Home / Boljevac / Fudbal – Srpska liga Istok: RTANJ KVALITETNU IGRU KRUNISAO VISOKOM POBEDOM U BORBI ZA OPOSTANAK U SRPSKOLIGAŠKO DRUŠTVO
Fudbal – Srpska liga Istok: RTANJ KVALITETNU IGRU KRUNISAO VISOKOM POBEDOM U BORBI ZA  OPOSTANAK U SRPSKOLIGAŠKO DRUŠTVO

FUDBAL: SRPSKA LIGA ISTOK

RTANJ – RADNIČKI (S) 4 : 1 ( 2 : 1 )

BOLJEVAC. Gradski stadion pod Rtnjem. Gledalaca: 200. Sudija: Jovan Đorđević (Vranje) 7. Pomoćnici: Mihajlo Jović (Lebane) 7 i Miloš Tošić (Vlasotince) 7.Strelci: Dušan Grozdić u 8, Saša Jovanović u 40, Nemanja Lapčević u 88, Damir Anđelović u 90. minutu za Rtanj, a Marko Popović u 21. minutu za Radnički (S). Žuti kartoni: Davor Čaurević, Damir Ramadani (Rtanj), Andreja Aćimović (Radnički). Crveni karton: Dragan Milić u 89. minutu (Radnički).

RTANJ: Milošević 7, Karabašević 6,5, Nikolić 6,5, Cokić 7, Trifunov 7, Đoševski 7, Mirković 6,5 (od 86. Stamenković -), Anđelović 7, Grozdić 7 (od 55.Ramadani 6,5), Čaurević 7 (od 70. Lapčević 7), Jovanović 7.

RADNIČKI (SVILAJNAC): Maksimović 6, D. Milić 6, Paunović 6, Ranković 6,5, Aćimović 7, Sinđelić 7, Božić 6 (od 59. Timotijević 6), Popović7, Stojanović 6, Bogdanović 7, F. Milić 6 (od 70. Strainović -).

Igrač utakmice: Damir Anđelović (Rtanj)

Izabranici mladog i ambicioznog trenera Vojkana Rajčića, koji je preuzeo ekipu „sivih sokolova“ sa Rtnja pre nekoliko kola, predvođeni mudrom taktikom svog stratega, pružili su u duelu sa Radničkim iz Svilajnca, najbolju partiju ovoga proleća, ispoštovali su sve dogovore iz svlačionice, a rezultat kvalitetne igre je zaslužena i visoka pobeda (4:1), koja je mogla biti i ubedljivija da je u 74. minutu korpulentni štoper Aleksandar Trifunov realizovao najstrožu kaznu. U 89. minutu zbog starta kao poslednji igrač na terenu opravdano je isključen bek Svilajnčana Dragan Milić.

„Sivi sokolovi“ sa Rtnja poveli su već u osmom minutu pogotkom „bonus“ centarfora Dušana Grozdića.

-Pratio sam lepu akciju našeg tima i kada je lopta došla do mene nisam oklevao već sam je odmah prosledio u mrežu golmana gostiju Maksimovića za rano vođstvo kojim sam najavio pobedu Rtnja u borbi za očuvanje srpskoligaškog statusa – kaže mlađani vođa navale Dušan Grozdić.

Posle brze kontre gosti su izjednačili u 21. minutu pogotkom napadača Marka Popovića. Nova radost i prednost Rtnja stigla je u 40. minutu, a strelac drugog pogotka bio je levokrilni napadač Boljevčana Saša Jovanović.

-Stalno smo pleli mrežu oko šeslaesterca Svilajnčana, koji su se umešno branili, sve do 40. minuta, kada sam lepu akciju celog tima krunisao efektnim pogotkom za novu prednost našeg tima – ističe Saša Jovanović.

