Home / Negotin / FUDBAL: PRIJATELJSKA UTAKMICA TIMOK 1919 – HAJDUK VELJKO 1 : 1 (1 : 1)
FUDBAL: PRIJATELJSKA UTAKMICA TIMOK 1919 – HAJDUK VELJKO 1 : 1 (1 : 1)

ZAJEČAR. Gledalaca: 50. Sudije: Miroslav Trujkić (u prvom), Oliver Mladenović (u drugom poluvremenu). Strelci: Stamenković u 44. minutu za Timok 1919, a Prvulović u 32. minutu za Hajduk Veljka.

TIMOK 1919: Petrović, Manić, Đergović, Jonović, Antić, Kovačević, Stamenovski, Spasovski, Stamenković, Stojanovski, U. Nikolić. Igrali su još: Joksimović, Kojić, Lazarević, Stanisavljević, Rošević, Dinić, Aleksić, Todorov, Vučić.

HAJDUK VELJKO: Milošević, Janković, Gavrić, Golubović, Mijajlović, Jakovljević, Bregovljanović, Prvulović, Vučinić, Sokolović, Davidović. Igrali su još: Nikolić, Tomić, Vasić, Stojanovski.

U prvoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za novu sezonu, fudbaleri Timoka 1919 su odmerili trenutne mogućnosti sa Hajduk Veljkom iz Negotina. Meč je protekao u ravnopravnoj igri, uz blagu terensku inicijativu spremnijih gostiju, koji su u 32. minutu pogotkom Nikole Prvulovića, iz slobodnog udarca, sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane poveli sa 1:0. Minut pre kraja prvog dela susreta Nenad Stamenković je iskoristio nesporazum golmana Borisa Miloševića i halfa Miloša Golubovića, „ukrao“ im je loptu, a potom je bez muka plasirao u praznu mrežu – 1:1.
U drugom delu trenerski tandem Timoka Miroslav Trujkić – Oliver Mladenović, kao i Bratislav Ninić, trener Negotinaca, pružili su na terenu šansu svim kandidatima za najbolji sastav, kako bi im proverili trenutnu formu u ovoj fazi priprema. Mada golova više nije bilo „rezervisti“ su opravdali očekivanja, ali ima i mesta za napredak i nadogradnju igre.

Timok 1919 sutra (subota) na svom terenu imaće drugu proveru, a rival će im biti srpskoligaš Dunav iz Prahova (17,30), dok će Hajduk Veljko u nedelju u Boljevcu (18) odmeriti trenztne mogućnosti sa srpskoligašem Rtnjem.