Home / Negotin / FUDBAL: Prijateljska utakmica TIMOK 1919 – DUNAV (PRAHOVO) 0 : 3 (0 : 0)
FUDBAL: Prijateljska utakmica TIMOK 1919 – DUNAV (PRAHOVO) 0 : 3 (0 : 0)

ZAJEČAR. Gledalaca: 50. SudijA: Boško Tarbuk (Zaječar) . Strelci: Tasić u 75, Manić u 85, Drulić u 86. minutu.

TIMOK 1919: Joksimović, Manić, Lazarević, Dinić, Kovačević, Kojić, Milosavljević, Jonović, Stamenkovski, Spasovski, Stamenković, Nikolić. Igrali su još: Petrović, Todorov, Stamenković, Aleksić, Đergović, Mančić, Jovanović, Vučić.
DUNAV: Pujkić, Živić, Čakarević, Milojević, P. Bogdanović, Ristić, Jezdić, Jekić, Manić, Bogoslovski, Tacković. Igrali su još: Stanimirović, Tasić, Boškov, S. Bogdanović, Puljecović, Drulić, Radojević.

U drugoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za novu sezonu u zoni Istok Timokovci su odmerili trenutnu snagu i umeće sa srpskoligašem Dunavom iz Prahova. Prvo poluvreme pripalo je Zaječarcima, koji su imali više od igre, a u brzim kontrama propustili su četiri povoljne prilike da steknu prednost. U drugom delu bolji su bili dunavski „alasi“ koji su tri lepe akcije krunisali sa tri efektna pogotka i slavili ubedljivu pobedu.
Novajlija Filip Stamenkovski, koji je u redovima „belih labudova“ sa Timoka pristigao iz Šarbanovca, mogao je u ovom susretu da se proslavi. Propustio je tri povoljne prilike, a najzrelija je bila u 28. minutu kada se našao „jedan na jedan“ sa golmanom Pujkićem, koji je prozreo njegovu nameru i smelom intervencijom sačuvao je svoju mrežu netaknutom. Pred odlazak na odmor, iz brze kontre, koju su u prvih 45 minuta igre, često koristili „plavo-beli“ u prilici se našao i mlađani Uroš Nikolić Šinki, ali je za malo bio neprecizan, pa se na odmor otišlo bez golova (0:0).

U drugom poluvremenu treneri Miroslav Trujkić i Oliver Mladenović (Timok), kao i Siniša Todorović (Dunav), pružili su priliku i svim “rezervistima“ koji su u prvom delu susreta sedeli na klupi za rezervne igrače. Gosti su imali kvalitetniju klupu i posle lepih akcija, ali i neopreznosti u domaćoj odbrani, postigli su tri pogotka i zabeležili pobedu.
Prvi pogodak postigao je Tasić, posle duplog pasa sa Puljecovićem. Na 2:0 povisio je Manić u 85. minutu, nakon precizne asistencije Puljecovića. Konačan rezultat ovog fer i korektnog komšijskog susreta, postavio je rezervista Drulić, posle solo prodora i preciznog udarca sa ivice kaznenog prostora.

-Zadovoljni smo igrom „plavo – belog“ jata sa Timoka u prvom poluvremenu. Igrali smo dobro, stvorili četiri povoljne prilike, ali nismo uspeli da ih realizujemo, što moramo pod hitnim da popravimo. Forma ekipe je u usponu i do 19. avgusta, kada počinje nova sezona, bićemo potpuno spremni. Narednih dana očekujemo da nam pristignu i nekoliko pojačanja i sa njima već od prvog jesenjeg kola najavićemo kandidaturu za prvo mesto i ekspresan povratak u Srpsku ligu – ističu treneri Miroslav Trujkić i Oliver Mladenović.

U sredu Timokovci će imati treću kontrolu protiv zonaša BSK – a u rudarskoj Bogovini (17,30).