U drugom delu vodila se rovovska borba za svaku loptu i na svakom delu terena. Rtanj je sa još jednim pogotkom želeo da „overi“ pobedu, a gosti da poravnaju rezultat na 2:2. Sve je ostalo samo na pokušajima sve do 88. minuta kada je raspoloženi rezervista Nemanja Lapčević, koji je ušao u igru u 70. minutu i svojom odličnom partijom u preostalih 20 minuta igre uneo je veliku pometnju u odbrani gostiju, a u 88. minutu lepim golom povećao je prednost Rtnja na 3:1.

-Kada mi je trener Vojkan Rajčić rekao da se spremim da uđem u igru i tom prilikom mi dao nekoliko mudrih saveta, bio sam uveren da ću u potpunosti opravdati njegovo poverenje i ujedno da se nametnem za startnu postavu. Sve mi je išlo od noge, u svakom napadu ka njihovom golu unosio sam veliku pometnju u njihovim odbrambenim redovima, a dva minuta pre kraja susreta postigao sam važan pogodak, povisio rezultat na 3:1 za Rtanj i praktično stavio tačku na ovaj za nas izuzetno važan susret u borbi za opstanak – zadovoljan je Nemanja Lapčević.

Ali, to nije bio i kraj goleadi raspoloženih za igru Boljevčana.

U poslednjim trenucima susreta daroviti Damir Anđelović je četvrtim pogotkom stavio tačku na ovaj susret, koji je za Rtanj bio „biti ili ne biti“.

-Drago mi je što sam moju dobru partiju krunisao pogotkom, za ubedljivu pobedu nad Radničkim iz Svilajnca, čime smo znatno povećali naše šanse u borbi za opstanak – rekao je Damir Anđelović, strelac četvrtog pogotka.

Igrom i pobedom zadovoljan je i Vojkan Rajčić, šef stručnog štaba Rtnja:

-Naravno da sam zadovoljan prikazanom igrom i naravno pobedom mojih pulena nad neugodnim Svilajnčanima. Ovom pobedom povećali smo naše šanse za opstanak, kako bi i od leta igrali u srpskoligaško društvo. Nema vremena za radost i preterano slavlje. Odmah nakom proslavljenog najvećeg hrišćanskog praznika Uskrsa, odmah smo se okrenuli pripremama i kovanju pobedničke taktike za naredni susret, sa Jedinstvom u Bošnjacu. Nova radost bi nam puno značila ka plasmanu iznad crvene linije – kaže trener Rtnja Vojkan Rajčić. – Ako i protiv Jedinstva na njihovom terenu ponovimo igru iz meča sa Svilajnčanima, a nema razloga da tako ne bude, uveren sam u novi let „sivih sokolova“ sa Rtnja u visine, uz svo poštovanje prema domaćinu koji ima izvanredan i iskusan sastav. Optimista sam.

Kapiten Vladimir Milošević uzdanica je tima za velika dela:

“ alt=“" />

-Odlično smo odigrali protiv Radničkog (S). Sve linije u našem timu funkcionisale su bez greške i po dogovoru i naša pobeda nije izostala. Na redu je teško gostovanje u Bošnjace, pa nam naredne srede u vanrednom kolu dolazi u goste takođe neugodna ekipa Radana iz Lebana, koja se takođe kao i mi bori za opstanak – kaže kapiten Vlada Milošević.

Aleksandar Trifunov je komandant odbrane boljevačkog srpskoligaša:

- Zasluženo smo pobedili Svilajnac, ali sve utakmice do kraja sezone za nas su derbiji koji moramo rešiti u našu korist. Ako sve bude kako mi želimo i u novoj sezoni, od leta, bićemo članovi Srpske lige. Optimista sam – uveren je visoki štoper Aca Trifunov.

Dušan Sibinović, živa legenda boljevačkog fudbala, a sada predsednik Skupštine Rtnja, veruje da će ponos Boljevca izboriti srpskoligaški status.

-Ovaj sportski grad podno rtnja zaslužuje da u fudbalu ima najmanje srpskoligaša, ako ne i više od toga. U finišu prvenstva igramo sve bolje i uveren sam da će ovi momci izboriti opstanak u ligi, gde im je po svemu i mesto. Verujem u igrače i trenera i nadam se najboljem – jasan je Dule Šara.