa 8 metara rezantnim udarcem dovodi Timok u zasluženo vođstvo – 1:0.

-Na treninzima tokom protekle nedelje uigravali smo pobedničku taktiku. Znali smo i slabosti u odbrani gostiju, što smo tokom meča znalački koristili. Kod gola iskoristio sam razređenost u odbrani Balkanskog, po desnoj strani, pretrčao sam dva njihova igrača, a potom sam dodao loptu do kapitena Miloša Roševića, koji je manirom iskusnog strelca zatresao mrežu Balkanskog – kaže Miloš Nikolić, asistent kod prvog pogotka Timoka.

Miloš Rošević, kapiten i strelac prvog pogotka za Timok, dodaje:

-Posle tri stopostotne prilike na početku meča, uspeo sam da golom najavim važnu pobedu „plavo belih“. Brzonogi Miloš Nikolić je izmakao odbrani gostiju, potom me je odlično uposlio, a ja sam potom rutinski poslao loptu u mrežu, za naše zasluženo vođstvo – kaže kapiten Miloš Rošević, koji zbog povrede noge nije nastupao u prethodna dva kola, ali je obećao da će predvoditi svoje drugare protiv Balkanskog, makar na teren izašao i nedovoljno oporavljen. Održao je obećanje i najzaslužniji je za pobedu Timoka.

KAPITEN DVOSTRUKI STRELAC: Miloš Rošević

Igrao se 38. minut kada je Saša Vasov, sa brojem 10 na dresu igrao na poziciji štopera i do tada je bio veoma zapažen na terenu, nespretno je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a odlični sudija Stefan Toroglanović iz Boljevca je bez dileme odmah pokazao na penal. A i gosti se nisu zbog penala bunili, jer je sve bilo očigledno i školski primer najstrože kazne. Sa „bele tačke“ siguran realizator najstrože kazne bio je kapiten Miloš Rošević, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu gola i „overio“ pobedu Timoka – 2:0.

-Stalno i sigurno izvodim najstrože kazne za Timok. i ovoga puta namestio sam loptu na „kreč“, potom sam uzeo kratak zalet, pogledao u golmana i prozreo njegovu nameru. Njega sam poslao u jednu, a loptu u drugu stranu, za naše vođstvo od 2:0 – objašnjava kapiten i dvostruki strelac Miloš Rošević, najbolji akter susreta, koga je u 63. minutu, zbog premora, zamenio Ognjen Nikolić, talentovani „poletarac“ Timoka koji u veznom redu puno obećava i čije vreme tek dolazi.

-Zbog dvonedeljne pauze zbog povrede kapitenu Milošu Roševiću je ponestalo snage, ali je pre toga odradio veliki deo posla i sa dva pogotka u mreži gostiju, vratio je Timok u trci za prvo mesto. Nadam se da sam ga svojom igrom dostojno zamenio na terenu. Doduše, nisam postigao golove, ali sam vredno špartao svim delovima terena i važno je da smo sačuvali stečenu prednost nad neugodnim rivalom iz Dimitrovgrada – kaže „bonus“ i novi biser Timoka Ognjen Nikolić.

Imao je Miloš Nikolić sjajnu priliku u 65. minutu da utrostruči vođstvo Timoka, ali njegov oštar udarac sa ivice kaznenog prostora pogodio je spoljni deo mreže, tamo gde se spajaju stativa i prečka.

U 73. minutu Saša Vasov je snažno šutirao sa 25 metara, ali lopta je završila preko gola. Mogao je i rezervista gostiju Nikola Ranđelov u 84. minutu da postigne počasni pogodak, ali je iz povoljne prilike, iskosa sa leve strane, šutirao traljavo, pored suprotne stative u gol aut. Minut pre kraja susreta, zbog drugog žutog kartona, opravdano je isključen Saša Markov, kapiten Balkanskog.

Sve u svemu najbolja igra Timokovaca ove jeseni i više nego zaslužena pobeda nad liderom Balkanskim (2:0).

ISPUNJEN DAVNAŠNJI SAN DA PREDVODI PRVI TIM TIMOKA: Miroslav Nikolić Šinki

-Zadovoljan sam igrom i rezultatom u duelu sa liderom iz Dimitrovgrada. Detaljno sam proučio njihovu igru, video gde su jaki, a gde su tanki. Iskoristili smo sve njihove slabosti i zasluženo slavili zlata vrednu pobedu. Čestitam mojim igračima jer su na terenu pružili maksimum, ali i ispoštovali sve ono što smo se dogovorili u svlačionici i na treninzima. Takođe čestitam i gostima na fer i korektnu igru. Verujem da im je teško pao prvi poraz u prvenstvu, ali sve je to fudbal. Ovoga puta smo ih nadigrali i pobedili – zaključuje Miroslav Nikolić Šinki, šef stručnog štaba Timoka.

U nedelju Timokovci sa optimizmom putuju na susret sa Majdanpekom.
Nakon pobede nad liderom, uvereni su u nastavak uspešne serije, na dobrom toku ka srpskoligaškom društvu. Srećno.